18:48:17 - یکشنبه 10 مارس 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
هفت درصد مساحت اراک بافت های فرسوده و سکونتگاه غیرسمی است
اراک – ایرنا – معاون بازآفرینی اداره کل راه و شهرسازی استان مرکزی گفت: هفت درصد از مساحت ۶ هزار و ۲۵۲ هکتاری کلانشهر اراک را بافت های فرسوده و سکونتگاه های غیرسمی تشکیل می دهند که ساماندهی آن ها در قالب برنامه بازآفرینی شهری دنبال می شود.
هفت درصد مساحت اراک بافت های فرسوده و سکونتگاه غیرسمی است

«مجید موذونی» روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: ۴۵۴ هکتار از وسعت کلانشهر اراک سکونتگاه غیررسمی است که بیشتر این مناطق با کاربری های غیرمسکونی، بدون مجوز شهرداری و رعایت اصول شهرسازی ایجاد شده و در این مناطق مدرسه، فضاهای فرهنگی و ورزشی نیز یا وجود ندارد و یا در حد ناچیز است.
وی توضیح داد: ۲۳ درصد از جمعیت ۶۰۰ هزار نفری کلانشهر اراک در محله های حاشیه ای سکونت دارند.
معاون بازآفرینی اداره کل راه و شهرسازی استان مرکزی ادامه داد: در کل استان یکهزار و ۹۰۰ هکتار بافت فرسوده و ناهمگون شهری و ۷۱۲ هکتار سکونتگاه غیررسمی وجود دارد که عمده سکونتگاه های غیرسمی در اراک و ساوه و بافت های فرسوده در اراک، دلیجان، محلات، آشتیان، غرق آباد، مامونیه و پرندک وجود دارد.
موذونی اظهار داشت: ۱۲۵ هزار نفر از جمعیت یک میلیون و ۴۱۴ هزاری استان معادل ۱۳ درصد جمعیت این خطه ساکن محله های حاشیه ای و فرسوده هستند که توجه به استحکام سازه های ساختمانی و بهبود خدمات برای آنان در قالب برنامه بازآفرینی شهری از اولویت های مدیران دولت تدبیر و امید است.
وی توضیح داد: از ۳۵ محله هدف حاشیه ای و فرسوده که در قالب برنامه بازآفرینی شهری باید تا سال ۱۴۰۰ ساماندهی شود در ۲ سال اخیر برنامه های بهبود منظر و خدمات رفاهی و اجتماعی در هفت محله دنبال شده است.
معاون بازآفرینی اداره کل راه و شهرسازی استان مرکزی توضیح داد: با توجه به اینکه ستادهای بازآفرینی مسئولیت و نقش بهسازی، نوسازی و توانمند سازی بافت های فرسوده و ناکارآمد شهری را در محله های هدف برعهده دارند باید در این راستا بیش از پیش فعال شوند.
استان مرکزی با ۱۲ شهرستان در قلب ایران قرار دارد.
۶۰۱۳/

خبر جدید  قصور دندانپزشک اراکی در پرونده روناک و امیرعلی تایید شد


منبع :: http://www.irna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد