11:02:23 - سه‌شنبه 18 دسامبر 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
هشت حلقه چاه غیر مجاز کشاورزی در خمین مسدود شد
خمین – ایرنا – رئیس منابع آب خمین گفت: هشت حلقه چاه کشاورزی غیر مجاز در این شهرستان امسال با حکم قضایی مسدود و از مدار مصرف خارج شد.
هشت حلقه چاه غیر مجاز کشاورزی در خمین مسدود شد

«حمید رنجبری» روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: ۱۷۳هزار متر مکعب آب کشاورزی با خروج این چاه های غیرمجاز از مدار مصرف ذخیره شده است.
وی ادامه داد: این چاه ها در روستای «پندر جان» بودند که پارسال از فعالیت آن ها جلوگیری شده بود اما، دوباره به صورت غیرقانونی احیا و وارد مدار مصرف کشاورزی قرار گرفته بود.
رنجبری افزود: وضعیت منابع آب زیرزمینی دشت خمین مطلوب نیست و به همین دلیل با متخلفانی که از منابع آبی این شهرستان برداشت غیر مجاز دارند برخورد جدی می شود.
رئیس منابع آب خمین گفت: حجم فعلی مخازن سفره زیرزمینی این شهرستان نگران کننده است و کسری مخزن تجمعی دشت خمین ۱۰۵ میلیون متر مکعب برآورد شده است.
رنجبری ادامه داد:مصرف بی‌رویه و کم توجهی به وضعیت منابع آبی سبب شده تا خمین با افت شدید منابع آبی مواجه شود.
وی با بیان اینکه در سال زراعی جاری ۱۲۱ میلیمتر بارندگی در این شهرستان ثبت شده است، افزود: این میزان بارش نسبت به مدت مشابه سال زراعی گذشته ۳۶۸ درصد و نسبت به بارندگی دراز مدت ۳۸ درصد افزایش دارد اما جبران شرایط نامناسب کسری مخازن سفره های زیرزمینی را نمی کند.
رئیس منابع آب خمین گفت: ۲۰۰ مورد اخطار به بهره برداران خاطی از آب در حوزه کشاورزی داده شده و در سال جاری ۴۰ حلقه چاه غیر مجاز با حکم قضایی مسدود شده است.
وی یادآور شد: اجرای طرح های حفاظتی و تعادل بخشی مصرف آب در خمین امسال موجب صرفه جویی هشت میلیون متر مکعبی آب شده است.
شهرستان خمین دارای یکهزار و ۹۳۵ منابع آبی شامل چاه عمیق و نیمه عمیق، چشمه و قنات است.
۷۲۷۷/۶۰۱۳/

منبع :: http://www.irna.ir

خبر جدید  پنج میلیون متر مکعب روان آب در محلات کنترل شد
0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد