15:52:17 - دوشنبه 5 فوریه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
هپکو صاحب ندارد/به جای قول برای هپکو کار بیاورید
گروه اقتصادی: کارگران هپکو باز هم به دلیل حقوق معوقه و عملی نشدن قول مسئولان در بازگشت تولید به این شرکت تجمع کردند، به گفته نماینده تشکل کارگری این شرکت هیچ کدام از قول‌ها عملی نشده و واردات ماشین‌های چینی، هپکو و کارگرانش را زمین گیر کرده است. به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از استان […]
هپکو صاحب ندارد/به جای قول برای هپکو کار بیاورید

گروه اقتصادی: کارگران هپکو باز هم به دلیل حقوق معوقه و عملی نشدن قول مسئولان در بازگشت تولید به این شرکت تجمع کردند، به گفته نماینده تشکل کارگری این شرکت هیچ کدام از قول‌ها عملی نشده و واردات ماشین‌های چینی، هپکو و کارگرانش را زمین گیر کرده است.

به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از استان مرکزی، امروز، ۱۶ بهمن ماه بار دیگر کارگران شرکت هپکو در میدان شهدای اراک به امید احقاق حقوق خود تجمع کردند، نماینده تشکل کارگری در این تجمع که اصرار داشت نام و تصویری از او منتشر نشود در گفت‌وگو با خبرنگار ایکنا با اشاره به جلسات مکرر مسئولان درباره هپکو گفت: مشکلی حل نشده! قول می‌دهند اما قول کافی نیست، عمل به قول از خود قول مهم‌تر است. مجدداً معوقات کارگران به ۴ تا ۵ ماه رسیده است. بارها به رسانه‌ها گفتیم، مشکل ما صنفی است نه سیاسی، که اگر سیاسی بود روزی تجمع می‌کردیم که این میدان در شلوغ‌ترین زمان و روز خود بود.

هپکو صاحب ندارد/به جای قول برای هپکو کار بیاورید
وی ادامه داد: اعلام کردیم از مردم کسی وارد تحصن ما نشود زیرا مشکل ما صنفی است و ربطی به دعواهای سیاسی ندارد و مشکلی که به طور جد به عنوان مطالبه دنبال می‌کنیم حقوق و مزایای کارگران نیست بلکه تعیین تکلیف و چرخیدن چرخ‌های این کارخانه است، مطالبه ما شارژ شدن قطعات کارخانه است، عملیات اولیه کارخانه بیش از چند ماه خوابیده، خط‌های تولیدی کارخانه کاری برای تولید ندارند، این خط‌ها به ظاهر سر و صدا می‌کنند اما هیچ خبری از کار نیست!

هپکو صاحب ندارد/به جای قول برای هپکو کار بیاورید
نماینده تشکل کارگری شرکت هپکو گفت: یک هزار کارگر چندین ماه حقوق عقب افتاده دارند هر کارگر هپکو بالغ بر ۱۲ الی ۱۵ میلیون تومان از کارخانه بابت حقوق و دستمزد طلب دارند چگونه می‌خواهند اعتبارات معوقه را یکباره تخصیص دهند؟ کارگران هیچ پس اندازی برای گذران زندگی ندارند با هر کدام از کارگران صحبت کنید می‌گویند میلیون‌ها تومان فقط به بانک‌ها بدهکار هستند، ما بی جهت اعتراض نکرده‌ایم چک‌های ما برگشت می‌خورد و طلبکار و بانک ما را تحت فشار قرار داده‌اند نزدیک عید است و کارگر بیش از هر زمان دیگری حقوق و مزایا نیاز دارد.
وی با اشاره به فشار روحی و روانی بر کارگران هپکو گفت: از کارگران هپکو نجیب‌تر پیدا نمی‌کنید چقدر باید برای احقاق حقوق خود بدوند؟ چقدر باید خواهش و التماس کنیم؟چقدر باید مودبانه درخواست کنیم؟

خبر جدید  تخصیص بودجه برای صادرات غیرنفتی، یک راهکار برای توسعه صادرات

هپکو صاحب ندارد/به جای قول برای هپکو کار بیاورید

واردات پوست شرکت هپکو را کنده است
نماینده تشکل کارگری شرکت هپکو تاکید کرد: خواسته ما این است که هپکو تعیین تکلیف شود این همه تاسیسات و زیر ساختی که در این شرکت وجود دارد نباید از بین برود. مسئولان به جای قول دادن، کار برای هپکو بیاورند دولت جلوی واردات بی‌رویه را بگیرد یکی از مشکلات اساسی شرکت هپکو واردات است، واردات پوست شرکت هپکو را کنده، روزی ده‌ها ماشین راه سازی چینی وارد کشور می‌شود در صورتیکه این ماشین‌ها را می‌توان با کیفیت بالاتر در هپکو ساخت حتی مصرف کننده هم از ماشین‌های چینی ناراضی است.
وی با بیان اینکه اگر قرار است ماشینی وارد کشور شود باید انحصار آن به هپکو داده شود، گفت: هپکو صنعت مادر است، واگذاری هپکو به بخش خصوصی از مشکلات این شرکت نمی‌کاهد، هپکو باید به خانه خودش که همان دولتی شدن است برگردد، صنایع مادر با واگذاری به شخص، مشکل آفرین می‌شوند در هپکو تجربه تلخ واگذاری‌ها به بخش خصوصی کاملاً نمایان است.
نماینده تشکل کارگری شرکت هپکو ادامه داد: تاسف بارتر از مبلغ کم واگذاری هپکو، فرد خریدار، تولید کننده نبود بلکه یک وارد کننده بود. یک سال است که با سرنوشت کارگران هپکو بازی می‌شود.

خبر جدید  سلیقه محوری در رسم‌الخط‌ قرآن به معضل تبدیل شده است

هپکو صاحب ندارد/به جای قول برای هپکو کار بیاوریدوی ادامه داد: نه تنها بنده، بلکه کلیه کارگران این شرکت وقتی برای احقاق مطالبات خود به کف خیابان می‌ریزند حالشان بد می‌شود، آشنایان و اهل فامیل ما را می‌بینند این شکل مطالبه خوب نیست اما چه باید کرد؟ با وجود آخرین مهلتی که به آقای احمدپور مدیرعامل شرکت برای پرداخت حقوق کارگران داده شد و با وجود همکاری نهادهای مختلف با ایشان برای بازگشت چرخه تولید به شرکت و واریز حقوق کارگران، متاسفانه در عمل هیچ تعهدی عملی نشد.

با تشکیل جلسه آبی برای هپکو گرم نمی‌شود
نماینده تشکل کارگری شرکت هپکو گفت: هیات مدیره هپکو مشخص نیست یک‌بار صحبت از آمدن فلانی می‌شود یک بار تشکیل جلسه با فرد دیگری و… ولی آنچه مسلم است اینکه افراد که امتحان خود را در هپکو پس داده‌اند نباید به شرکت وارد شوند با آمدن این افراد و تشکیل جلسه آبی برای هپکو گرم نمی‌شود.

هپکو صاحب ندارد/به جای قول برای هپکو کار بیاورید
وی با اشاره به اینکه اگر چرخه هپکو مجدد راه اندازی شود می‌تواند برای ۳ هزار جوان تولید اشتغال کند، گفت: واگذاری ساخت ۳ هزار دستگاه از همیاری شهرداری‌ها به این شرکت، پرداخت حقوق و معوقات کارگران، حمایت از صنایع و مهم تر از همه اختصاص وام ۱۰۰ میلیاردی بصورت مرحله‌ای برای رونق تولید، همگی از قول‌هایی است که از دوره استاندار قبلی تا امروز مطرح بوده ولی متاسفانه تاکنون هیچ کدام از قول‌ها عملی نشده است.

خبر جدید  تدارک ۴۵۰ برنامه قرآنی ویژه دهه فجر در استان مرکزی

سازمان خصوصی سازی پاسخگو باشد
به گزارش ایکنا؛ سید علی آقازاده، استاندار مرکزی نیز درباره مشکلات هپکو به ایکنا گفت: مشکلات صنایعی چون هپکو فرا استانی است، استانداری در واگذاری این صنایع هیچ نقشی ندارد و رفع مشکلات این شرکت فراتر از استان مرکزی است درواقع باید سازمان خصوصی سازی پاسخگوی اصلی این مشکلات باشد ولی با این حال استانداری و نمایندگان مجلس، بارها جلساتی در خصوص رفع مشکلات این شرکت با سازمان خصوصی سازی برگزار کرده و در حال حاضر نیز پیگیر مطالبات کارگران هستیم.

هپکو صاحب ندارد/به جای قول برای هپکو کار بیاورید
وی با بیان اینکه مجموعه مدیریت استان تمام سعی خود را در عملیاتی شدن قول‌های دولت در رفع مشکلات هپکو به کار بسته است گفت: کارگران باید متوجه باشند که مجموعه استانداری و نمایندگان استان هیچ نقشی در بوجود آمدن مشکلات این شرکت ندارند و مسائلی چون واگذاری، عدم پرداخت حقوق و… به سازمان خصوصی سازی و دفتر مرکزی این شرکت در تهران بر می‌گردد.
آقازاده در پایان بیان کرد: کارگران برای احقاق حقوق باید از راه‌های صحیح وارد شوند اینکه در مرکز شهر تجمع کنند هیچ تاثیری در احقاق حقوق آنها ندارد بلکه باید به دفتر مرکزی این شرکت در تهران، سازمان خصوصی سازی مراجعه یا از طریق تشکل کارگری در تهران مطالبات خود را پیگیری کنند.

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد