15:40:06 - دوشنبه 5 فوریه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
پنجمین بازارچه صنایع دستی استان مرکزی افتتاح می شود
مدیرکل میراث فرهنگی استان مرکزی گفت : ۵۷۶ شغل در بازارچه های صنایع دستی استان ایجاد شده است به گزارش خبرگزاری بسیج استان مرکزی ، سیدمحمد حسینی مدیرکل میراث فرهنگی استان مرکزی گفت: در حوزه صنایع دستی ۲ برنامه اساسی مورد توجه است که رویکرد نخست ایجاد اشتغال و رویکرد دوم توسعه و افزایش تولید […]
پنجمین بازارچه صنایع دستی استان مرکزی افتتاح می شود

مدیرکل میراث فرهنگی استان مرکزی گفت : ۵۷۶ شغل در بازارچه های صنایع دستی استان ایجاد شده است

به گزارش خبرگزاری بسیج استان مرکزی ، سیدمحمد حسینی مدیرکل میراث فرهنگی استان مرکزی گفت: در حوزه صنایع دستی ۲ برنامه اساسی مورد توجه است که رویکرد نخست ایجاد اشتغال و رویکرد دوم توسعه و افزایش تولید صنایع دستی مرغوب است که هر دو در راستای شعار اقتصاد مقاومتیف می تواند راهگشای برخی مشکلات موجود اقتصادی باشد. استان مرکزی به عنوان پیشتازترین استان در احداث بازارچه های صنایع دستی در کشور، برنامه ریزی هایی را در ابتدای دولت تدبیر و امید انجام داد تا در هر شهرستان استان حداقل یک بازارچه دائمی صنایع دستی را احداث کنیم.

خبر جدید  پرداخت بیش از 20 میلیارد ریال تسهیلات اشتغالزایی به مددجویان محلاتی

وی افزود: اکنون ۴ بازارچه در شهرهای اراک ( دو بازارچه) ، ساوه و دلیجان احداث شده و ۴ بازارچه در شهرهای شازند، خمین، آشتیان، قورچی باشی آماده بهره برداری است. از همین رو در روز ۱۶ بهمن ماه با حضور استاندار مرکزی بازارچه شهرستان آشتیان افتتاح می شود تا شمارگان بازارچه های در حال فعالیت به ۵ عنوان رسد.

خبر جدید  سومین دوره جشنواره بدمینتون استان مرکزی پایان یافت

حسینی با اشاره به اشتغال ایجاد شده در این بازارچه ها نیز عنوان کرد: ۱۴۴ شغل مستقیم و۴۳۲ شغل غیر مستقیم در این بازارچه ها ایجاد می شوند و موجب توسعه صنایع دستی و اشتغال در دیگر ارکان شهرستان ها خواهد شد. با رونق بازار صنایع دستی، کارگاه های خانگی نیز ایجاد می شوند که با کمترین هزینه و تجهیزات، قادر به تولید و در نتیجه رونق اقتصادی از این حوزه خواهند بود.

وی ادامه داد : در سه شهرستان کمیجان و فرمهین وخنداب نیز روند ساخت بازارچه ها با پیشرفت ۵۰ درصدی ادامه دارد و در سه شهرستان محلات، تفرش و زرندیه نیز این بازارچه ها در مرحله تحویل زمین قرار دارند.

خبر جدید  انقلاب اسلامی ایران بر پایه مکتب، وحدت و ولایت است

مدیرکل میراث فرهنگی استان مرکزی تصریح کرد : اکنون در کشور به عنوان پیشتازترین استان در احداث بازارچه های صنایع دستی مطرح هستیم و این نوید را می دهیم که در سال آتی تمام شهرستان های استان دارای بازارچه های صنایع دستی باشند.

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد