3:01:31 - یکشنبه 14 آوریل 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
هنر انقلاب اسلامی با عنصر معنویت ماندگار است
ساوه – ایرنا – مسئول فرهنگی رزمندگان غرب و شمال غرب کشور گفت: عنصر معنویت عامل اساسی در هنر انقلاب اسلامی است که بر همه تفکرات و مکاتب مادی گرا خط بطلان کشید.
هنر انقلاب اسلامی با عنصر معنویت ماندگار است

به گزارش ایرنا، سردار «داود غیاثی» شامگاه شنبه در آیین گرامیداشت هفته هنر در سالن سلمان ساوجی با حضور هنرمندان ساوجی اظهار داشت: آثار هنرمندان انقلاب اسلامی به دلیل ماهیت حق طلبانه و ریشه داشتن در ارزش های اسلامی، تاثیرگذار هستند.
وی ادامه داد: در سال های درخشش هنر انقلاب اسلامی شاهد بهره برداری غربی ها از آثار فرهنگی و هنری هنرمندان متعهد کشور هستیم به طوری که سناریوی فیلم سرباز رایان نوعی کپی برداری و مهندسی معکوس بود تا مادر سه تن از کشته های آمریکا را در برابر مادران سه شهید فرهنگ ایران قرار دهند و همچنین مستندی در آمریکا ساخته شد که ترجمه دیالوگ‌های شهید آوینی بود.
وی ادامه داد: در حالی که غربی ها به صورتی هوشمندانه تلاش می کنند تا تفکر عیسای ناصری و نه عیسای صلیب شده را به باور مخاطبان تزریق کنند اما در انقلاب اسلامی هنر متاثر از تفکر ولایی و مکتب امامت به تاسی از مکتب سید الشهدا (ع) روی کار آمد و ضمن احیای اسلام، هرگونه تفکر اعم از کمونیستی، مارکسیستی و لیبرالیستی را خاموش کرد.
سردار غیاثی راد افزود: هنر انقلاب اسلامی آنقدر توان دارد که می تواند بر پایه امید و آینده نگری و به پشتوانه تفکر مهدویت، سنگرهای هنر جهان را فتح کند.
وی تصریح کرد: هنر انقلابی بر مبنای اسلام و فرهنگ ایثار و شهادت بنیان گذاری شده تا در مواجهه با جبهه باطل بتواند با عنصر حق رویارو شود.
مسئول فرهنگی رزمندگان غرب و شمال غرب کشور گفت: ولایت فقیه هنر انقلاب اسلامی است و مکتب عاشورا نیز الگویی حماسی برای احیای هنر انقلابی محسوب می شود.
وی گفت: در سایه انقلاب اسلامی احیای هنر در بخش هایی چون تجسمی، سینما، ادبیات و خط تدام یافته است.
سردار غیاثی راد اظهار داشت: آنچه هنر انقلابی را از افکار و مکاتب غربی متمایز می کند، تاسی مکتب اسلام به قیام سید الشهدا (ع) به عنوان مبدا هنر الهی است و ظهور امام زمان نیز با عدالت گستری پایان بخش این مکتب نورانی است.
وی افزود: در امنیت جهانی که با ظهور حضرت امام زمان (عج) حاصل می شود، هنر انقلاب اسلامی قدرت اداره جهان را داشته و معنویت را در دنیای سکولار فراگیر خواهد کرد و به همین دلیل نشانه های تغییر دیدگاه ها در جهان را به سمت انقلاب اسلامی می بینیم.
وی اظهار کرد: هنر انقلاب و ارزش هایی مانند فرهنگ ایثار و شهادت بود که دفاع مقدس را در تاریخ کشورمان ثبت کرد و همچنان نیز ماندگار است.
فرمانده سپاه ناحیه ساوه نیز اهداف برگزاری این همایش را تبیین ادبیات فاخر انقلاب اسلامی و پاسداشت هنرمندان انقلابی عنوان کرد.
سرهنگ پاسدار «حجت الله دستجانی» افزود: انقلاب اسلامی در حقیقت مانند یک اثر هنری است که با هنرمندی معمار کبیر انقلاب تشکیل شد و با حاکم کردن ارزش های اسلامی به همه آنچه به غلط ارزش خوانده می شد، پایان داد.
وی شهیدان را ارزش آفرینان اصلی در انقلاب اسلامی دانست و گفت: امروز رسالت هنرمندان انقلابی، صیانت از دستاوردهای نظام و تبیین آن برای نسل جوان است.
در شهرستان ساوه یک هزار و ۵۰۰ هنرمند در قالب هشت انجمن و در حوزه های مختلف فعالیت دارند.
۹۹۲۱/۶۵۳۹/۳۰۷۵

خبر جدید  برخورد با فعالان غیرمجاز معادن ساوه در دستور کار است


منبع :: http://www.irna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد