12:27:25 - سه‌شنبه 21 مه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
کاهش ۱.۷ درصدی نرخ ازدواج در استان مرکزی طی سال گذشته
اراک- مدیر کل ثبت احوال استان مرکزی گفت: در سال گذشته ۸۶۱۹ مورد ازدواج در استان مرکزی به ثبت رسیده که نسبت به سال قبل از آن با کاهش ۱.۷ درصدی همراه بوده است.
کاهش ۱.۷ درصدی نرخ ازدواج در استان مرکزی طی سال گذشته

به گزارش خبرنگار مهر، علیرضا قبادی روز دوشنبه در نشست کارگروه تخصصی امور اجتماعی و فرهنگی استان مرکزی در اراک، اظهار داشت: در سال گذشته در استان ۱۸۴۴۲ واقعه ولادت ثبت شد که نسبت به سال قبل از آن ۱۱.۳ درصد کاهش و ۷۷۶۳ مورد واقعه فوت ثبت شد که نسبت به سال قبل از آن ۱.۷ درصد روند کاهشی داشته است.

وی ادامه داد: در سال گذشته ۸۶۱۹ مورد ازدواج در استان به ثبت رسیده است که نسبت به سال قبل از آن ۱.۷ درصد کاهش داشته است و ۳۰۱۳ واقعه طلاق ثبت شده که نسبت به سال قبل از آن با ۶.۱ درصد کاهش روبرو بوده است.

خبر جدید  تشکیل خانواده از ارکان مهم جامعه است

مدیر کل ثبت احوال استان مرکزی بیان کرد: در سال گذشته بالغ بر یک میلیون و ۶۶۶ هزار و ۶۰۹ مورد ولادت در کشور به ثبت رسیده و استان‌هایی نظیر سیستان و بلوچستان، خراسان رضوی و خوزستان دارای بیشترین نرخ ولادت و ایلام، مازندران، البرز و مرکزی دارای پایین‌ترین نرخ ثبت ولادت بودند.

مدیر کل ثبت احوال استان مرکزی افزود: نسبت جنسیتی ولادت در استان و کشور ۱۰۶ است یعنی به ازای ۱۰۰ دختر، ۱۰۶ پسر متولد می‌شود. نرخ ولادت در استان طی سال گذشته ۱۳.۱ درصد بوده است و شهرستان‌های اراک و کمیجان دارای بیشترین نرخ ثبت ولادت و تفرش و فراهان دارای کمترین نرخ بودند.

خبر جدید  خاموشی بخشی از شهرستان‌های اراک و خنداب به علت وزش تندباد

وی گفت: ثبت ولادت در استان تا سال ۹۴ روند صعودی و پس از آن نزولی بوده است. همچنین نرخ باروری در استان از ۶.۰۳ درصد در سال ۶۵ به ۱.۵۹ درصد در سال ۹۸ رسیده است.

قبادی گفت: میانگین سنی جمعیت در کشور از سال ۷۰ که ۲۱.۷ بود به ۳۱.۶ در سال ۹۶ رسیده است این در حالی است که در استان میانگین سنی جمعیت از ۲۳.۰۹ درصد در سال ۷۰ به ۳۲.۵ درصد در سال ۹۶ رسیده است.

خبر جدید  تعهدات حوزه سوادآموزی استان مرکزی در سال جاری ۱۰۰درصد محقق شد

وی گفت: بر اساس میانگین سنی، شهرستان ساوه جوان‌ترین و تفرش و آشتیان پیرترین شهرستان استان شناخته شده اند. جمعیت جوان استان در سال ۹۵، ۳۴۶ هزار و ۳۷۵ نفر بوده و در سال گذشته به ۳۲۴ هزار و ۳۵۰ نفر رسیده است.

کد خبر ۴۶۲۲۱۵۷


منبع :: کاهش ۱.۷ درصدی نرخ ازدواج در استان مرکزی طی سال گذشته

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد