۱۱:۴۹:۲۵ - جمعه ۲۴ اسفند ۱۳۹۷
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
نیازمند استقامت در هدف و مسیر هستیم
عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد نراق گفت: یکی از خصوصیاتی که شهدا داشتند و ما امروز به آن نیاز داریم، استقامت در هدف و مسیر است.
نیازمند استقامت در هدف و مسیر هستیم

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از نراق،حجتالاسلام کمال نادری روز گذشته در مراسم بزرگداشت روز شهید در جوار مرقد شهدای گمنام دانشگاه آزاد اسلامی واحد نراقباگرامیداشت یاد شهدا و امام راحل گفت: شهدا در آن راهی که قدم برداشتند، مردانه ایستادند و تا پای جان و آخرین نفس و قطره خون در مسیر اعتلای اسلام حرکت کردند و یک لحظه تزلزل و سستی در عقیده و هدفشان راه پیدا نکرد.

وی افزود: یکی از خصوصیاتی که شهدا داشتند و ما امروز به آن نیاز داریم، بحث استقامت در هدف و مسیر است؛ آیه شریفه قرآن میفرماید: «کسانی که گفتند پروردگار ما خداست و سپس استقامات ورزیدند، اینها کسانی هستند که فرشتگان خدا بر آنها نازل میشوند و به آنها بشارت میدهند و میگویند نترسید و محزون نباشید، بهشت جاودانی که در انتظار شماست منتظر آن بهشت باشید.»

عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد نراق ادامه داد: ایمان به هدف و استقامت در هدف یکی از خصوصیات هر مؤمنی است که این ویژگی بین شهدای ما خیلی پررنگ و مشهود بود؛امروزه با مشکلاتی که در زندگی شخصی و جامعه با آن روبهرو هستیم، این ویژگی را نداریم. همه مؤمن هستیم؛ اما پایبند به لوازم ایمان نیستیم، داشتن ویژگی استقامت و استواریشهدا،مشکلات است.

نادری افزود: ایران،مقابل کل دنیاست و عزتی که ایران دارد، کشورهای همجوارمان ندارند. ترامپ میگوید ۷ تریلیون هزینه کردیم، اما میخواهیم برویم عراق، شبانه و چراغ خاموش باید برویم در حالی که مردم ایران در اربعین حسینی چند میلیون نفر با پای پیاده و روز روشن، شب و روز میروند و هیچ نگرانی ندارند. در جایی که داعش حضور دارد و تهدید میکند، رمز پیروزی ما در جنگ و انقلاب، استقامت و استواری شهدا بود.

انتهای پیام/۴۰۶۲/


منبع :: http://ana.ir

تبليغات
بانک پاسارگاد