20:02:48 - سه‌شنبه 11 ژوئن 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
هیچ بودجه ای برای جبران خسارات ناشی ازسیل به استان مرکزی تزریق نشده است
اراک- استاندار مرکزی گفت: تاکنون هیچ بودجه ای برای جبران خسارات ناشی از سیل ابتدای سال جاری به استان مرکزی تزریق نشده است.
هیچ بودجه ای برای جبران خسارات ناشی ازسیل به استان مرکزی تزریق نشده است

به گزارش خبرنگار مهر، سید علی آقازاده روز دوشنبه در نشست با اصحاب رسانه در اراک، با اشاره به برگزاری انتخابات مجلس در سال جاری اظهار داشت: هر چه کاندیداهای بیشتری در حوزه رقابت حضور داشته باشند مشارکت مردم را بیشتر شاهد هستیم. در انتخابات همه باید یک هدف را دنبال کنیم آن هم افزایش مشارکت مردم در صحنه انتخابات است.

وی افزود: در کنار تشویق مردم به مشارکت در انتخابات قانون ملاک است و همه باید ضمن صیانت از قانون به آن پایبند باشیم. در موضوع انتخابات تلاش می‌کنیم رد صلاحیت‌های کاندیداها انتخابات مجلس در استان مرکزی به حداقل برسد. نباید بگذاریم کسانی که صلاحیت حضور در انتخابات را دارند به دلایل مختلف و خارج از قانون، از حضور در انتخابات محروم می‌شوند.

استاندار ادامه: هر مدیر و مسئول در استان بخواهد سلیقه‌ای عمل کند به عنوان خاطی با آن مسئول و مدیر برخورد خواهد شد همه چیز در چارچوب قانون باید حرکت کند.

آقازاده در مورد انتصابات در استان مرکزی تصریح کرد: آن طور که گفته می‌شود انتصابات در استان رنگ حزبی ندارد. انتصابات در بُعد مدیران کل رنگ حزبی نداشته و ندارد ولی رنگ دولتی و رنگ سیاست‌های همخوان با دولت دارد.

خبر جدید  برنامه ریزی اصولی برای اشتغال فارغ التحصیلان دانشگاهی ضروری است

استاندار در مورد پیگیری کانال‌های تخریب گر فضای مجازی بیان داشت: اخبار جعلی به قصد تشویش اذهان در کانال‌های فضای مجازی منتشر می‌شود. اما مردم با فرهنگ سازی توسط رسانه‌های سازنده، به خوبی سره را از ناسره تشخیص می‌دهند.

وی ادامه داد: در مورد یکی از کانال‌هایی که موجب ناراحتی و نگرانی شده، کار گروهی تشکیل و مدارک تهیه شده که در اختیار قاضی و مرجع قضائی قرار گرفته است. اسناد هم مستند و کاملاً قانونی است که دیگر پیگیری آن با مراجع قضائی می‌باشد. آن قاضی هم که کار پیگیری اینگونه پرونده‌ها را بر عهده دارد کاملاً مسلط است.

استاندار مرکزی در مورد تأمین کالای اساسی و مورد نیاز مردم تصریح کرد: در زمینه کالاهای اساسی هیچ کمبودی وجود ندارد. اما مشکل در سیستم توزیع است که در این مورد اصناف باید همکاری لازم داشته باشند.

استاندار استان مرکزی در مورد انتصاب معاون چهارم استاندار، یعنی معاون مالی و اداری در استانداری گفت: سعی بر این است که برای این پست یک خانم انتخاب شود. فرد منتخب این پست هم باید حتی الامکان بومی و از درون وزارت کشور باشد.

خبر جدید  اهالی رسانه پیام رسانان امین جامعه هستند

آقازاده خاطرنشان کرد: طی سال گذشته بسیاری واحدهای صنعتی راکد و تعطیل استان فعال شدند و از تعطیلی صنایع در حال تعطیل هم جلوگیری شد. گرچه این کار با شرایط موجود سخت بود ولی با تلاش همگی به سرانجام رسید، امسال هم به دنبال این هستیم که سیاست را پیگیری کنیم.

استاندار مرکزی اظهار داشت: استان مرکزی در حوزه گردشگری از ظرفیت‌های خوبی برخوردار است و در این حوزه باید سرمایه‌گذاری شود. دولت نمی‌تواند سرمایه گذاری کند باید متکی به سرمایه بخش خصوصی بود. از طرف دیگر باید با برنامه‌ریزی مناسب و مطلوب استان از یک مسیر عبوری به عنوان مقصد گردشگری مطرح شود.

وی اضافه کرد: در سال گذشته یک و نیم میلیارد دلار حجم سرمایه‌گذاری در استان تحقق پیدا کرد و قرار بود بیش از این باشد اما به دلیل تحریم‌ها خیلی از سرمایه گذاران نتوانسته سرمایه گذاری کنند.

خبر جدید  کاهش مهاجرت از روستاها از نتایج خودکفایی خانوارهای روستایی است

استاندار بیان کرد: پروازهای تهران- اراک با عدم استقبال روبرو شد و تعطیل شده ولی در تلاش هستیم تا پروازهای اراک به مشهد و شهرهای دورتر را برنامه ریزی کنیم تا فرودگاه فعال شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود بیان داشت: سیلاب‌های اخیر در استان مرکزی بیشتر به زیرساخت‌های استان مرکزی آسیب رسانده اما تا کنون اعتباری برای این موضوع به استان تزریق نشده است.

آقازاده همچنین گفت: باشگاه شهرداری اراک می‌تواند با مصوبه شورای تأمین استان فعالیت خود را آغاز کند. موضوع طرح ۵۸ متری اراک برای تعیین تکلیف قطعی به شورای عالی شهرسازی ارجاع شده تا موضوع بررسی شود. تا امروز هم شهرداری یا نتوانسته و یا نخواسته این طرح اجرا شود در حالی که اجرای این طرح نیاز اراک است.

کد خبر ۴۶۳۷۶۲۸


منبع :: هیچ بودجه ای برای جبران خسارات ناشی ازسیل به استان مرکزی تزریق نشده است

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد