به گزارش برنا از اراک ، علی ابراهیمی افزود: عملیات ساخت بیمارستان ۱۶۰ تختخوابی شازند با مشارکت پتروشیمی شازند و دانشگاه علوم پزشکی به منظور تامین نیازهای بهداشتی و درمانی این شهرستان خردادماه سال گذشته با حضور وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی آغاز شد.

وی اظهار داشت: هیات مدیره پتروشیمی متعهد به پرداخت هزینه ساخت بیمارستان در ۲ مرحله شده که این مهم تاکنون عملیاتی نشده است.

نماینده مردم شازند در مجلس شورای اسلامی گفت: ۶۵۰ میلیارد ریال اعتبار برای ساخت این بیمارستان در مدت چهار سال پیش بینی شده است.

خبر جدید  در انتظار مسافران نوروزی

ابراهیمی افزود: وسعت این بیمارستان چهار هکتار است که ۱۶ هزار متر مربع فضای درمانی و اداری در آن ایجاد می شود.

وی در بخش دیگری از سخنانش گفت: به منظور واگذاری پالایشگاه شازند باید متقاضی دارای اهلیت وجود داشته باشد که درحال حاضر چنین متقاضی نیست و نمی توان این مجموعه راهبردی کشور را به غیر اهل سپرد.

وی اظهار داشت: سازمان خصوصی سازی می کوشد این مجموعه را در قالب سهام عدالت واگذار کند که این واگذاری نیز مدیریت شبه دولتی دارد.

خبر جدید  کمبود نیروی انسانی در دستگاه ها مورد توجه جدی قرار گیرد

نماینده مردم شازند در مجلس شورای اسلامی گفت: شرکت نفتی خصوصی در کشور وجود ندارد که توانایی و اهلیت مدیریت مجموعه عظیمی چون پتروشیمی و پالایشگاه را داشته باشد.

ابراهیمی افزود: مقدمات راه اندازی کارخانه قند شازند با مالکیت بنیاد مستضعفان فراهم شده است.

وی اظهار داشت: واگذاری این مجموعه مورد توافق است اما در قیمت گذاری اختلاف نظرهایی وجود دارد که در هفته آتی کمیته معاملات قیمت نهایی برای واگذاری را اعلام می کند.

خبر جدید  کشف کالای قاچاق در استان مرکزی

نماینده مردم شازند در مجلس شورای اسلامی گفت: کارخانه به شرکت سرمایه گذاری دهیاری ها و شهرداری شازند و به صورت تدریجی به مردم واگذاری می شود.

شهرستان شازند از توابع استان مرکزی است که در ۳۳ کیلومتری جنوب غربی اراک واقع شده است و در این منطقه بیش از ۱۲۰ هزار نفر جمعیت زندگی می کند.