2:43:11 - یکشنبه 31 مارس 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
چراغ های اراک به احترام آیین ساعت زمین خاموش شد
اراک ایرنا – چراغ های اراک در شامگاه شنبه به احترام ساعت زمین با حضور جمعی از مسئولان، سمن های زیست محیطی و اقشار مردم در ساعت ۲۰ و ۳۰ دقیقه به صورت نمادین خاموش شد.
چراغ های اراک به احترام آیین ساعت زمین خاموش شد

فرماندار شهرستان اراک به مناسب آیین جهانی ساعت زمین در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: برنامه ساعت زمین، رویدادی جهانی است که توسط صندوق طبیعت هر سال در ماه مارس برگزار می شود و هدف از اجرای آن توجه دادن افکار عمومی به اهمیت موضوعات زیست محیطی، صرفه جویی انرژی و همگامی با طبیعت در زندگی است.
«حسین بختیاری» افزود:مدیریت بهینه مصرف انواع انرژی از موضوعات مهم در شرایط کنونی زمین است و موفقیت در این مسئله همگرایی جمعی و گفتمان هدفمندی را می طلبد.
وی گفت: این برنامه نمادین در احترام به مام زمین و اهمیت و ارزشگذاری بر انرژی برگزار شده از نظر فرهنگی بسیار مهم است.
فرماندار اراک خاطرنشان کرد: مردم باید با نگاه اجتماعی، دوستی و همدلی در راستای بهبود مسایل پیرامونی عمل کنند و حرکت های نمادین و خودجوش مردمی در این راستا بسیار کارساز است.
بختیاری یادآور شد: گروه های زیست محیطی از نظر تقویت پیوست های مردمی در موضوعات سلامت و طبیعت باارزش هستندچرا که با فرهنگ سازی و تقویت زنجیره مشارکت مردمی می توان مصرف بهینه انرژی را جا انداخت و کره زمین برای بهبود شرایط زیست محیطی نیاز در تغییر رفتار انسانی دارد.
ساعت زمین رویداد و پویشی جهانی است که هر سال در آخرین شنبه ماه مارس با خاموشی یک ساعته داوطلبانه مردم را ترغیب به مصرف محتاطانه انرژی می کند و یادآور ارزش بالای کره زمین است.
سمن های زیست محیطی شهرستان اراک همزمان با سراسر جهان در ساعت ۲۰ و ۳۰ دقیقه در میادین شهدا، هفت تیر و بوستان بزرگ ملت آیین ساعت زمین را به شکل نمادین گرامی داشتند.
کلانشهر اراک با ۶۵۰ هزار نفر جمعیت به عنوان مرکز استان مرکزی است که از معضلات زیست محیطی از جمله آلودگی هوا رنج می برد و به عنوان یکی از کلانشهرهای آلوده کشور شهرت دارد.
۶۰۱۳/

خبر جدید  533 هزارمترمکعب آب با انسداد چاه های غیرمجاز در اراک مهار شد


منبع :: http://www.irna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد