18:23:57 - یکشنبه 31 مارس 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
وجود بارش‌های شدیدتر در ۶ شهرستان استان مرکزی
معاون عمرانی استاندارمرکزی از وجود بارش‌های شدیدتر در ۶ شهرستان استان مرکزی خبر داد و گفت: سیلاب‌های شهرستان اراک از مسیل‌های مختلف به تالاب میقان منتقل می‌شود.
وجود بارش‌های شدیدتر در ۶ شهرستان استان مرکزی

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اراک، مهدی زندیهوکیلی عصر امروز در جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران استان مرکزی که در استانداری مرکزی برگزار شد، با اشاره به ابلاغ وزارت کشور و استانداری استان مرکزی اظهار داشت: براساس این ابلاغ تا پایان بحران که روز سه شنبه است، جلسه ستادمدیریت بحران بهصورت منظم تشکیل و همه پرسنل دستگاههای عضو ستاد مدیریت بحران باید بهصورت شبانهروزی تا پایان موقعیت اضطراری که تا روز سهشنبه بوده مرخصی و تعطیلی آنها لغو میشود.

وی افزود: همچنین در ارتباط با سیلابهای شهرستان اراک نیز به جز سیلاب میقان که به سمت غربی اراک است، سیلابهای شرقی و شمال اراک که ازطریق چند مسیل به دریاچه میقان انتقال مییابند، دراین مسیر تقاطعهای مختلفی داریم که از جاده اصلی اراک به تهران تا قبل از کنارگذر است که۳تا از این مسیلها شناسایی و بازگشایی شده است.

زندیهوکیلی تصریح کرد: مسیل چهارم نیز امروز شناسایی شده و دستگاههای متولی مثلراه وشهرسازی و راهداری موظف هستند مسیرهایی که با جاده اصلی تقاطع دارد را شناسایی و ماشین آلات خود را در آنجا مستقر کنند که این سیلابها از مسیل طبیعی عبور کنند.

خبر جدید  جدیدترین جزئیات از تعطیلی دانشگاه‌های علمی کاربردی وابسته به دستگاه‌های اجرایی در استان مرکزی

وی با اشاره به اینکه سیلابهای شهرستان اراک از ۱۸ نقطه وارد تالاب میقان میشود، بیان کرد: سیلابهای شهرستان اراک به جز بحث میقان و مرادآباد از سمت غرب، سیلابهای شرقی و شمال شهر اراک از طریق چند مسیل عبور خواهد کرد و به تالاب میقان هدایت میشود که در این مسیر چندین تقاطع وجود دارد که یکی از این تقاطعها با جاده اصلی اراک به تهران تا قبل از کنار گذر هم مسیر است، سه مسیل شناسایی و بازگشایی شده است و مسیل چهارم نیز امروز اضافه و بازگشایی شد و باید راهداری با همکاری راه و شهرسازی در این مسیلها و تقاطعها به جهت تسهیل مسیر عبور آب را با استقرار ماشین آلات اقدامات لازم را به انجام رساند.

وی ادامه داد: موضوع دیگر مربوطبه بخش راه آهن است، راه آهن موظف است مسیر راه آهن را پایش کند و چهارمسیر دیگر را نیزمدبریت کند که خوشبختانه سالهای گذشته راه آهن پیش بینیهایی مناسبی برای آبروهای داشته است.

زندیهوکیلی بیان کرد: هم اکنون مخازن همه سدهای ما پر است، دربارندگی آینده به طور کاملسیلاب و سر ریز خواهدشد و احتمال دارد این چهار مسیر از کنارگذر اراک عبور کنند و با لوله گاز و نفت برخورد کنند، متاسفانه شرکت گاز در هنگام ایجاد کانال مسیر انتقال را پیشبینی نکرده و همچنین ظرفیت لازم برای عبور از محل تصفیه خانه نیز کافی نیست که آبفای مرکزینیز باید تهمیدات لازم را در این خصوص انجام دهد.

خبر جدید  مرکزی| فرهنگ ایثار و شهادت باید در جامعه برجسته و پررنگ شود

معاونعمرانی استاندار مرکزیادامه داد: یکی از مشکلات ما وجود فیبر نوری در کنار برخی از جادهها است که با توجه سیلاب و حرکت آب ممکن است فیبرها شسته شوند که به جهت جلوگیری از قطع ارتباط لازم است که در این چهار مسیل از فیبرهای نوری حفاظت شود.

وی خاطرنشان کرد: در خنداب، غرقآباد، کمیجان، شازند، اراک و خمین احتمال بارندگی بیش از باقی شهرستانها استکه با توجه به بارشهای اخیر جای برای ذخیره سیلابهای جدید وجود ندارد و بارشها در مسیلها جاری خواهد شد که در این راستا مسیلها شناسایی و ماشینآلات مورد نیاز نیز آماده شده است و لازم است که مدیریت ماشینآلات با فرمانداران باشد تا به نقاط مورد نیاز اعزام شود.

زندیهوکیلی عنوان کرد: از اتراق در کنار بندها، رودخانههای خروشان و مسیلها باید جدا خودداری شود.

انتهای پیام/ح


منبع :: https://www.tasnimnews.com

خبر جدید  طرح خادم با هدف افزایش ۳۰ درصدی آگاهی جامعه در استان مرکزی اجرا می‌شود
0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد