3:18:23 - یکشنبه 17 مارس 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
وضعیت کسب و کار استان مرکزی نامناسب بود
معاون امور اقتضادی استاندار مرکزی گفت: وضعیت کسب و کار استان مرکزی در تابستان۹۷ نامناسب بوده است.
وضعیت کسب و کار استان مرکزی نامناسب بود

بهگزارش خبرگزاری تسنیم از اراک، سعید فرخی عصر امروز در نشست شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی در سالن الغدیر استانداری با اشاره به اقدامات اجرایی انجام شده اظهار داشت: بعضی اقدامات اجرایی در حوزه مالیاتی مرتبط با قانون بوده بعضی دیگر نیزکاملا جلوی کسب و کار را میگیرد.

وی افزود: یکی از بحثها بحث کارت بازرگانی بوده که برای تجارت، واردات و صادرات کالا ضروری بوده و سبب جلوگیری از به وجود آمدن سقفهایی که میتواند گردش برای واحدهای تولیدی شود اما در حال حاظر به عنوان ابزار اجرایی وثوق مالیات استفاده میشود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار مرکزی تصریح کرد: استاندار مرکزی مکاتبات مفصلی انجام داده و در جلسات مرتبط با شورا نیز پیگیریهای لازم انجام شده، ما بر این معتقدیم که بعضی از اقدامات اجرایی علیرغم اینکه در حال حاضر موافق قانون بوده به سمت از دور خارج کردن فعالان اقتصادی میرود.

فرخی ادامه داد: در کمیته کارشناسی شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی استان مرکزی در ۱۵ آبان مقرر گردید شاخصهای شماره ۲، ۶، ۱۰، ۱۱، ۱۴، ۱۵، ۱۹، ۲۸ پایش فضای کسب و کار در قالب کمیتههای مرتبط که توسط دبیرخانه شورا تعیین شود و در اسرع وقت مورد بررسی واقع و ععلو عوامل مربوطه تبیین و تشریح گردد. وضعیت کسب و کار در تابستان وضعیت نامناسبی بوده، بعد از رسیدن گزارشها گروهی تشکیل و تحلیلی صورت گرفت و مشخص شد شاخصهای ۲، ۶، ۱۰، ۱۱، ۱۴، ۱۵، ۱۹، ۲۸ ضعف داشته است.

خبر جدید  طرح جامع حریم شهری خنداب تدوین می‌شود

وی بیان کرد: وضعیت کسب و کار در تابستان وضعیت نامناسبی بوده، بعد از رسیدن گزارشها گروهی تشکیل و تحلیلی صورت گرفت و مشخص شد شاخصهای ۲، ۶، ۱۰، ۱۱، ۱۴، ۱۵، ۱۹، ۲۸ ضعف داشته است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار مرکزی بیان کرد: پیشنهادهایی که به ما داده میشود نوعی استراتژی بوده و ما عملیات اجرایی برای اجرایی شدن استراتژیها نداریم بنا بر این در سال آینده باید برای هر کدام از پیشنهادهای داده شده برنامه داشته باشیم و در این برنامهها سعی در آسان کردن شرایط کنیم.

خبر جدید  طرح توانمندسازی زنان سکونت‌گاه‌های غیررسمی در استان مرکزی اجرا می‌شود

فرخی اضافه کرد: پیشنهادات از جنبههای مختلف بررسی شد، طرح آمار نیز یک طرح علمی بوده که در سطح کشور به طور یکنواخت انجام میشود همچنین ما نیز در روند اجرای این طرح دقت فراوان کرده و امیدواریم در سال آینده با اجرای اقدامات اجرایی مناسب فضای کسب و کار بهتر شود.

بهبود وضعیت کسب و کار اولویت شورای گفت و گو

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی اراک نیز گفت: یکی از اولویتهای شورای گفت و گوی بخش خصوصی و دولت باید بهبود فضای کسب و کار و رفع موانع فعالان اقتصادی باشد زیرا بسیاری از مشکلات مسیر فعالان اقتصادی غیرقابلپیشبینی بود در این راستا باید با ارائه راهکارهای مناسب به سمت کاهش بهبود فضای کسبوکار، مشکلات بخش دولت و خصوصی باشیم.

منوچهر توسطی بیان کرد: خروجی تلاشهای شورای گفت و گوی بخش خصوصی و دولت این بوده که استان مرکزی در مسیر توسعهیافتگی حرکت و توانسته رتبه دوم را در این زمینه در کشور به دست آورد.

وی ادامه داد: فعالان اقتصادی ظرفیت و شایستگی بالایی داشته بنا براین باید شرایط را طوری فراهم کرد که هم نیاز داخلی را تولید و هم اشتغال با افزایش صادرات غیر نفتی را ایجاد کنند و سپس سهم کشور را از بازارهای جهانی افزایش دهیم.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی اراک افزود: باید نگرش و تفکر را در زمینه فعالیتهای اقتصادی تغییر داده تا بتوان گامهای موثری برای بهبود فضای کسب و کار و افزایش تولید برداشت.
توسطی اضافه کرد: فعالان اقتصادی بخش معدن برای رشد و توسعه اقتصادی صادرات نیاز به کسب اطلاعات و آگاهی نسبت به قوانین و مقررات مالیاتی از جمله ارزش افزوده دارند تا بتوانند به آسانی فعالیت کنند.

خبر جدید  انتقال دستاوردهای دانشگاهی به صنایع کلید پیشرفت کشور است

انتهای پیام/ش


منبع :: https://www.tasnimnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد