8:45:50 - یکشنبه 4 فوریه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
هجمه به هزینه‌های امور دینی ناشی از حسادت است
گروه معارف: مدیر حوزه علمیه امام خمینی(ره) اراک با اشاره به هجمه به هزینه‌های مناسک و امور دینی در فضای مجازی گفت: ساخت کشتی مطلا منتسب به اهل بیت(ع) نشان از علاقه فطری دارد اما به دلیل برداشت‌های ناصواب مورد هجمه قرار گرفت این برخوردها ناشی از حسادت است. حجت‌الاسلام سید احمد میرمهدی، مدیر حوزه […]
هجمه به هزینه‌های امور دینی ناشی از حسادت است

گروه معارف: مدیر حوزه علمیه امام خمینی(ره) اراک با اشاره به هجمه به هزینه‌های مناسک و امور دینی در فضای مجازی گفت: ساخت کشتی مطلا منتسب به اهل بیت(ع) نشان از علاقه فطری دارد اما به دلیل برداشت‌های ناصواب مورد هجمه قرار گرفت این برخوردها ناشی از حسادت است.

حجت‌الاسلام سید احمد میرمهدی، مدیر حوزه علمیه امام خمینی(ره) اراک، در گفت‌وگو با خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از استان مرکزی، با اشاره به هزینه‌هایی که برای امور قرآنی کشور می‌شود گفت: اخیراً ساخت کشتی مطلا توسط یکی از هنرمندان سر و صدای زیادی در فضای مجازی به پا کرد که شایسته نبود، مردم دارای علائق شخصی، احساسات درونی ناشی از اعتقادات دینی وجود دارد که باید به آنها توجه کرد، ساخت کشتی مطلا هم منع عقلایی ندارد.
وی ادامه داد: در طول تاریخ تمام هنرمندان بر حسب علاقه، قدمی برای ائمه برداشته‌اند مانند استاد فرشچیان، کار هنرمند این است که احساسات درونی خود را بروز دهد ساخت کشتی مطلا کار غیر شرعی نیست و هنرمند این اختیار را دارد که نسبت به علائق و هنرش تصمیم بگیرد.
حجت‌الاسلام میرمهدی تصریح کرد: بحث هزینه‌ها و استفاده از ۷۰کیلو طلا در این کشتی کاملاً پوچ است چنانچه این هنرمند نیز جزئیات میزان استفاده از طلا و نقره را در این کشتی توضیح داد اما در فضای مجازی از ابتدا این کار وارونه نشان داده شد، چرا وقتی قرار است هنرهای دینی یا برنامه مذهبی برگزار شود، باید شاهد هجمه‌های بسیار سنگین فضای مجازی باشیم و افراد فرصت طلب در این مواقع یاد فقرا می‌افتند در حالیکه شاهد هزینه‌های گزافی در امور غیر واجب که نه تنها فایده‌ای ندارد بلکه فساد هم به همراه دارد هستیم ولی همین افراد اعتراضی نمی‌کنند و عکس العملی نشان نمی‌دهند که این امر نشان از کینه ورزی نسبت به مباحث دینی است.
وی افزود: هجمه دشمن به اعتقادات و ائمه اطهار(ع) مسئله جدیدی نیست، مناسک دینی مانند حج و عزاداری در تمام برهه‌ها مورد هجوم قرار گرفته و قطعاً در آینده هم همین وضع ادامه خواهد داشت، هنرمند سازنده کشتی مطلا تمام مخارج را شخصاً تقبل کرده و ریالی از بیت‌المال هزینه نکرده است.
حجت‌الاسلام میرمهدی باتأکید براینکه هرگونه تصرف در بیت المال حرام است مگر اینکه ردیف بودجه‌ای داشته باشد گفت: با توجه به اینکه تمام هزینه‌های ساخت کشتی شخصی بوده، اولویت بندی معنایی ندارد حتی اگر به جای ۱۴۰گرم طلا ۷۰کیلو استفاده می‌کرد، نباید ایرادی گرفت چون بر اساس میل درونی و با پول خودش قصد ارائه خدمت و هنری ماندگار داشته است پس حق نداریم برای او اولویت تعریف کنیم.
مدیر حوزه علمیه امام خمینی(ره) اراک در پایان اضافه کرد: امروز در موزه‌ها اشیای قیمتی وجود دارند که تنها ارزش آنها به خاطر هنری بودن و پشتوانه مالی آنهاست، آیا ساخت کشتی به نیت امام حسین(ع) نمی‌تواند پشتوانه فرهنگی، اقتصادی و مالی مسلمین باشد؟ ساخت کشتی مطلا منتسب به اهل بیت(ع) نشان از علاقه فطری و ذاتی دارد اما به دلیل برداشت‌های ناصواب مورد هجمه قرار گرفت. این برخوردها ناشی از حسادت است.

خبر جدید  لایحه اداره سازمان های مردم نهاد در انتظار بررسی و تصویب دولت

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد