18:43:03 - چهارشنبه 24 ژانویه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
کاهش بودجه سال ۹۷ در راستای شفافیت‌سازی، انضباط مالی و عملکرد برابر با تخصیص صورت گرفته است
رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان مرکزی در مصاحبه‌مطبوعاتی با تشریح لایحه بودجه سال ۹۷ پرداخت. به گزارش ایلنا از اراک رقیه یادگاری گفت: حذف فقر مطلق و ایجاد عدالت، اصلاح ساختاری بودجه، پرداختن به اولویت های برنامه ششم و توجه به تولید و اشتغالزایی از مهمترین ویژگی‌های بودجه سال ۹۷ است. رئیس سازمان مدیریت […]
کاهش بودجه سال ۹۷ در راستای شفافیت‌سازی، انضباط مالی و عملکرد برابر با تخصیص صورت گرفته است

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان مرکزی در مصاحبه‌مطبوعاتی با تشریح لایحه بودجه سال ۹۷ پرداخت.

به گزارش ایلنا از اراک رقیه یادگاری گفت: حذف فقر مطلق و ایجاد عدالت، اصلاح ساختاری بودجه، پرداختن به اولویت های برنامه ششم و توجه به تولید و اشتغالزایی از مهمترین ویژگی‌های بودجه سال ۹۷ است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان مرکزی ادامه داد: دولت موظف شده سال آینده ۹۸۰ هزار فرصت شغلی ایجاد کند که هنوز سهم استان‌ها مشخص نیست.

یادگاری گفت: پیش بینی شده اگر قیمت حامل‌های انرژی در سال ۹۷ افزایش یابد درآمد حاصل از این بخش نیز در زمینه اشتغالزایی صرف شود.

وی بیان کرد: در لایحه بودجه سال ۹۷ برای توسعه اشتغال منابعی از صندوق توسعه ملی و مشارکت بخش دولتی و خصوصی نیز در نظر گرفته شده است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان مرکزی افزود: دولت در نظر دارد در صورت تصویب ساماندهی هدفمندی یارانه ها، بخشی از منابع مازاد این طرح را برای افزایش میزان پرداختی یارانه به افراد نیازمند، بخشی برای پرداخت تسهیلات اشتغالزا به خانواده های نیازمند تحت پوشش نهادهای حمایتی و بخشی نیز برای برنامه تحول سلامت هزینه شود.

خبر جدید  اعلام اسامی درگذشتگان در حادثه آتش سوزی نجف

یادگاری اظهار کرد: افزایش اختیارات به استان ها از دیگر ویژگی های مهم لایحه بودجه سال ۹۷ است که در این راستا ۸۶۸ طرح ملی کشور استانی خواهد شد.

وی بیان کرد: تاکنون ۲۰ درصد از بودجه عمرانی کشور در اختیار استان ها بوده است که با افزایش اختیارات این رقم به ۳۷ درصد افزایش خواهد یافت.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان مرکزی اضافه کرد: دولت برای لایحه بودجه ۹۷، و تمرکز زدایی پیشنهاد اعتبار آموزش و پرورش و بنیاد شهید و امور ایثارگران را از ملی به استانی داده که در صورت تحقق این مهم سهم بودجه جاری استان مرکزی از ۲ هزار و ۲۴۰ میلیارد ریال به ۱۰ هزار میلیارد ریال افزایش خواهد یافت.

یادگاری عنوان کرد: بودجه جاری استان مرکزی در سال ۹۷ با احتساب استانی شدن بودجه آموزش و پرورش، بنیاد شهید و امور ایثارگران و بخش سایر، ۱۷ و نیم درصد افزایش خواهد یافت.

خبر جدید  استقرار 96 واحد تولیدی در شهرک های صنعتی استان

وی گفت: بودجه عمرانی این استان در سال ۹۷ نیز از ۷۱۰ هزار میلیارد ریال به ۴۸۰ هزار میلیارد ریال رسیده که این رقم کاهش ۳۲ درصدی را نشان می دهد.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان مرکزی افزود: این کاهش بودجه در راستای شفافیت، انظباط مالی و عملکرد برابر با تخصیص صورت گرفته است.

یادگاری تصریح کرد: بودجه عمرانی سال جاری ۷۱۰ هزار میلیارد ریال است که تاکنون ۴۴۰ هزار میلیارد ریال آن تخصیص یافته و پیش بینی می شود تا پایان سال جاری این رقم به حدود ۴۶۰ هزار میلیارد ریال برسد.

وی در بخش دیگری از سخنانش گفت: مشکل کسری رقم برای پرداخت حقوق در استان مرکزی تا پایان سال جاری حل شده اما در قسمت سایر مشکلاتی برای پرداخت وجود دارد.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان مرکزی اضافه کرد: در سال جاری ۴۰ درصد از پاداش بازنشستگان در سال ۹۵ به مبلغ ۳۱ میلیارد ریال پرداخت شده و هنوز ۵۰ میلیارد ریال دیگر از پاداش‌های مشمولان در این سال پرداخت نشده است.

خبر جدید  هزار و 700 زندانی مهارت های اشتغالزایی را فراگرفتند

یادگاری یادآور شد: ۶۵ هزار طرح نیمه تمام در کشور وجود دارد که یک‌هزار و ۲۰۰ طرح آن در استان مرکزی است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان مرکزی ادامه داد: ۴۰ درصد از اعتبارات سفر رئیس جمهوری به این استان از سال ۹۵ تاکنون تخصیص یافته که اعتبارات این سفر برای استان‌مرکزی در مجموع ۹ هزار و ۳۰۰ میلیارد ریال است که تاکنون سه‌هزار و ۶۰۰ میلیارد ریال آن تخصیص یافته که این میزان تخصیص در توسعه استان مرکزی تاثیرگذار بوده و امید می‌رود بقیه منابع مالی مصوب سفر هیات‌دولت به این استان نیز به‌زودی تخصیص یابد.

وی در پایان گفت: دولت قول مساعد داده که تخصیص اعتبار سفر به این استان را تا پایان امسال به ۱۰۰ درصد برساند اما به نظر می‌رسد به‌دلیل برخی محدودیت‌های منابع، بخشی از این اعتبار در سال ۹۷ تخصیص یابد.

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد