19:41:28 - دوشنبه 11 مارس 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
نیاز به حضور پررنگ‌تر ‌طلاب و روحانیون در جامعه احساس می‌شود
رئیس حوزه‌های علمیه استان مرکزی گفت: هم اکنون در شرایطی هستیم که نیاز به پررنگ‌تر شدن نقش طلاب و روحانیون در جامعه احساس می‌شود.
نیاز به حضور پررنگ‌تر ‌طلاب و روحانیون در جامعه احساس می‌شود

بهگزارش خبرگزاری تسنیم از اراک، آیتالله کاظم سپاسی ظهر امروز در چهارمین همایش ائمه جمعه استان مرکزی با اشاره به نقش روحانیت در جامعه اظهار داشت: باتوجه به اهمیت عالمپروری و نقش روحانیت در جامعه اسلامی،هم اکنون در استان مرکزی یک هزار و ۵۰۲ طلبه در ۱۳ حوزه تحصیل می کنند، کاهش جمعیت جوان و برخی مشکلات سبب شد تا سال گذشته تعداد کمتری نسبت به سالهای قبل طلبه در حوزههای استان جذب شود اما شرایط حوزههای علمیه استان به لحاظ تعداد طلاب مطلوب است.

وی افزود: انقلاب اسلامی ایران بر اساس موازین دینی پایه گذاری شده و روحانیان به عنوان سخنگوی دین، نقش محوری در شکل گیری آن بر عهده داشتند، بنابراین امروز نیز این قشر از جامعه باید با تمام وجود از ارزشهای والای انقلاب اسلامی صیانت کنند.

رئیس حوزههای علمیه استان مرکزی تصریح کرد: از ابتدای پیروی انقلاب اسلامی، دشمنان نظام اسلامیدر صدد ایجاد فاصله بین مردم و روحانیت بودهاند، در این شرایط مبلغان دینی باید با رعایت ساده زیستی و قناعت و پرهیز از زندگی غیرمتعارف نسبت به خنثی سازی توطئههای دشمنان و همچنین نزدیک شدن به مردم برای هدایت جامعه به سمت و سوی معنویت حرکت کنند.

خبر جدید  ۲۰ دستگاه اجرایی در نمایشگاه نوآوری و فناوری استان مرکزی مشارکت می‌کنند

آیتالله سپاسی ادامه داد: ترویج فرهنگ اسلامی و هدایت جامعه به سمت معنویت از وظایفی است که باید به آن عمل کرد، از اساس روحیه انقلابی میتوان بهخدمت بیمنت، ساده زیستی، قناعت و اخلاص در عمل اشاره کرد که باید به دست توانمند علمای اسلام در جامعه نهادینه شود، ولایت فقیه اساس نظام جمهوری اسلامی است و جامعه روحانیت باید ضمن صیانت از این جایگاه الهی در تشریح و تبیین ابعاد مختلف آن برای آحاد مردم به خصوص نسل جوان بیش از پیش تلاش کند.

خبر جدید  ۴۳ درصد جرایم استان مرکزی در حوزه بانکداری الکترونیکی است

وی اضافه کرد: هم اکنون در شرایطی هستیم که نیاز به پررنگتر شدن نقش طلاب و روحانیون در جامعه احساس میشود، زیرا آنها میتواند با برقراری ارتباط معنوی با آحاد مردم، مردم را از نقشههای شوم دشمنان آگاه کنند و در راستای آرمانهای کشور و نظام گام بردارند.

انتهای پیام/


منبع :: https://www.tasnimnews.com

خبر جدید  مصدومان چهارشنبه آخر سال در استان مرکزی ۳۸ درصد کاهش داشت
0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد