11:30:53 - جمعه 24 مه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
پیش‌بینی صادرات یک میلیارد و ۲۲۰ میلیون دلاری در استان مرکزی
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی گفت: با توجه به اهداف کمی در نظر گرفته شده پیش‌بینی استان در زمینه صادرات یک میلیارد و ۲۲۰ میلیون دلار و برای واردات ۴۶۶ میلیون دلار است.
پیش‌بینی صادرات یک میلیارد و ۲۲۰ میلیون دلاری در استان مرکزی

بهگزارش خبرگزاری تسنیم از اراک، محمدرضا حاجیپور بعد از ظهر امروز در کار گروه توسعه صادرات استان مرکزی با اشاره به اهداف و برنامههای امسال سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اظهار داشت: باتوجه به اهداف کمی در نظر گرفته شده، پیشبینی استان در زمینه صادرات، یک میلیارد و ۲۲۰ میلیون دلار و برای واردات ۴۶۶ میلیون دلار است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی با اشاره به اهداف عملکردی گروههای کالایی مدنظر استان در سال ۹۸ افزود: برنامه عملکردیگروههای کالایی استان، ۶۶۰ میلیون دلار در حوزه صنعت، ۴۰۲ میلیون دلار در حوزه پتروشیمی، ۸۵ میلیون دلار در حوزه معدن، ۶۱ میلیون دلار در حوزه کشاورزی، ۱۲ میلیون دلار هم در حوزه فرش و سایر کالا است.

وی تصریح کرد: توسعه بازار استانبه ۸۰ کشور، توسعه ۱۰ محصول استان، اعزام ۶ هیئت تجاری از استان وپذیرش ۴ هیئت تجاری، از شاخصهای عملکرد استان در سال ۹۸ است.

حاجیپور بیان کرد: اجرای طرح اختصاصی، پیرامون شناسایی و بررسی بازارهای هدف، برگزاری و حضور در نمایشگاههای تخصصی و بینالمللی، برگزاری دورههای آموزشی و تخصصی برای تجار و تشکلهای صادراتی استان، حضور در نمایشگاههای بینالمللی قطر و عمان، توسعه و تقویت زیرساختهای صادراتی استان و غیره، از برنامههای امسال سازمان صنعت، معدن و تجارت استان است.

خبر جدید  اراک| نظام سلامت از درمان‌محوری به پیشگیری‌محوری تغییر جهت دهد

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی ادامه داد: امسال ۱۵ کشور منطقه، برای بحث دیپلماسی و صادراتی در نظر گرفته شده است.

وی با اشاره به عملکرد این سازمان در سال گذشته گفت: میزان صادرات غیرنفتی استان در سال گذشته، یک میلیارد و ۱۳ میلیون دلار بود.

حاجیپور عنوان کرد: سال گذشته عمده کالاهای صادراتی استان فرآوردههای پتروشیمی، شمش آلومینیوم، الیاف مصنوعی، شیشه، گل و گیاه، پسته، مواد شیمیای، کاشی و سرامیک و غیره بوده است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی خطرنشان کرد: سال گذشته باتوجه به تحریمها، در حوزه پتروشیمی ۱۹ درصد کاهش صادرات داشتهایم، اما در حوزه صادرات هیدورکربنها ۱۲۲ درصد افزایش داشتهایم.

وی ادامه داد: کشورهای هدف صادرات استان در سال گذشته ۸۴ مورد بودند که در این میان عراق، ارمنستان، ترکیه و پاکستان بیشترین حجم صادرات استان را به خود اختصاص دادند.

خبر جدید  استان مرکزی رتبه نخست کشور را در راه‌اندازی واحدهای تعطیل به دست آورد

حاجیپور با اشاره به آمار واردات استان در سال ۹۷ گفت: سال گذشته در استان ۱۶۴ هزار تن به ارزش ۴۰۲ میلیون دلار واردات داشتهایم که در مقایسه با سال ۹۶، از لحاظ وزنی۰٫۹ درصد و از لحاظ ارزشی ۲۱ درصد افزایش داشته است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی افزود: بیشتر واردات استان از کشورهای مثل چین، ترکیه، ایتالیا، آلمان و هند بوده است.

وی با اشاره به صدور کارت بازرگانی در استان عنوان کرد: سال گذشته ۶۰ کارت بازرگانی حقیقی و ۱۸۸ کارت بازرگانی حقوقی در استان صادر شده است.

حاجیپور ادامه داد: سال گذشته ۲۲ مورد تمدید کارت بازرگانی حقیقی و ۸۷ مورد کارت بازرگانی انجام شده، همچنین ۱۶ مجوز واردات و ۱۱ مجوز صادرات در استان صادر شده است.

خبر جدید  ‌‌۸۰۰ میلیارد ریال تسهیلات در حوزه اقتصاد مقاومتی توسط سپاه استان مرکزی پرداخت شد‌‌

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی با اشاره به عملکرد استان در بررسی پروندههای ثبت سفارش و واردات کالاها در سال ۹۷ گفت: سال گذشته ۵ هزار و ۵۸۱ فقره بالغبر یک میلیارد تومان، ثبت سفارش انجام شده است.

وی تصریح کرد: استان با بررسی ۹۵ درصد از پروندههای ثبت سفارش، موفق به کسب رتبه برتر کشور در بررسی درخواستهای ثبت سفارش شد، از ۳ هزار و ۹۰۰ درخواست ثبت شده در سامانه ۳ هزار و ۷۵۰ مورد عملیاتی شده است.

حاجیپور با اشاره به ساخت نمایشگاه دائمی گل و گیاه محلات بیان کرد: این نمایشگاه در زمینی بالغبر ۵٫۵ هکتار با پیشرفت فیزیکی ۲۰ درصد، در حال ساخت است.

انتهای پیام/ح


منبع :: پیش‌بینی صادرات یک میلیارد و ۲۲۰ میلیون دلاری در استان مرکزی

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد