18:34:49 - دوشنبه 25 مارس 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
هشدار مدیرعامل آب منطقه‌ای استان مرکزی درباره احتمال شکسته‌شدن سدهای فرسوده
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان مرکزی نسبت به احتمال شکسته شدن سدهای فرسوده استان هشدار داد.
هشدار مدیرعامل آب منطقه‌ای استان مرکزی درباره احتمال شکسته‌شدن سدهای فرسوده

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اراک، عزتالله آمرهای عصر امروزعصر امروز در نشست مشترک مدیریت بحران و ستاد تسهیلات سفر استان مرکزی که در سالن جلسات استانداری مرکزی برگزار شد با اشاره بهاحتمال شکستگی برخی سدهای فرسوده استان مرکزی اظهار داشت: از آنجا کهعمر مفید برخی سدهای استان مرکزی به پایان رسیده، شکستگی این سدها در صورت مواجه شدن با بارش های سنگین محتمل است.

وی افزود:فرمانداران و بخشداران باید در شناسایی و مراقبت از این سدها دقت نظر کافی را به خرج بدهندوباید به شکلی عمل کنیمکه از ورود آب معابر به فاضلابها جلوگیری شود چراکه این کار مخاطراتی را به دنبال دارد.

آمرهای کرد: سدهای هندودر، چالهما و سدهای منطقه قرهکهریز احتمال شکستگی دارندو در معرض خطر هستندکه درباره این سدها نیز باید تصمیمات لازم اندیدشیده شود.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان مرکزی عنوان کرد: بارندگیهایی که در استان آغاز شده تا فردا ادامه دارد و این بارندگی در برخی نقاط کشور از جمله شیراز مشکلاتی را به همراه داشته است وبه دنبال بارش های اخیر تمام رودخانهها سیلابی شده و به احتمال زیاد این بارش ها سبب طغیان رودخانهها میشود.

وی ادامه داد: زیرگذرهای برخی نقاط استان و شهرها در شرایط فعلی نقاطی حادثهخیز هستند به طوری که زیرگذرهایمسیر جاده اراک _تهران تا شهر جدید امیرکبیر متاسفانه در حال حاضر مسدود است و نیاز است راهداری تمهیدات لازم را در این رابطه اتخاذ و اجرایی کند.

آمرهای بیان کرد: در اراک ۳منطقه حادثه خیز در بحث سیل و سیلاب شامل گردو، ورودی نظم آباد و پل سردشت شناسایی شده که این مناطق نیازمند توجه جدیتر و ویژهتری است.

انتهای پیام/ش


منبع :: https://www.tasnimnews.com

خبر جدید  مسیرهای راهپیمایی ۲۲ بهمن در اراک اعلام شد
0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد