18:36:19 - یکشنبه 14 آوریل 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی: کارهای اجرایی کشور نباید سست و سمبلیک باشد
نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی و امام جمعه اراک با بیان توصیه‌های درباره اقدامات ماندگار در کشور گفت: کارهای اجرایی کشور نباید سست و سمبلیک باشد.
نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی: کارهای اجرایی کشور نباید سست و سمبلیک باشد

بهگزارش خبرگزاری تسنیم از اراک، آیتالله قربانعلی دری نجفآبادی ظهر امروز در جلسه دیدار اعضای بنیاد مسکنبا اشاره به وقوع زلزله کرمانشاه در سال ۹۶ اظهار داشت: سیل نباید سبب غفلت از مناطق زلزلهزده شود و بهتر بوده همه مسائل با جدیت دنبال شود، همه باید کمک کرده تا آسیب مربوط به زلزله سال ۹۶ به اتمام برسد.

وی افزود: مسئله جدید سال ۹۸ سیل بوده که باید برای آن در همه استانها و برای ما در سه استان لرستان، خوزستان و ایلام در دو مقطع تدبیر شود، نخست این که مردم از فشار آسیب نجات پیدا کرده، مشکلات و آسیب به حداقل برسد و سیل فروکش کرده و بتوانند سدها را مدیریت و خانهها، مراکز و سایر مکانهایی که آسیب دیده را ترمیم کرده و حداقل امکان رفت و آمد برای مردم میسر شود.

نماینده ولیفقیه در استان مرکزی تصریح کرد: قدم بعدی بازسازی مراکز عمومی و غیر عمومی اعم از خانههای مردم، زمینهای کشاورزی، پلها، دشتها، جادهها، روستاها، آب، گاز، دکلهای برق و سایر موارد بوده، یکی از نهادهای بسیار مهمی که وظیفه ذاتی آن بازسازی و توجه به کیفیت و کمیت بوده بنیاد مسکن انقلاب اسلامی است.

خبر جدید  استان مرکزی جزو پنج استان پردرآمد کشور است

دری نجفآبادی بیان کرد: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی دو نوع وظیفه داشته نخست وظایف ذاتی و روتین و دوم وظایف ذاتی و اورژانسی است، این نهاد باید به با روحیه انقلابی و به عنوان یک نهاد جهادی هدفگرا و مسئولیتپذیر به کمک نمازمندان و سیلزدگان بیاید.

نماینده ولیفقیه در استان مرکزی ادامه داد: پلهای زمانهای گذشته مانند پل سنگی که بر روی رودخانه زایندهرود زده شد و پلهای دیگر در برابر بحرانها مقاوم هستند و با قدرت ایستادهاند، اما پلهایی که در حال حاضر ساخته میشوند بسیار ضعیف بوده و در بحرانهایی مثل سیل اخیر سیل نهتنها خود پل بلکه پایههای آن را نیز میبرد.

خبر جدید  شورای شهر دست شهردار اراک را باز بگذارد

دری نجفآبادی خاطرنشان کرد: کارها نباید سست و سمبلیک باشد بلکه باید محکم و عمقی باشد تا موقع وقوع بحرانهای این گونهبه مشکل برنخوریم، نقاط قوت وجود دارد که باید مورد توجه ما قرار گیرد.

وی افزود: توصیه بنده به تمام نهادها توجه و سرمایهگذاری ویژه روی آبخیزداری و آبخوانداری بوده زیرا این موضوع از اهمیت ویژهای برخوردار است، همچنین باید جنکلها و مراتع از بین نرفته بلکه افزایش یابد، اگر زمین از پوشش گیاهی برخوردار باشد آب باران را جذب میکند اما اگر پوشش گیاهی نداشته باشد آب همه را شسته و بر سطح زمین روان میشود که یکی از نتایج آن بهوجود آمدن سیل است.

خبر جدید  ۲۰ هزار تبعه بیگانه دارای کارت پناهندگی در استان مرکزی سکونت دارند

نماینده ولیفقیه در استان مرکزی افزود: شورای برنامهریزی هر استان و شهرستان باید تدبیر کرده و نقشه راهی برای نوسازی و بازسازی داشته باشد، بنیاد مسکن نیز باید از این تجربهها درس گرفته و بیش از گذشته به مردم خدمت کند.

دری نجفآبادی تصریح کرد: مقاومسازی خانههای روستایی، طرح هادی و سایر موارد باید جدی گرفته شود و هزینهها باید صرف اقدامات مفید شود، باید بازویی باشیم تا برای نیازمندان کار واقعی و مفید انجام دهیم، قیمت تمام شده و کیفیت کارها بسیار حائز اهمیت بوده زیرا بنیاد مسکن برای تجارت ساخته نشده بلکه برای خدمت ساخته شده است.

وی بیان کرد: کارهایی که به توانمندی مردم منتهی میشود باید با جدیت دنبال شود تا رونق اقتصادی را افزایش و وابستگی را کاهش دهیم.

انتهای پیام/ح


منبع :: https://www.tasnimnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد