به گزارش برنا از اراک ، سید علی آقازاده در دهمین شورای اداری استان مرکزی گفت: سال ۹۷ درحالی پشت سرگذاشته شد که مقوله امنیت در استان مرکزی نسبت به سایر استان های کشور برتر شناخته شده است.

وی اظهار داشت: توسعه شاخص های اقتصادی در استان نشات گرفته از امنیت بوده و با وجود مشکلات مختلف کارنامه قابل قبولی از سوی استان ارایه شده که نتیجه همکاری بخش های دولتی، خصوصی و تعامل دستگاه ها است.

استاندار مرکزی گفت: نمایندگان مردم در خانه ملت، تیم منسجمی هستند و همراهی و همفکری آنان برای مردم و استان نتایج اثربخشی داشته و ارتباط مناسب مجمع نمایندگان با استان در سال آینده با قوت نیز ادامه خواهد داشت.

آقازاده افزود: مدیران با سفر به شهرستان ها باید از حوزه سرزمینی خود مطلع و با برگزاری نشست ها در راستای کاهش مشکلات مردم فعالیت اثر بخشی داشته باشند.

وی بیان داشت: فرمانداران مکلف هستند با دعوت از مدیران استانی برای رفع تنگناها اقدام و با تعامل رضایتمندی مردم شهرستان ها را فراهم آورند.

خبر جدید  روستای وفس شهره طبیعت گردی استان مرکزی

وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: کارگروه تنظیم بازار با نظارت بیشتر از اجحاف خرید نوروزی مردم جلوگیری کند و اجازه گرانفروشی را به افراد سودجو ندهد.

استاندار مرکزی گفت: باید از گرانفروشی به عنوان معضلی در حوزه کسبه و اصناف جلوگیری شود.

آقازاده افزود: ضروری است تا در پایان سال ارزیابی از مجموعه اجرایی استان انجام شود و نقاط قوت استمرار یابد و نقاط ضعف با جدیت پی گرفته شود.

وی اظهار داشت: سال آتی دهه پنجم انقلاب اسلامی آغاز می شود و رهبر معظم انقلاب اسلامی با تبیین و تدوین شاخص هایی، مسیر سعادت کشور را ترسیم فرمودند.

استاندار مرکزی گفت: کمیته ای در راستای گام دوم بیانات مقام معظم رهبری در استان تشکیل و موارد لازم و اجرایی در منشور مقام معظم رهبری با همکاری روحانیان، دانشگاهیان و مدیران اجرایی استان به عنوان نقشه راه سال ۹۸ ابلاغ شود.

آقازاده در ادامه با یادآوری سالگرد تاسیس کمیته امداد حضرت امام خمینی (ره) افزود: در طول ۶ ماه گذشته طیف های مختلفی از استان برای کمک به ایتام و فرندان محسنین پیش قدم شده اند که این حرکت نشان از بینش نوع دوستانه در استان است.

خبر جدید  لزوم نشر و ترویج ادبیات مقاومت + عکس

وی اظهار داشت: درختکاری در ناحیه چپقلی اراک ادامه کمربند سبز اراک کار مشترک شهرداری با منابع طبیعی است تا ۲ هزار هکتار از منطقه زیر چتر سبز قرار گیرد.

استاندار مرکزی گفت: با توجه به گسترش آلایندگی ها در منطقه باید علاوه بر بهره گیری از ظرفیت بخش خصوصی از ظرفیت سمن ها و مردم برای توسعه فضای سبز استفاده شود.

آقازاده در بخش دیگری از سخنان خود گفت: مدیران دستگاه های اجرایی هرگاه از انجام کارهای محوله و تلاش روزانه احساس ضعف داشتند به دیدار خانواده شهدا و ایثارگران بشتابند تا علاوه بر کسب انرژی، موجب رضایت خدواند را نیز کسب کنند.

وی اظهار داشت: پنج هزار و ۲۰۰ دیدار امسال از خانواده معظم شهدا، ایثارگران دراستان انجام شده است که یک هزار مورد آن در ایام الله دهه فجر بوده و این حرکت فرهنگی در سال ۹۸ نیزادامه دارد.

خبر جدید  افزایش رضایتمندی مردم رویکرد اصلی ستاد تنظیم بازار است

استاندار مرکزی در ادامه گفت: مدیران دستگاه های اجرایی برای بسط و گسترش فرهنگ اقامه نماز در ادارات خود پیش قدم باشند تا زمینه فرهنگ سازی این واجب الهی محقق شود.

آقازاده همچنین افزود: بنیاد بین المللی غدیر استان مرکزی از جمله بنیادهای فعال استان است که اهتمام جدی نماینده ولی فقیه در استان موجب موفقیت این بنیاد شده است.

وی اظهار داشت: این بنیاد از ساختمان و مکان مناسب برخوردار نیست که با همکاری معاونت عمرانی استانداری با تامین زمین، امید است سال آینده شاهد بهره برداری ساختمان این بنیاد در استان باشیم.

استاندار مرکزی گفت: ستاد خدمات سفر در استان فعالیت خود را آغاز کرده است و با توجه به ظرفیت های گردشگری که در استان وجود دارد باید این ستاد خدمات مستمرتری را در دستور کار قرار دهد.