11:59:19 - یکشنبه 4 فوریه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
وزارت اطلاعات حاضر نیست اسامی دوتابعیتی ها را در اختیار قوه قضاییه قرار بدهد
به گزارش خبرگزاري بسيج استان مركزي ؛  حجت الاسلام محمد جعفر منتظری دادستان کل کشور شب گذشته به برنامه گفت‌وگوی ویژه خبری رفت. منتظری در این برنامه درخصوص مسایل مهم قضایی و همچنین مسائل روز به سوالات مجری برنامه پاسخ گفت. حجت الاسلام منتظری در آغاز سخنان خود درخصوص حقوق عامه و ورود مدعی العموم به […]
وزارت اطلاعات حاضر نیست اسامی دوتابعیتی ها را در اختیار قوه قضاییه قرار بدهد

به گزارش خبرگزاري بسيج استان مركزي ؛  حجت الاسلام محمد جعفر منتظری دادستان کل کشور شب گذشته به برنامه گفت‌وگوی ویژه خبری رفت.

منتظری در این برنامه درخصوص مسایل مهم قضایی و همچنین مسائل روز به سوالات مجری برنامه پاسخ گفت.

حجت الاسلام منتظری در آغاز سخنان خود درخصوص حقوق عامه و ورود مدعی العموم به موضوعاتی که به حقوق عامه بر میگردد گفت: ابتدا ایام خجسته دهه فجر را خدمت همه فجرافرینان و ملت بزرگ ایران تبریک میگم و امیدوارم خداوند باری کند تا بتوانیم دستاوردهای انقلاب اسلامی را حفظ کنیم.

وی ادامه داد: در روز یکشنبه حتما مردم نشان خواهند داد که پای انقلاب و نظام ایستاده اند و از خداوند میخواهیم که روح امام و شهدا را بیش از پیش قرین رحمت کند.

وی درخصوص دوتابعیتی ها گفت: اولا اشاره کنم که نکته مهم این است که ما باید حواسمان به مسئله نفوذ باشد چون دشمن برای پیاده سازی اهداف خودش نیازمند پروژه نفوذ است و عامل نفوذی از یک طرف اطلاعات مورد نیاز دشمن را منتقل میکند و از سوی دیگر مشکلات را برای نظام بوجود می آورد.

مسئله نفوذ مسئله مهمی است که همگان باید مراقب آن باشند تا دشمن از مسیر نفوذ به اهدافش نرسد و رسیدن به این مقصد و تحقق این مبارزه با نفوذ دشمن مستلزم یک سری اقدامات از ناحیه مسیولین و مردم است.

خبر جدید  قبور شهدای انقلاب در استان مرکزی گلباران می‌شود

وی ادامه داد: دو تابعیتی ها برخلاف صراحت قانون ایرانی هستند اما از یک کشور اجنبی هم تابعیت میگیرند. اگر اینها افراد عادی باشند مشکلی نیست؛ اما اگر بخواهند در هر رده ای خدمت دولتی کنند خلاف قانون است و اینها سعی میکنند دوتابعیتی بودن خود را مخفی کنند و دستگاه های اطلاعاتی باید اینها را شناسایی کنند. اولا بدانید که قانون مدنی خدمت دوتابعیتی ها را منع کرده اما جرم انگاری نشده؛ البته نمایندگان طرحی اماده کردند برای جرم انگاری این موضوع و از طرف دیگر مجلس مدتی است به دنبال تحقیق و تفحص از دوتابعیتی هاست.

دادستان کل کشور ادامه داد: ما به نظرمان میرسد قانون دوتابعیتی ها نیاز به اصلاح دارد چون شرایط جامعه و روابط بین الملل خاص شده و قوانین ما جوابگو نیست. برخی مسئولین اخیرا حرفهایی زده اند که باید بگوییم که برخلاف ادعای شما برای اینکه ما به شما اسامی را بدهیم حرفی غلط است. چون ما این اطلاعات را نداریم بلکه دستگاه های اطلاعاتی این ابزار شناسایی را دارند. وزارت اطلاعات و وزارت خارجه میتوانند با ابزاری که در اختیار دارند آنها را شناسایی کرده و به ما اعلام کنند.

خبر جدید  بررسی مناسب سازی مکان‌های عمومی زرندیه برای معلولان

وی افزود: دستگاه ها باید دوتابعیتی ها را به دستگاه قضایی اعلام کرده تا قوه قضاییه با انها برخورد کند. ما از زمانی که فهمیدیم یک سری دوتابعیتی وجود دارد طی نامه هایی از وزارت اطلاعات خواستم تا اسامی را به ما اعلام کنند.

منتظری گفت: پاسخ اخیر وزارت اطلاعات پاسخ کامل و شفافی نبود و من باز هم نامه ای به آنها زدم و گفتم این عدد اعلام شده قابل پذیرش نیست و حاضر نشدند اسامی را بگویند و از نظر ما پاسخشان کافی نبود. مسئله دوتابعیتی ها یک خطر بالقوه برای کشور است و دولت باید حساسیت بیشتری داشته باشد و از مجلس میخواهیم با تصویب قوانین مورد نیاز این موضوع را دنبال کنند. درخصوص آمار و اعداد مطالبی به ما اعلام شده اما کافی نیست. مثلا گفتند یک لیست صد نفره داریم خب این لیست فاقد اسم و عنوان به درد ما نمیخورد.

وی ادامه داد: یک مسئله مهم این است که دوتابعیتی ها تلاش میکنند تابعیت مضاعف خود را مخفی کنند و اینجاست که نقش دستکاه های نظارتی و اطلاعاتی مشخص میشود و انها باید نظر بدهند. یک اشکال دیگر این است که وزارت اطلاعات طبق اطلاعات ما یک بانک اطلاعات جامع ندارد که به صورت ثبت شده در اینترنت یا جای دیگری ثبت و ضبط شده باشد.

خبر جدید  بیت‌المقدس نخستین قبله مسلمانان، کانون وحی و پایتخت معراج حضرت ختمی مرتبت(ص) است

منتظری گفت: وزارت اطلاعات به صورت قفسه بندی اطلاعاتی دارد اما دسترسی به اینها سخت است و ما از انها میخواهیم تا ارشیو و بانک اطلاعاتش را به روز رسانی کنند. ما شاهد بودیم برخی از افراد از همین ابزار دوتابعیتی استفاده کردند و سالها سر کار بودند و اینها توانستند مبالغ کلانی را برداشت کنند و بعد هم از کشور فرار کنند.

وی درخصوص حقوق عامه نیز گفت: مسئله حقوق عمومی مهم است و در قانون اساسی و ایین دادرسی به ان اشاره شده است و دادستان کل کشور و دادستانهای شهرستان را صاحب مسئولیت هایی کرده است. در نتیجه ما از سال نود و چهار که قانون اجرایی شد یک معاونت خاصی برایش تشکیل دادیم و این معاونت مطالعاتی را شروع کرد و حقوق عمومی را استخراج کردیم و مصادیقش مشخص شد.

منبع :dana.ir

[ad_2]

Source link

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد