3:14:07 - یکشنبه 28 آوریل 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
پروژه بیمارستان ولیعصر اراک گرفتار افزایش هزینه های ساخت و تجهیز/ نیاز به ۲۰۰میلیارد بودجه
اراک-سرپرست دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت:پروژه بیمارستان ولیعصر اراک که پارسال بااعتبار۱۴۰میلیاردتومان تکمیل می شدبه علت افزایش هزینه های ساخت وتجهیزهم اکنون نیازمند۲۰۰میلیاردتومان بودجه است.
پروژه بیمارستان ولیعصر اراک گرفتار افزایش هزینه های ساخت و تجهیز/ نیاز به ۲۰۰میلیارد بودجه

به گزارش خبرنگار مهر، محمد جمالیان ظهر شنبه در نشست با خبرنگاران در اراک به مناسبت هفته سلامت اظهار داشت: بیمارستان جدید ولیعصر (عج) اراک با تأمین منابع مالی و چنانچه مشکلات خاصی بر سر راه تکمیل پروژه جدید بیمارستان قرار نگیرد، با پیگیری‌های انجام شده، تا پایان بهار سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی اراک با اشاره به اینکه تکمیل و راه‌اندازی این بیمارستان از مطالبات به حق مردم استان مرکزی است، افزود: یکی از اقدامات مؤثر که در مورد بیمارستان اتفاق افتاده، به نتیجه رساندن اخذ وام ۵۰ میلیارد تومانی از یکی از بانک‌های طرف قرارداد است.

جمالیان خاطرنشان کرد: طی سال گذشته بر آوردی که برای ابنیه ساختمان بیمارستان پیش‌بینی شده بود ۱۴۰ میلیارد تومان بود. اما با توجه به شرایط اقتصادی حاکم بر کشور این مبلغ هم اکنون به ۲۰۰ میلیارد تومان افزایش یافته است.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی اراک بیان داشت: تکمیل و راه اندازی بیمارستان جدید ولیعصر از جمله خواسته‌ها و حقوق اساسی مردم استان است و مطمئناً اصلی‌ترین برنامه دانشگاه علوم پزشکی در کنار ارتقای دیگر مسائل درمانی پزشکی، همین خواسته مردم است.

جمالیان بیان داشت: در سال جاری به رغم اینکه موضوع بودجه یکی از اساسی‌ترین مشکلات در همه حوزه‌ها است، اما در پروژه بیمارستان ولیعصر مشکل منابع مالی نخواهیم داشت. چرا که دریافت وام کمک بزرگی در تأمین منابع مالی می‌کند لذا از مبلغ وام ۵۰ میلیارد تومانی که مقرر شد در سه بخش دریافت شود، قسط اول دریافت شده است و قسط دوم نیز تا پایان ماه جاری دریافت خواهد شد و با پیشرفت پروژه قسط سوم نیز دریافت می‌شود.

خبر جدید  انجام غربالگری فشار خون برای بیش از ۸۰هزار نفر در ساوه و زرندیه

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی اراک خاطرنشان کرد: با پیگیری‌هایی که از دفتر ریاست جمهوری انجام شده مقرر گردید ۲۸ میلیارد تومان نیز از بودجه سفر رئیس جمهور به استان مرکزی به این طرح تعلق بگیرد.

وی ادامه داد: در بودجه سال جاری نیز ۴۸ میلیارد تومان برای تکمیل بیمارستان منظور شده است و از سوی دیگر مقرر گردید وزارت بهداشت و درمان نیز کمک‌های مالی در این حوزه انجام دهد. اما مورد موجب نگرانی تهیه لوازم تأسیسات و آسانسور است که البته در بحث آسانسور دو شرکت در مناقصه شرکت دارد.

جمالیان اظهار داشت: با این روند که پیش می‌رود اگر مشکل خاصی پیش نیاید در سه ماه اول سال آینده شاهد بهره‌برداری از بیمارستان جدید ولی عصر (عج) اراک خواهیم بود و تمام مسئولان استان نیز پیگیر به سرانجام رساندن این مطالبه مهم مردم استان هستند.

به گزارش مهر، سرپرست دانشگاه علوم پزشکی اراک در بخش دیگر سخنان خود در مورد سرمایه گذاری بخش خصوصی در حوزه درمان اظهار داشت: موضوع سرمایه گذاری بخش خصوصی در حوزه سلامت در تکلیفی که در برنامه ششم توسعه پیش بینی شده هر سال باید ۱۰ درصد از خدمات قابل واگذاری به شرکت‌های خصوصی واگذار و در این حوزه سرمایه‌گذاری شود.

خبر جدید  امراض قلبی و عروقی از شایع ترین علل مرگ و میر در استان مرکزی هستند

وی اضافه کرد: در بخش حوزه بهداشت و پیشگیری، برنامه‌هایی پیش‌بینی شده که بتوان از ظرفیت‌های بخش خصوصی در راستای بهبود کیفیت بهداشت و درمان استفاده کرد.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی اراک خاطرنشان کرد: امسال در بخش درمان دنبال تکلیف قانونی هستیم تا از این ظرفیت در حوزه بهداشت و درمان بهره مند شویم و دانشگاه علوم پزشکی نیز بیشتر در حوزه نظارت کارها را دنبال کند و کارهای قابل واگذاری، واگذار شود و در کنار مسائل ذکر شده به دنبال اجتماعی شدن سلامت هستیم و یکی از کارهای خوبی که در حوزه طرح تحول سلامت اتفاق افتاد همین بحث اجتماعی شدن سلامت است.

وی افزود: در این زمینه در جامعه خود مراقبتی باید فرهنگ سازی شود. در این خصوص سفیران سلامت می‌توانند نقش مؤثر داشته باشند که ۲۵۰۰۰ سفیر سلامت دانش آموز در استان ساماندهی شده‌اند.

جمالیان اظهار داشت: همچنین مصرف صحیح دارو و پرهیز از مصرف بی‌رویه در میان مردم باید فرهنگ سازی شود و مردم را نسبت به دوری از مصرف برخی داروهای همانند آنتی بیوتیک حساس کنیم. همه باید نگاهشان به سمت و سوی حوزه پیشگیری و درمان علمی تر و منطقی‌تر حرکت کند تا جامعه سالم و پر نشاط داشته باشیم.

خبر جدید  وقوع آتش سوزی در پارک جنگلی فدک اراک/ عامل انسانی مسبب حریق

وی در مورد مشخص شدن میزان تأثیرات آلودگی هوا در بروز بیماری سرطان در اراک گفت: کارهای مقدماتی تحقیقات آغاز شده است و به دنبال آن هستیم که با کمک وزارت بهداشت برای تحقیقات بودجه تصویب شود، اما تا منابع مالی تأمین نشود نمی‌توان این تحقیقات را آغاز کرد.

جمالیان گفت: یک نگرانی در مردم ایجاد شده که به دلیل وجود کارخانه‌ها در استان میزان سرطان در استان مرکزی بسیار بالا است، اما چنین نیست. براساس تحقیقات و آمار به دست آمده، میزان سرطان در کل کشور ۱۴۶ نفر در هر ۱۰۰ هزار نفر است. در صورتی که آمار استان مرکزی ۱۱۹ نفر از هر ۱۰۰ هزار نفر است، یعنی بروز سرطان در استان مرکزی نه تنها بیشتر نیست، بلکه از میانگین کشوری پایین‌تر است. البته این وظیفه ما را کم نمی‌کند و ما باید در سالم سازی محیط و پیشگیری وظایف خود را انجام دهیم.

کد خبر ۴۶۰۱۷۰۷


منبع :: https://www.mehrnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد