11:35:35 - شنبه 18 مه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
واکنش عضو کمیسیون اصل ۹۰ مجلس به درخواست معاون وزیر راه برای مجوز واردات ماشین‌آلات راه‌سازی
عضو کمیسیون اصل ۹۰ مجلس با انتقاد از درخواست معاون وزیر راه برای واردات ماشین‌آلات راه‌سازی گفت: مجلس نسبت به واردات بی‌رویه کالا حساسیت دارد.
واکنش عضو کمیسیون اصل ۹۰ مجلس به درخواست معاون وزیر راه برای مجوز واردات ماشین‌آلات راه‌سازی

محمدرضا منصوری در گفتوگو با خبرنگار تسنیم در ساوه، با انتقاد از سخنان معاون وزیر راه مبنی بر واردات ماشینآلات راهداری اظهار داشت: براساس مصوبه مجلس، کالاهایی که مشابه آن در داخل کشور تولید میشود، واردات آنها ممنوع شده، اینکه همه محصولات ما وارداتی باشد با توجه به شرایط تحریم برای کشور مقدور نیست چراکه برای کالاهای وارداتی نیاز به تامین ارز است و این رویکرد دولت را با مشکل مواجه میکند.

وی افزود: اگر پیشتر در رابطه با استفاده از ماشینآلات خارجی صحبت کردم،منظور ماشینآلات خارجی دست دوم موجود در کشور بود که نیاز به تامین ارز برای آنها نبود.

خبر جدید  "حمیدرضا مقدم‌فر" سخنران تجمع بزرگ مردمی ۹ دی در اراک

عضو کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامیتصریح کرد: وقتیمحصولی در داخل تولید میشود چرا اجازه واردات آن را میدهیم؟ در خارج از کشور تولیدکنندهها محصولات خود را با نرخ بانکی دو تا سه درصد تولید میکنندکه با هزینه تمامشده محصولات داخلی ما قابل مقایسه نیست، بنابراین ما باید از محصولات داخلی صیانت کنیم.

منصوری بیان کرد: واردات محصولاتی که در داخل به اندازه تولید میشود، باید ممنوع شود تا به تبع آن تولید غنی و اشتغال ایجاد شود.

وی خاطرنشان کرد: تعیین تعرفه واردات کالا میتواند به طور موثر رقابتپذیری تولیدکنندگان داخلی را در مقایسه با محصولات مشابه خارجی به میزان لازم افزایش دهد، به ویژهکالاهایی که مشابه داخلی دارند. افزایش تعرفه واردات یک اقدام ضروری استکه از سوی بسیاری از کشورهای دنیا اجرا میشود.

خبر جدید  موکب‌های استان مرکزی ۵۰۰ هزار پرس غذا در مناطق سیل‌زده توزیع کردند

عضو کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی افزود: استفاده از ابزار ممنوعیت واردات نیز یکی از اقدامات لازم برای مدیریت واردات و حمایت از تولیدکنندگان داخلی خصوصا در زمینه محصولات استراتژیک است و مجلس نسبت به واردات بیرویه کالا حساسیت دارد.

منصوری تصریح کرد: چراکه در قانون برنامه ششم توسعه، از واردات بیرویه کالا جلوگیری شده و دولت نیز موظف استتا نسبت به اجرای این قانون گامهای موثری بردارد.

خبر جدید  بیش از ۴ هزار جانباز جنگ تحمیلی در استان مرکزی زندگی می‌کند

انتهای پیام/ ع


منبع :: واکنش عضو کمیسیون اصل ۹۰ مجلس به درخواست معاون وزیر راه برای مجوز واردات ماشین‌آلات راه‌سازی

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد