11:25:17 - یکشنبه 28 آوریل 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
هپکو، واگن پارس و آذرآب در ستاد رفع موانع تولید/ کمیته تامین مواد اولیه واحدهای صنعتی تشکیل شود
ایلنا: نشست مشترک ستاد تسهیل و رفع موانع تولید و ستاد اقتصاد مقاومتی استان مرکزی با حضور معاون وزیر صنعت در اراک برگزار شد.
هپکو، واگن پارس و آذرآب در ستاد رفع موانع تولید/ کمیته تامین مواد اولیه واحدهای صنعتی تشکیل شود

نشست مشترک ستاد تسهیل و رفع موانع تولید و ستاد اقتصاد مقاومتی استان مرکزی با حضور معاون وزیر صنعت در اراک برگزار شد.

به گزارش ایلنا، نشست مشترک ستاد تسهیل و رفع موانع تولید و ستاد مدیریت و راهبری اقتصاد مقاومتی استان مرکزی با حضور فرشاد مقیمی «معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت»، فرخی معاون اقتصادی استاندار مرکزی، حاجی پور رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارات استان و جمعی از تولیدکنندگان بخش خصوصی استان با هدف رفع موانع تولید در استانداری مرکزی تشکیل شد.

در این جلسه بر رفع موانع تولید و پیگیری مصوبات قبلی جلسات کارگروه برای کارخانجات بزرگ استان از جمله شرکتهای ماشینسازی، هپکو، واگن پارس و آذرآب تاکید شد.

خبر جدید  دستگیری سارق حرفه‌ای محور ریلی اراک

همچنین رفع مشکلات گمرکی برای صادرات کالا از دیگر موضوعاتی بود که در این جلسه مطرح و بر رفع آن تاکید شد.

فرشاد مقیمی در کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان مرکزی اظهار کرد: ستاد ملی تسهیل و رفع موانع تولید، به منظور اینکه بتواند ضمانت اجرایی مجموعه تصمیماتی که در کارگروههای رونق تولید استانی و همچنین ملی اخذ میشود را ارتقا ببخشد، با توجه به ماده ۶۱ قانون مربوطه، پیگیر گرفتن اختیاراتی است که در صورت تفویض این اختیارات به ستاد، بخش قابل توجهی از مشکلات این حوزه رفع شود.این موضوع تا دو هفته آینده نهایی خواهد شد.

خبر جدید  بنگاه‌های اقتصادی برآورد دقیقی از دوره تحریم‌ها داشته باشند

وی افزود: با توجه به رویکرد وزارت صمت در راستای حمایت از تولید داخل، ما نیز پیگیر اقدامات و مکاتبات در راستای افزایش تقاضای محصول داخل هستیم تا به دنبال این مهم شرایط برای رونق تولید نیز مهیا شود.

معاون امور صنایع وزیر صنعت، معدن و تجارت در خصوص کارگروهها خاطرنشان کرد: ذیل ستاد تسهیل کارگروههای مشترک با گمرک، بانک، امور مالیاتی و سایر عوامل تاثیرگذار در رونق تولید شکل خواهد گرفت و تقاضای ما این است که موانع و مشکلات شناسایی و در این کاگروهها بررسی شود.

خبر جدید  تبرئه کارگران هپکو از برخی اتهامات در دادگاه تجدیدنظر/ ارجاع برخی متهمین به دادگاه انقلاب

مقیمی اضافه کرد: تقاضای ما در سال جاری این است که توجهات لازم انجام شود و درخواست کردیم که ذیل ستاد تسهیل کمیته تامین مواد اولیه واحدهای صنعتی تشکیل شود و حداقل پیشبینی برای سه ماه آینده را داشته باشند و عملا تامین مواد اولیه واحدهای صنعتی در دستور کار قرار گیرد تا فرآیند تولید در واحدهای صنعتی با مشکلی مواجه نشود.


منبع :: https://www.ilna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد