13:13:58 - دوشنبه 13 مه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
پیش بینی تولید گندم در ساوه ۸۰ هزار تن است
ساوه – ایرنا – رئیس اداره جهاد کشاورزی ساوه گفت: تولید ۸۰ هزار تن محصول گندم در مزارع این شهرستان با وجود بارش های آتی دور از انتظار نیست.
پیش بینی تولید گندم در ساوه ۸۰ هزار تن است

«حسن شریفی» روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: بارش های احتمالی چند هفته آینده، مزارع گندم را از خطر بادزدگی شدید و پوچ شدن محصول محافظت می کند.
وی ادامه داد:‌ در بارش های فروردین امسال پوشش سطح برگ در مزارع گندم افزایش چشمگیری داشت و در شرایط بی بارشی و افزایش دمای هوا ممکن است مزارع دچار باد زدگی شوند که بهره وری تولید را با افت محسوسی حتی کمتر از ۴۰ هزار تن مواجه خواهد کرد.
شریفی اظهار داشت: سال گذشته ۵۵ هزار تن گندم از مزارع این شهرستان برداشت شد و پیش بینی اولیه برای تولید امسال نیز همین میزان است اما اگر تا دهم خرداد، بارش مناسبی به وقوع بپیوندد، امکان افزایش ۲۵ درصدی محصول گندم وجود دارد.
رئیس اداره جهاد کشاورزی شهرستان ساوه، همچنین از کنترل آفت زنگ زرد گندم در مزارع این شهرستان خبر داد.
وی گفت: تاکنون در‌ ۲۵ هکتار از مزارعی که دچار این آفت شده اند،‌ عملیات سمپاشی انجام شده و کارشناسان جهاد کشاورزی نیز به صورت مستمر از مزارع گندم بازدید می کنند.
شریفی گفت: عملیات مبارزه با سن گندم نیز در سطح چهار هزار و ۳۰۰ هکتار از مزارع این شهرستان انجام و نسبت به سال های قبل در این زمینه افزایش آفت مشاهده نشده است.
شهرستان ساوه دارای ۱۳۵ هزار هکتار سطوح زراعی و باغی است و با احتساب سایر بخش ها، ظرفیت تولید سالانه حدود ۶۰۰ هزار تن انواع محصولات بخش کشاورزی را دارد.
۶۵۳۹/۳۰۷۵

خبر جدید  هفت درصد مساحت اراک بافت های فرسوده و سکونتگاه غیرسمی است


منبع :: http://www.irna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد