20:07:55 - شنبه 8 ژوئن 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
نیروهای مردمی پارک فدک را از گسترش حریق نجات دادند/ خسارت ۳۰ هکتاری آتش سوزی
اراک- مدیر کل منابع طبیعی و آبخیز داری استان مرکزی گفت: نیروهای مردمی پارک فدک اراک را از گسترش حریق ایجاد شده نجات دادند، اما با این وجود، ۳۰ هکتار از این محدوده طعمه آتش شد.
نیروهای مردمی پارک فدک را از گسترش حریق نجات دادند/ خسارت ۳۰ هکتاری آتش سوزی

عبدالحسین محمدی در گفت و گو با خبرنگار مهر درباره جزئیات و عوامل آتش سوزی امروز پارک فدک اراک، اظهار داشت: حوالی ساعت یازده و نیم امروز (شنبه) با تماس نیروهای مردمی با سامانه ۱۵۰۴، آتش سوزی پارک جنگلی فدک اراک در شهر کارچان که روبروی قطب صنعتی قرار دارد به اداره کل منابع طبیعی استان اعلام شد و نیروهای مرکز برای رصد این قضیه به منطقه مذکور اعلام شدند.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مرکزی ادامه داد: همچنین این موضوع به مدیریت بحران استان اطلاع داده شد تا دستگاه‌های مرتبط نیز مطلع شوند.

خبر جدید  ۱۱۶ هکتار از اراضی کشاورزی اراک و شازند در کام آتش فرو رفت

وی بیان کرد: با توجه به بررسی‌های به عمل آمده اداره کل منابع طبیعی استان، تا این لحظه به احتمال ۹۰ درصد عامل انسانی علت این حریق می‌باشد، چراکه رهاسازی سیگار در مراتع اطراف محدوده آتش سوزی مشاهده شده است.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مرکزی افزود: نزدیک به ۳۰ هکتار از این پارک جنگلی دچار حریق شده و بیشتر نیروهای مردمی و سپاه و بسیج با استفاده از بیل و ابزارآلات خود آتش را مهار کردند، چراکه با توجه به مسیرهای این پارک جنگلی، امکان استفاده از تجهیزات آتش نشانی و حضور آنها برای مهار آتش به سختی امکان پذیر بود.

خبر جدید  مشارکت زنان استان مرکزی در انتخابات دوازدهم ریاست جمهوری 48 درصد رشد داشت

محمدی تاکید کرد: با توجه به فصل گرما آتش سوزی در عرصه‌های طبیعی آغاز شده و خشک شدن گونه‌های گیاهی افزایش یافته است. اغلب گونه‌ها ی گیاهی در معرض حریق در محل‌هایی قرار دارند که امکان استقرار تجهیزات و ماشین آلات برای اطفا حریق نیست، به همین دلیل نقش مؤثر نیروهای مردمی، دهیاران، شوراها، سازمان‌های مردم نهاد و… در بحث مهار کردن آتش بسیار مهم است.

کد خبر ۴۶۳۵۲۰۰


منبع :: نیروهای مردمی پارک فدک را از گسترش حریق نجات دادند/ خسارت ۳۰ هکتاری آتش سوزی

خبر جدید  عملیاتی سازی منشور حقوق شهروندی در جامعه در گرو ترویج آن است
0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد