11:37:18 - جمعه 24 مه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
پنج هزار فرصت شغلی در زادگاه امام راحل به ثمر می نشیند
استاندار مرکزی گفت: پنج هزار فرصت شغلی در چشم انداز سه سال برای زادگاه امام راحل به ثمر می نشیند و بحران بیکاری فروکش می کند.
پنج هزار فرصت شغلی در زادگاه امام راحل به ثمر می نشیند

شعارسال:استاندار مرکزی گفت: پنج هزار فرصت شغلی در چشم انداز سه سال برای زادگاه امام راحل به ثمر می نشیند و بحران بیکاری فروکش می کند.

سید«علی آقازاده» روز چهارشنبه در نشست ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی استان و شهرستان خمین، افزود: زادگاه امام راحل از جمله شهرستان های کم برخوردار استان در اشتغال پایدار است که کاستی ها در این راستا باید با تدبیر و برنامه جبران شود.
وی ادامه داد: با توجه به اقدامات خوبی که در حوزه صنعت این شهرستان انجام شده انتظار می رود تا سال ۱۳۹۹ سه هزار و ۵۰۰ شغل در خمین ایجاد شود و به زودی مردم این خطه شاهد رونق اقتصادی و افزایش اشتغال جوانان هستند.
استاندار مرکزی اظهار داشت: واحد تولیدی کاغذ سازی خمین با ظرفیت شغلی پایدار برای ۶۰ نفر و کارسازی غیر مستقیم برای بیش از ۱۰۰ نفر با سرمایه گذاری سه هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال با حضور یکی از اعضای هیات دولت بهره برداری می شود.
آقازاده با اشاره به انتقال سهام شرکت صنایع نخ خمین به سرمایه گذار بومی این شهرستان، گفت: ۱۳۰ نفر در این واحد تولیدی اشتغال دارند که این تعداد یک دهم نرخ اشتغال ظرفیت اسمی آن است.
وی تاکید کرد: تغییر در ساختار و سهامدار و نوسازی و بازسازی زیرساخت های فرسوده این واحد تولیدی در کمتر از یک سال تحولات اقتصادی خوبی را در خمین ایجاد می کند.
استاندار مرکزی با اشاره به اینکه واحد تولیدی مانا انرژی پاک از صنایع منحصربه فرد کشور واستان است، ادامه داد: ساخت این واحد در ناحیه صنعتی شهید سعیدی روستای شهابیه از توابع خمین زمینه ساز۲ هزار فرصت شغلی است.
آقازاده افزود: بهره برداری از این شرکت در خمین با مشکلاتی نظیر تامین برق مواجه است که این مشکلات با پیگیری مسئولان استان و شهرستان قابل حل است و به همین منظور نشستی با حضور سرمایه گذاران این شرکت ومسئولان در استان برگزار می شود.
وی گفت: مسایل محیط زیست،خوراک و انتقال برق و آب از مهمترین مشکلات ساخت پتروشیمی این شهرستان است که با گذشت زمان این مشکلات کمتر می شود.
استاندار مرکزی اظهار داشت: تکمیل پتروشمیمی خمین نیز ۳۰۰ فرصت شغلی ایجاد می کند.
آقازاده خاطرنشان کرد: ساخت و راه اندازی صنایع تولیدی، رفع مشکلات صنایع و حضور سرمایه گذاران در خمین از راهکارهای برون رفت این شهرستان از بحران بیکاری است.
وی تصریح کرد: برگزاری نشست های ستاد اقتصاد مقاومتی در خمین سبب رونق اقتصادی و افزایش تولید در این شهرستان می شود.
استاندار مرکزی گفت: بهره برداری از صنایع بزرگ و کوچک و افزایش نرخ اشتغال بهترین پاسخ به دشمنان نظام اسلامی است که تلاش می کنند با ابزار تحریم ملت ایران را زیر فشارهای اقتصادی قرار دهند.
آقازاده اضافه کرد: اراده وتلاش مسئولان و خادمان ملت، مقاومت مردم و اتحاد دولت و ملت بار دیگر توطئه دشمنان را بی اثر می کند.
وی افزود: مردم باید شرایط اقتصادی کشور را درک کنند و پیگیری حل مشکلات جامعه وظیفه مسئولان است که نباید به این وظیفه مهم بی تفاوت باشند.
استاندار مرکزی گفت: واحدهای تولیدی و کارگران مشکلاتی دارند و تعامل دستگاه های مختلف با یکدیگر، استفاده از تمام ظرفیت ها و با پیگیری های مستمر بیش از نیمی از این مشکلات قابل حل است.
در این نشست مصوبات سال قبل ستاد اقتصاد مقاومتی خمین پیگیری و شماری از واحدهای تولیدی نیز مشکلاتشان را ن در حوزه وثایق بانکی برای دریافت تسهیلات و پروانه بهداشتی بیان کردند.
شهرستان خمین واقع در جنوب استان مرکزی با ۱۰۵ هزار نفر جمعیت بالاترین نرخ بیکاری استان را دارد.

شعارسال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته ازخبرگزاری برنا ، تاریخ انتشار ۱ خرداد ۹۸، کدخبر: ۸۴۹۴۱۴، www.borna.news

خبر جدید  ملاقات مردمی استاندار مرکزی؛

منبع :: پنج هزار فرصت شغلی در زادگاه امام راحل به ثمر می نشیند

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد