13:09:08 - چهارشنبه 26 دسامبر 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
پرداخت ۱۵ میلیارد ریال تسهیلات بلاعوض در استان مرکزی
۱۵ میلیارد ریال تسهیلات بلاعوض امسال از سوی بسیج سازندگی سپاه روح الله با مشارکت خیران در مناطق محروم استان مرکزی پرداخت شد.
پرداخت ۱۵ میلیارد ریال تسهیلات بلاعوض در استان مرکزی

به گزارشخبرگزاری صداوسیما مرکز اراک؛ مسئول بسیج سازندگی سپاه روح الله استان مرکزی گفت: با پرداخت این تسهیلات بیش از ۵۰ طرح محرومیت زدایی در نقاط محروم استان اجرایی و بهره برداری شد.
سرهنگ فراهانی افزود: حداقل پرداخت تسهیلات بلاعوض در استان مرکزی ۵۰ و حداکثر تسهیلات نیز ۲۰۰ میلیون ریال است که امسال ۱۵ میلیارد ریال پرداخت شد.
او گفت: تسهیلات بلاعوض این نهاد انقلابی در راستای تامین آب آشامیدنی و کشاورزی، ساخت خانه محروم، ساخت خانه عالم، غسالخانه، لایروبی قنوات، زیرسازی و آسفالت معابر، جدول گذاری تعمیر مساجد و حسینیه ها، تعمیر مدارس، ساخت مخازن آب و پل روستایی هزینه شده است.
۱۳۵ طرح محرومیت زدایی در ۲ سال اخیر با مشارکت سپاه روح الله، خیران و دستگاه های اجرایی در استان مرکزی تعریف شده که تاکنون بیش از ۵۰ طرح آن اجرایی و در اختیار شهروندان قرار گرفته است.
مسئول بسیج سازندگی سپاه روح الله استان مرکزی افزود: علاوه بر طرح های عمرانی سپاه روح الله استان مرکزی، طرح های حمایتی غیر عمرانی نیز در دستور کار قرار گرفت که بر این اساس در سال جاری حدود ۲ هزار سبد غذایی به ارز ۲میلیارد و ۴۰۰ میلیون ریال و ۲ هزار و ۹۰۰ سبد پوشاک، کیف و نوشت افزار به ارزش ۲ میلیارد و ۹۰۰ میلیون ریال در نقاط محروم استان اعم از شهری و روستایی توزیع شد.
سرهنگ فراهانی گفت: ۲۸ سبد جهیزیه به ارزش یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون ریال نیز امسال در استان مرکزی توزیع شده است.
بسیج سازندگی سپاه روح الله استان مرکزی در طرح های ملی، بهره برداری از توان متخصصان بسیجی در امور فنی، سازندگی، محرومیت زدایی و اقتصاد مقاومتی، افزایش توان فنی و تجربی جوانان و بسیجیان، ایجاد فضای مناسب برای یادگیری و انجام فعالیت های گروهی و تقویت روحیه مسئولیت پذیری با بهره گیری از ظرفیت های بومی، محلی و مغفول مانده در اقتصاد مقاومتی و کمک به امداد رسانی در حوادث و سوانح غیر مترقبه در جامعه، نقش آفرینی می کند.
بسیج سازندگی سال ۷۹ به فرمان مقام معظم رهبری آغاز به کار کرد و به دنبال آن هم اردوهای جهادی با اعزام دانش آموزان و دانشجویان در ایام تعطیلات به مناطق محروم با هدف محرومیت زدایی راه اندازی شد.
منبع :: http://markazi.iribnews.ir

خبر جدید  افزایش دما در روزهای آینده
0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد