11:48:27 - جمعه 24 مه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
هدف گذاری صادرات ۱.۲ میلیارد دلاری برای استان مرکزی در سال ۹۸
اراک- رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی از هدف گذاری صادرات ۱.۲ میلیارد دلاری محصولات غیرنفتی برای استان مرکزی در سال ۹۸ خبر داد.
هدف گذاری صادرات ۱.۲ میلیارد دلاری برای استان مرکزی در سال ۹۸

به گزارش خبرنگار مهر، محمدرضا حاجی پور روز پنج شنبه در کارگروه توسعه صادرات استان مرکزی در اراک اظهار داشت: سال گذشته سهم صادرات غیر نفتی در کشور بالغ بر ۴۴ میلیارد دلار بود که سهم استان مرکزی یک میلیارد و ۱۳ میلیون دلار با ۱.۵ میلیون تن به ارزش ۹۸۴ میلیون دلار بوده است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی گفت: در سال گذشته با توجه به تحریم‌ها و اعمال محدودیت با کاهش ۱۹ درصدی صادرات حوزه پتروشیمی مواجه بودیم.

حاجی پور بیان کرد: در سال گذشته با ۸۴ کشور صادرات غیر نفتی داشتیم و بیشترین حجم صادرات غیر نفتی استان با عراق، افغانستان، ترکیه و پاکستان بوده است.

خبر جدید  اراک میزبان رقابت‌های انتخابی تیم ملی بدمینتون بزرگسالان کشور

وی گفت: در سال گذشته ۱۶۴ هزار تن واردات داشتیم که نسبت به سال ۹۶ با افزایش از لحاظ وزن ۰.۰۹ درصد و به لحاظ ارزش ۲۱ درصد روبرو بوده است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی اظهار کرد: در سال گذشته اعزام ۶ هیأت تجاری، برگزاری ۲ مورد نمایشگاه خارجی و ۹ مورد نمایشگاه داخلی انجام شده است.

حاجی پور بیان کرد: سال گذشته صدور کارت بازرگانی حقیقی ۶ مورد، کارت بازرگانی حقوقی ۱۸ مورد، تمدید کارت بازرگانی حقیقی ۲۹ مورد و تمدید کارت بازرگانی حقوقی ۸۷ مورد، مجوز واردات ۱۶ مورد و مجوز صادرات ۱۱ مورد در استان انجام شده است.

وی گفت: تأسیس پایانه صادراتی پسته شهرستان زرندیه با سرمایه گذاری بخش خصوصی و مصوبه کارگروه توسعه صادرات غیر نفتی، در سال گذشته پیگیری شد.

خبر جدید  محدودیت‌های ترافیکی طرح نوروزی در استان مرکزی اجرا می‌شود

حاجی پور بیان کرد: در سال گذشته میزان صادرات غیر نفتی استان از مرز یک میلیارد دلار گذشت و با توجه به اهداف کمّی امسال بالغ یک میلیارد و ۲۲۰ میلیون دلار ارزش صادرات غیر نفتی استان پیش بینی می‌شود که با رشد ۲۱ درصد همراه خواهد بود و این مهم را پیگیری می‌کنیم.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی افزود: اهداف عملکردی صادرات در سال جاری شامل ۶۶۰ مورد در صنعت، ۴۰۲ مورد در پتروشیمی ،۸۰۵ مورد معدن و ۶۱ مورد کشاورزی می‌باشد.

حاجی پور بیان کرد: شاخص عملکردی در سال جاری شامل توسعه بازار در ۸۰ کشور، توسعه ۱۰ محصول، اعزام هیأت تجاری ۶ مورد و پذیرش هیأت تجاری ۴ مورد است و امسال در نظر داریم از ظرفیت بخش خصوصی بیشتر استفاده کنیم.

خبر جدید  پروژه قطار سریع‌السیر قم-اراک در مراحل پایانی است

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی اظهار کرد: بحث برگزاری نمایشگاه سنگ محلات با همکاری مسئولین استان و شهرستان در دستور کار امسال در کارگروه می‌باشد و حضور در نمایشگاه بین المللی قطر و عمان از جمله برنامه‌های امسال است.

کد خبر ۴۶۲۴۷۰۱


منبع :: هدف گذاری صادرات ۱.۲ میلیارد دلاری برای استان مرکزی در سال ۹۸

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد