2:51:24 - سه‌شنبه 30 آوریل 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
نیرو‌های بومی در دستگاه‌های اجرایی استان مرکزی به‌کارگیری شوند
استاندار مرکزی بر ضرورت جذب نیروی استانی و بومی در دستگاه‌های اجرایی استان مرکزی تأکید کرد.
نیرو‌های بومی در دستگاه‌های اجرایی استان مرکزی به‌کارگیری شوند

بهگزارش خبرگزاری تسنیم از اراک، سیدعلی آقازاده عصر امروز در شورای راهبری توسعه مدیریت استان مرکزی اظهار داشت: استان مرکزی در عملیاتی کردن بیانیه گام دوم انقلاب که توسط مقام معظم رهبری در انتهای سال ۹۷ صادر شد تلاش میکند.

وی افزود: شاید استان مرکزی جزو نخستین استانهای کشور در عملیاتی کردن بیانیه گام دوم باشد، در زمان صادر شدن بیانیه گام معاون سیاسی خود را مأمور کرد تا سازوکار اجرایی کردن این بیانیه را بررسی کند.

استاندار مرکزی تصریح کرد: جلسه شورای راهبری و توسعه استان شاید یکی از این مسیرها باشد که میتواند در زمینه مسائل مطرحشده مثل مبارزه با فساد، ارتقا و فرهنگسازی در جذب نیروها فعال باشد، استان مرکزی در مسیر عملیاتی کردن بیانیه گام دوم معظمله حرکت میکند.

خبر جدید  رئیس مجلس در اراک: توجه کافی به ساخت سدها در کشور نشده است

آقازاده بیان کرد: در فرازی از بیانیه گام دوم موضوع عدالت و مبارزه با فساد آمده که بخش عمده این بیانیه را تشکیل میدهد، بهسبب اینکه بهصورت ذاتی بخشی از این فعالیت در کمیتهها و شوراها انجام میشود بابد دستگاههای نظارتی مثل بازرسی، دیوان محاسبات و حتی دستگاههای قضایی در برخی از این مواد مشارکت کنند، بر همین اساس در جلسه بعدی شورای راهبری سازمان بازرسی هم باید حضور داشته باشد.

وی عنوان کرد: با انجام این کار میتوان در زمینه سالمسازی ادارات، مبارزه با فساد اداری کاری که میتواند کمک کنند تا به اهداف مدنظر در اجرایی کردن بیانیه گام دوم نزدیکتر شویم.

خبر جدید  ۷۰۰ میلیارد تومان تسهیلات رونق تولید به استان مرکزی تخصیص یافت

استاندار مرکزی راجع به مشکلات جذب نیروی غیربومی در دستگاههای اجرایی گفت: باید از طریق مکاتبات بتوانیم جذب نیرو را با تصویب در مجلس برطرف کنیم تا دیوان عدالت اداری هم از آن تمکین کند و جذب نیرو استانی و بومی شود.

آقازاده خاطرنشان کرد: برای دستگاههایی مثل محیط زیست که مشکل کمبود نیرو دارند باید اقدامات لازم انجام شود، حوزه استانداری و مدیریت و برنامهریزی استان هم مسیر کار را آغاز و موفقیتهایی هم کسب کرده است.

وی ادامه داد: استان مرکزی در زمستان ۹۶ پاکترین استان از نظر پرداخت رشوه در ادارات بوده و در تابستان ۹۷ هم جزو استانهایی بود که کمترین میزان رشوهدهی و رشوهگیری را داشته است.

خبر جدید  طرح مهارت خانه به خانه زنان در سکونت‌گاه‌های غیررسمی استان مرکزی اجرا می‌شود

استاندار مرکزی اضافه کرد: باید سعی کنیم در سال ۹۸ هم رابطه خوب استان را در زمینه کاهش فساد اداری بهبود بخشیم، فساد اداری در برخی از استانهای کشور نگرانکننده است.

انتهای پیام/ت*


منبع :: https://www.tasnimnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد