۱۸:۳۶:۱۹ - یکشنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۸
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی: کارهای اجرایی کشور نباید سست و سمبلیک باشد
نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی و امام جمعه اراک با بیان توصیه‌های درباره اقدامات ماندگار در کشور گفت: کارهای اجرایی کشور نباید سست و سمبلیک باشد.
نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی: کارهای اجرایی کشور نباید سست و سمبلیک باشد

بهگزارش خبرگزاری تسنیم از اراک، آیتالله قربانعلی دری نجفآبادی ظهر امروز در جلسه دیدار اعضای بنیاد مسکنبا اشاره به وقوع زلزله کرمانشاه در سال ۹۶ اظهار داشت: سیل نباید سبب غفلت از مناطق زلزلهزده شود و بهتر بوده همه مسائل با جدیت دنبال شود، همه باید کمک کرده تا آسیب مربوط به زلزله سال ۹۶ به اتمام برسد.

وی افزود: مسئله جدید سال ۹۸ سیل بوده که باید برای آن در همه استانها و برای ما در سه استان لرستان، خوزستان و ایلام در دو مقطع تدبیر شود، نخست این که مردم از فشار آسیب نجات پیدا کرده، مشکلات و آسیب به حداقل برسد و سیل فروکش کرده و بتوانند سدها را مدیریت و خانهها، مراکز و سایر مکانهایی که آسیب دیده را ترمیم کرده و حداقل امکان رفت و آمد برای مردم میسر شود.

نماینده ولیفقیه در استان مرکزی تصریح کرد: قدم بعدی بازسازی مراکز عمومی و غیر عمومی اعم از خانههای مردم، زمینهای کشاورزی، پلها، دشتها، جادهها، روستاها، آب، گاز، دکلهای برق و سایر موارد بوده، یکی از نهادهای بسیار مهمی که وظیفه ذاتی آن بازسازی و توجه به کیفیت و کمیت بوده بنیاد مسکن انقلاب اسلامی است.

دری نجفآبادی بیان کرد: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی دو نوع وظیفه داشته نخست وظایف ذاتی و روتین و دوم وظایف ذاتی و اورژانسی است، این نهاد باید به با روحیه انقلابی و به عنوان یک نهاد جهادی هدفگرا و مسئولیتپذیر به کمک نمازمندان و سیلزدگان بیاید.

نماینده ولیفقیه در استان مرکزی ادامه داد: پلهای زمانهای گذشته مانند پل سنگی که بر روی رودخانه زایندهرود زده شد و پلهای دیگر در برابر بحرانها مقاوم هستند و با قدرت ایستادهاند، اما پلهایی که در حال حاضر ساخته میشوند بسیار ضعیف بوده و در بحرانهایی مثل سیل اخیر سیل نهتنها خود پل بلکه پایههای آن را نیز میبرد.

دری نجفآبادی خاطرنشان کرد: کارها نباید سست و سمبلیک باشد بلکه باید محکم و عمقی باشد تا موقع وقوع بحرانهای این گونهبه مشکل برنخوریم، نقاط قوت وجود دارد که باید مورد توجه ما قرار گیرد.

وی افزود: توصیه بنده به تمام نهادها توجه و سرمایهگذاری ویژه روی آبخیزداری و آبخوانداری بوده زیرا این موضوع از اهمیت ویژهای برخوردار است، همچنین باید جنکلها و مراتع از بین نرفته بلکه افزایش یابد، اگر زمین از پوشش گیاهی برخوردار باشد آب باران را جذب میکند اما اگر پوشش گیاهی نداشته باشد آب همه را شسته و بر سطح زمین روان میشود که یکی از نتایج آن بهوجود آمدن سیل است.

نماینده ولیفقیه در استان مرکزی افزود: شورای برنامهریزی هر استان و شهرستان باید تدبیر کرده و نقشه راهی برای نوسازی و بازسازی داشته باشد، بنیاد مسکن نیز باید از این تجربهها درس گرفته و بیش از گذشته به مردم خدمت کند.

دری نجفآبادی تصریح کرد: مقاومسازی خانههای روستایی، طرح هادی و سایر موارد باید جدی گرفته شود و هزینهها باید صرف اقدامات مفید شود، باید بازویی باشیم تا برای نیازمندان کار واقعی و مفید انجام دهیم، قیمت تمام شده و کیفیت کارها بسیار حائز اهمیت بوده زیرا بنیاد مسکن برای تجارت ساخته نشده بلکه برای خدمت ساخته شده است.

وی بیان کرد: کارهایی که به توانمندی مردم منتهی میشود باید با جدیت دنبال شود تا رونق اقتصادی را افزایش و وابستگی را کاهش دهیم.

انتهای پیام/ح


منبع :: https://www.tasnimnews.com

تبليغات
بانک پاسارگاد