1:14:13 - دوشنبه 24 دسامبر 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
وضعیت نامتوازن شرکت‌کنندگان کنکور سراسری باید در مجلس بررسی شود/ ابراز نگرانی از نبود متقاضی برای حضور در رشته‌های علوم پایه
رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک از نبود متقاضی برای حضور در رشته‌های علوم پایه ابراز نگرانی کرد و گفت: وضعیت نامتوازن جنسیتی شرکت‌کنندگان کنکور سراسری باید در مجلس شورای اسلامی بررسی شود.
وضعیت نامتوازن شرکت‌کنندگان کنکور سراسری باید در مجلس بررسی شود/ ابراز نگرانی از نبود متقاضی برای حضور در رشته‌های علوم پایه

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو، طاهر احمدی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک در نشست شورای هماهنگی دانشگاههای استان مرکزی با اشاره به وضعیت نامناسب رشتههای علوم پایه بیان کرد: تعداد کل شرکتکنندگان کنکور ۹۶، یک میلیون و ۵۰۰ هزار نفر بوده است که از این تعداد ۶۰۰ هزار نفر در رشته علوم تجربی شرکت کردند.
احمدی گفت: روند تمایل نداشتن به رشتههای علوم پایه در انتخاب رشته نیز مشهود است به طوری که شاهد سیر نزولی در انتخاب رشتههای زیرمجموعه ریاضی و انسانی هستیم در حالی که در انتخاب رشتههای زیرمجموعه تجربی رشد کاملا صعودی دیده میشود.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک ادامه داد: ۶۰۰ هزار شرکت کننده در کنکور به امید قبولی در رشته پزشکی کنکور دادهاند در حالی که تنها ۵ تا ۶ نفر امکان قبولی دارند.
وی افزود: مملکت نیازمند حقوقدان، اقتصاددان، صنعتگر و … است و اگر نسبت به رشتههای علوم پایه بی توجهی شود قطعا به پایههای کشور آسیب وارد خواهد شد.
احمدی تأکید کرد: علاوه بر تغییر رویکرد در انتخاب رشتهها شاهد بر هم خوردن توازن جنسیت در بین شرکتکنندگان کنکور هستیم، دختران ۱.۵ برابر پسران در کنکور شرکت میکنند و این وضعیت نامتوازن باید در مجلس شورای اسلامی بررسی شود.
منبع :: http://snn.ir

خبر جدید  وزارت خارجه به بازداشت مرضیه هاشمی ورود کند
0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد