3:53:00 - دوشنبه 4 مارس 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
نقاط جذاب گردشگری استان مرکزی در راستای افزایش ماندگاری مسافران در نوروز معرفی می‌شوند
در نشست کمیته اطلاع‌رسانی ستاد تسهیلات سفر استان مرکزی تاکید شد: نقاط جذاب گردشگری استان مرکزی در راستای افزایش ماندگاری مسافران در نوروز معرفی می‌شوند.
نقاط جذاب گردشگری استان مرکزی در راستای افزایش ماندگاری مسافران در نوروز معرفی می‌شوند

بهگزارش خبرگزاری تسنیم از اراک، همه ساله به منظور برنامهریزی و هماهنگی برای ارائه خدمات بهتر و با کیفیتتر برای مسافران نوروزی ستاد خدمات سفر در کشور فعال شده و متناظر با آن ستادهای استانی هم فعالیت خود را آغاز میکنند.

از این رو ستاد خدمات سفر استان مرکزی هم متشکل از ۱۰ کمیته تشکیل شده که یکی از کمیتههای ذیل این ستاد کمیته اطلاعرسانی و تبلیغات ستاد خدمات سفر بوده که با محوریت صدا و سیمای استان پیش میرود.

امروز نشست کمیته اطلاعرسانی و تبلیغات ستاد خدمات سفر استان با حضور رئیس کمیته و نمایندگانی از سایر اعضای کمیته در محل صدا و سیمای استان مرکزی برگزار شد که اعضا به ارائه گزارش اقدامات انجام شده در دستگاه مربوطه و پیشنهادات خود پرداختند.

مدیرکل صدا و سیمای استان مرکزی در این نشست با اشاره به هدف این کمیته در ستاد خدمات سفر اظهار داشت: عمدهترین بحثی که باید مورد توجه این کمیته باشد این که هم باید به نوعی راهنمای گردشگران بوده و هم جذبکننده مسافران برای دیدن از جاذبهها و نقاط مختلف استان باشیم.

امیرهوشنگ آذردشتی افزود: همچنین باید اطلاعرسانی مطلوبی از خدماتی که تدارک دیده شده داشته باشیم تا ضمن آگاهیبخشی به مسافران از برنامهها و خدمات در نظر گرفته شده آنها را برای ماندگاری بیشتر در استان هدایت کنیم.

وی تصریح کرد: با توجه به مناسبتهایی که در آغاز نوروز و همچنین ایام نوروز داریم باید برنامهها مطلوبی را تدارک ببینیم.

مدیرکل صدا و سیمای استان مرکزی بیان کرد: نکته مهم، همافزایی، هماهنگی و جلوگیری از دوبارهکاریها و موازیکاریها است، تجمیع اطلاعرسانیها خیلی مهم و حائز اهمیت است که امیدواریم در این راستا گام مهمی برداریم.

آذردشتی ادامه داد: سال گذشته با اقداماتی که انجام شد، درصد ماندگاری گردشگران در استان بین ۲۰ تا ۳۰ درصد افزایش یافت که به سبب اطلاعرسانی مطلوب از جاذبهها، اماکن زیارتی و سایر نقاط استان بوده که کار بسیار خوبی بود و سبب شد که استان مرکزی دیگر به عنوان گذرگاه تلقی نشود که اگر بتوانیم معرفی خوبی داشته باشیم به طور قطع میتواند جذب گردشگران بیشتری را به همراه داشته باشد.

وی عنوان کرد: برای انجام فعالیت و اطلاعرسانی دو بستر حقیقی و فضای مجازی را داریم که خیلی از کارهایی که قرار است اطلاعرسانی شود را در فضای مجازی هم میتوان بارگذاری کرد.

معرفی ۱۶ نقطه گردشگری استان با برنامه گپ و گشت از صدای شبکه آفتاب

معاون صدای صدا و سیمای استان مرکزی هم در این نشست با اشاره به برنامههایی که به مناسبت ایام نوروز در رادیو پیشبینی شده گفت: برنامههای درنظر گرفته شده در رادیو شامل چند دسته میشود که دسته نخست عنصر اطلاعرسانی را در بردارند، روزانه چندین نوبت پیام امروز داریم که دستگاههای مختلف میتوانند از این امکان بهره ببرند.

خاکپور افزود: برای مثال ناجا دو نوبت از این امکان و آتشنشانی یک نوبت از این امکان استفاده میکند و برای ادارات دیگر هم امکان استاده از این فرصت وجود دارد.

وی تصریح کرد: صبحها از ساعت ۱۰:۳۰ تا ۱۲:۳۰ برنامه بهار آفتابی را با محتوای معرفی جاذبهها و اطلاعرسانی خدمات ستاد سفر داریم، عصرها به مدت دو ساعت برنامه موج بهار را درنظر داریم که بیشتر شامل سرگرمی بوده، اما اطلاعرسانی را هم دارد و هر روز موج بهار به یک شهرستان اختصاص دارد.

معاون صدای صدا و سیمای استان مرکزی بیان کرد: برنامه صدای روستا به معرفی جاذبهها از یک فروردین تا ۱۶ فروردینماه سال ۹۸ میپردازد، از دیگر برنامهها میتوان به گپ و گشت اشاره کرد که به معرفی ۱۶ نقطه گردشگری استان از یکم فروردین تا ۱۶ فروردین به صورت مستند گزارشی میپردازد.

خاکپور ادامه داد: برنامه شبچراغ را به مدت یک ساعت هر شب داریم که اهم رویدادهایی که در حوزه میراث فرهنگی اتفاق افتاده نظیر صابون آشتیان یا ثبت آش اسفندی و دیگر موارد را دوباره بازخوانی میکند، برنامهای تحت عنوان ایران را بگردیم برای پخش در مراکز سایر استانها داریم که به معرفی جاذبههای استان مرکزی اختصاص دارد.

وی عنوان کرد:با راهاندازی استودیو پلیساقدامات ناجا را هم بیشتر نشر دهیم و بتوانیم از این فرصت برای اطلاعرسانی خدمات استفاده کنیم.

جذب و ماندگاری ۳۰ درصد از رهگذران در استان در نوروز ۹۷

معاون سیمای صدا و سیمای استان مرکزی هم در این نشست با اشاره به برنامههای سیمای استان در ایام نوروز گفت: سیمای شبکه آفتاب به منظور سال جدید برنامههایی را تهیه کرده و کنداکتور ۲۴ ساعته دارد، پخش روزانه دو فیلم سینمایی و یک انیمیشن طولانی از جمله برنامهها بوده و برنامه کودک، خانواده و خانه آفتابی هم به قوت خود باقی است.

خبر جدید  مرکزی| آموزش در واحدهای تحصیلی ساوه کیفیت بخشی می‌شود

ابوالمعصومی تصریح کرد: برگزیده برنامه اینجا آبادی که ۱۷ برنامه برگزیده را به صورت خلاصه پخش میکنیم، دو برنامه موسیقیمحور شامل موسیقی محلی ایرانزمین و برنامه موسیقیمحور ترنم را داریم.

وی بیان کرد: همچنین برنامه اینک بهار را هر شب به مدت ۷۵ دقیقه داریم که اعضای ستاد خدمات سفر در این برنامه حضور پیدا کرده و به ارائه گزارش عملکرد و یا اگر در روزهای ابتدایی باشد از برنامههای پیشبینی شده مطالبی را ارائه میکنند، مسابقهای هم طراحی شده که دستگاهها باید دقت کنند جوایز باید درخور مردم استان و میهمانان باشد.

معاون سیمای صدا و سیمای استان مرکزی ادامه داد: برنامههایی که سال گذشته اجرا شد سبب شد که ۳۰ درصد از رهگذران در استان سکنی گزینند و نخستین سالی بود که گردشگران از استان دیدن کردند.

ابوالمعصومی عنوان کرد: یکی از مشکلاتی که وجود دارد غفلت از استراحتگاههای بین راهی است و دیگر اینکه به لحاظ سرویسهای بهداشتی بین راهی هم وضعیت خوبی نداریم.

وی اضافه کرد: برنامهای تحت عنوان نجواها را داریم، باکسهایی را برای شبکه شما ارسال کردهایم و روزهای آینده دو روز میهمان شبکههای سراسری هستیم.

معاون صدای صدا و سیمای استان مرکزی افزود: برخی از مکانها و جاذبهها را هم به صورت ترانه و سرود آماده کردهایم، در برخی از برنامههای سیما تلاش شده که از میهمانان استان دعوت کنیم تا حضور پیدا کنند.

نسخه مجازی بروشورهای تهیه شدهبه منظور اطلاعرسانی

معاون فضای مجازی صدا و سیمای استان مرکزی هم در این نشست با اشاره به فضای مجازی استان گفت: فضای مجازی مرکز به لحاظ کمی و کیفی خوشبختانه جایگاه خوبی را دارد، ۴ سایت و حدود ۶ شبکه اجتماعی فعال و پویا هستند، با مراکز استانهای دیگر تبادل اطلاعات داریم.

مقدسی افزود: برای ایام نوروز ۳۰ پوستر، ۲۰ نماهنگ، ۲۰ کلیپ، ۲۳ موشنگرافیک و ۶۰ عکسنوشته و ۴۵ پادکست پیشبینی شده است، در بحث اطلاعرسانی به نظر میرسد که اگر نمایندگان اعضای کمیته را در گروهی بتوانیم در فضای مجازی گرد هم آوریم اتفاق خوبی است.

وی تصریح کرد: نسخه مجازی بروشورها را هم مد باید مد نظر قرار داد تا بتوان در فضای مجازی هم اطلاعرسانیها را داشته باشیم، اگر پویش مشترک برای معرفی جاذبههای گردشگری باشد میتوانیم گام مهمی را در جذب گردشگران داشته باشیم.

۳۰ گزارش و مستند خبری با رویکرد معرفی جاذبههای استان مرکزی

معاون خبر صدا و سیمای استان مرکزی هم در این نشست با اشاره به فعالیت حوزه خبر شبکه آفتاب به مناسبت ایام نوروز گفت: در حوزه اخبار شبکه آفتاب از ۲۹ اسفندماه تا ۱۶ فروردینماه با توجه به کنداکتور شبکه دو بخش خبری را پیشبینی کردهایم که یکی ساعت ۱۹ از رادیو و دیگری ساعت ۲۰ از تلویزیون پخش میشود.

پیام امیری بیان کرد: ۳۰ گزارش و مستند خبری با رویکرد معرفی جاذبههای استان در تمام مناطق پیشبینی شده است، در همین ایام روزانه به صورت میدانی گروههای خبری ما اقدامات دستگاهها را اطلاعرسانی میکنند و از مسافران هم گزارش میگیرند.

وی ادامه داد: گزارش روزانه از اطلاعات، فعالیتها و رویدادها را داریم، کانال خبرگزاری صدا و سیما در پیامرسان سروش بیش از ۲۳ هزار عضو دارد که بعد از استان فارس به لحاظ تعداد عضو رتبه دوم را داریم.

کمبود بازارچههای صنایع دستی از نواقص ستاد خدمات سفر در سال ۹۷

قائم مقام صدا و سیمای استان مرکزی هم در این نشست با اشاره به تلاش برای فعالیت بهتر ستاد خدمات سفر گفت: استان مرکزی فراتر از تاریخ شعار سال گذشته استان در ایام نوروز بود که امسال هم بهتر است شعاری انتخاب شود.

فراهانی افزود: نکته مهم دیگری که باید مد نظر قرار داد این که نقش نظارتی این کمیته را هم در کنار اطلاعرسانی فراموش نکنیم.

وی تصریح کرد: باید نواقصی که در سال گذشته وجود داشته را مد نظر قرار دهیم و درراستای برطرف کردن آنها گام برداریم، کمبود بازارچههای صنایع دستی و کمبود جشنها و مراسمهای میدانی از جمله نواقصی بود که مطرح شد.

قائم مقام صدا و سیمای استان مرکزی بیان کرد: دوازدهمین نمایشگاه بینالمللی تهران هم با موضوع گردشگری قرار است که برگزار شود که استان هم حضور دارد و میتوان از این فرصت هم برای معرفی استفاده کرد.

۱۵ ستاد اسکان به منظور اسکان مسافران نوروزی در استان مرکزی

مدیر روابط عمومی آموزش و پرورش استان مرکزی هم در این نشست با اشاره به فعالیت ستاد اسکان آموزش و پرورش استان گفت: فعالیت ستاد اسکان آموزش و پرورش از بهمنماه با بخشنامهای که از وزارتخانه میآید آغاز و پذیرش مسافران هم از ابتدای اسفندماه از طریق سامانه اینترنتی مربوطه آغاز و تا ۲۴ اسفندماه ادامه دارد.

خبر جدید  لاشه گاوهای بیمار در تعلل مسئولان استان مرکزی در بیابان رها می‌شود

یوسفی افزود: تعداد ۱۵ ستاد اسکان در مناطق مختلف استان پیشبینی شده که ستاد کل تنها وظیفه راهبری را دارد و در اداره کل بوده و نواحی یک و دو اراک به علاوه مناطق دیگر به استثنای سربند شامل ۱۵ منطقه میشود، عوامل اجرایی ستادها هم بالغ بر ۲۹۰ نفر است.

وی تصریح کرد: فعالیتهای ستاد اسکان از روز دوشنبه ۲۸ اسفندماه آغاز میشود و تا ۱۲ فروردینماه ۹۸ ادامه دارد، ۷۰ فضا آموزشی شامل ۶۰۱ کلاس در مناطق چهاردهگانه آمادهسازی شده، از این تعداد، ۱۳۶ کلاس دارای خدمات ویژه و ۳۷۴ کلاس دارای خدمات نوع «الف» و ۹۱ کلاس دارای خدمات نوع «ب» هستند.

مدیر روابط عمومی آموزش و پرورش استان مرکزی بیان کرد: علاوه بر اینها هفت مرکز رفاهی که عنوان خانه معلم دارند، در شهرهای اراک، محلات با دو مرکز، دلیجان، خمین، تفرش و آشتیان هم آماده پذیرش مهمانان است.

یوسفی ادامه داد: در فروردینماه سال ۹۷ بیش از ۴۷۰ هزار نفر روز مسافر در قالب ۷ هزار و ۲۶۴ خانوار در پایگاههای استان اسکان داده شدهاند، هفت هزار و ۲۶۴ خانوار، ۲۶ هزار و ۱۵۲ نفر و ۴۷۰ هزار و ۷۴ نفر روز در ۱۵ پایگاه و ۷۲ مدرسه اسکان داده شده بودند.

وی عنوان کرد: شهرستانهای ساوه با ۱۲۷ هزار و ۴۰ نفر، محلات با هشت هزار و ۶۶۲ و دلیجان با هشت هزار و ۳۳۲ نفر روز بیشترین آمار پذیرش مسافران را در فروردینماه ۹۸ داشتند.

مدیر روابط عمومی آموزش و پرورش استان مرکزی اضافه کرد: تابستان امسال هم ۲۹ هزار و ۴۵۲ نفر روز شامل ۲۶ هزار خانوار که بخشی از آنها فرهنگی بودند از خدمات ستاد اسکان استان بهرهمند شدند.

۱۲ بومگردی استان با تهیه بروشور در ایام نوروزی معرفی میشود

مسئول روابط عمومی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی هم در این نشست با اشاره به فعالیت این اداره در ستاد خدمات سفر گفت: میراث فرهنگی هم طبق روال سالهای گذشته به عنوان دبیرخانه ستاد اجرایی خدمات سفر آمادگی خود را داشته و تمام تلاش خود را برای رقم زدن ایامی خوب به کار گرفته است.

جانبزرگی افزود: کتابچهها و نقشههایی به منظور معرفی جاذبهها و نقاط گردشگری استان تهیه شده و میتوانیم دراختیار سایر دستگاهها قرار دهیم و کلیپهای ساختهشده را هم میتوان دراختیار صدا و سیما قرار داد.

وی تصریح کرد: استقبال از مسافران در ساعات اولیه تحویل سال نو را با حضور مسئولان در ظر گرفتهایم، اجرای موسیقی سنتی را در کل شهرستانها داریم.

مسئول روابط عمومی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی بیان کرد: پیشنهاد بنده این است که در نصب بنرها یک تجمیعی باشد و بنری با آرم ستاد به منظور خوشآمدگویی نصب شود و هر ارگانی جداگانه این کار را انجام ندهد.

۱۵۰ مسجد در سطح استان آماده مراسم اعتکاف هستند

نماینده تبلیغات اسلامی استان مرکزی هم در این نشست با اشاره به این که ایام نوروز امسال با چندین مراسم معنوی آغاز میشود گفت: امسال چند مراسم معنوی را در آغاز سال نو داریم که باید برنامهها هم به گونهای با رنگ و لعاب دینی و فرهنگی همراه باشد.

احمدی افزود: ظرفیتهای استان مرکزی آن طور که باید در کشور معرفی نشده و باید از ظرفیت شبکههای ملی هم برای معرفی ظرفیتهای استان استفاده کرد، استان مرکزی بیشتر محل عبور و مرور است که باید از ظرفیتهای ورودی استان به منظور جذب مسافران استفاده کنیم.

وی تصریح کرد: با توجه به ایام اعتکاف ۱۵۰ مسجد در سطح استان آماده مراسم اعتکاف هستند، ظرفیت مساجد خوب است.

نماینده تبلیغات اسلامی استان مرکزی بیان کرد: اگر قرار است مسافر را در استان نگه داریم باید امکانات اولیه و زیرساختهای لازم را فراهم کنیم، برای مثال نمازخانهها و سرویسهای بهداشتی بین راهی در شان استان نیست.

طراحی اپلیکیشن «اراک من» توسط شهرداری اراک

کارشناس روابط عمومی شهرداری اراک هم در این نشست با اشاره به فعالیت ستاد استقبال از بهار شهرداری گفت: در این ستاد ۵ کمیته تشکیل شده که هماهنگی و برنامهریزی لازم برای اسکان و اطلاعرسانی به مسافران نوروزی و خیلی از موارد دیگر در کمیته اطلاعرسانی این ستاد پیشبینی شده است.

میرجعفری ادامه داد: شهرداری اراک در بستر فضای مجازی هم به تازگی اپلیکیشنی را تحت عنوان «اراک من» طراحی کرده است که از طریق بازار قابل دانلود بوده و اگر شهرداری بتواند در ورودی و خروجیها تبلیغات این اپلیکیشن را داشته باشد میتواند در اطلاعرسانی به مسافران بسیار موثر باشد.

خبر جدید  واکنش خانه مطبوعات استان مرکزی به گزارش‌ تسنیم

بیلبوردهای راهداری به منظور پیامهای بهاریدر اختیار ادارات قرار میگیرد

مدیر روابط عمومی و حمل و نقل جادهای استان مرکزی هم در این نشست با اشاره به پیشنهادات موثر برای اجرای بهتر خدمات گفت: بیلبوردهای بسیاری در محورها داریم که میتوانیم دراختیار ادارات قرار دهیم و به منظور پیامهای نوروز قراردادی هم برای این بیلبوردها نبستهایم که رایگان دراختیار دستگاهها قرار دهیم.

فاطمه جافر عنوان کرد: پیشنهاد دیگر بنده پخش کلیپهای تهیه شده توسط دفتر مرکزی راهداری در رابطه با کمربند ایمنی، عدم استفاده از تلفن همراه و پیامهای ایمنی دیگر از طریق صدا و سیما است.

وی اضافه کرد: پاکسازی جادهها، آمادهباش کامل راهداران، نظارت بر عملکرد مراکز معاینه فنی و بازدید از مجتمعهای خدمات رفاهی و سایر موارد را در قالب وظایف به منظور ستاد خدمات سفر داشتهایم.

نماینده هواشناسی استان مرکزی هم در این نشست گفت: اداره کل هواشناسی در ایام سال همکاری خوبی را با صدا و سیما دارد و در ایام نوروز شیفت نوروزی داریم. اما نکتهای که وجود دارد برای فعالیت بهتر نیاز به همکاری بیشتر بین صدا و سیما و هواشناسی داریم.

«غیاثی»کارشناس روابط عمومی استانداری مرکزی هم در این نشست با اشاره به این که استانداری دستگاه اجرایی نیست گفت: شاید به لحاظ این که دستگاه اجرایی نیستیم خیلی کار خاصی در این ایام نداشته باشیم اما هر کدام از دستگاهها که احساس کنند ما توان کمک به آنها را داریم، آمادگی همکاری داریم.

ضرورت توجه بیشتر به تورهای استانگردی

مدیر روابط عمومی صدا و سیمای استان مرکزی هم در این نشست با اشاره به این که ارتباط بیشتر اعضای کمیته میتواند در بحث اطلاعرسانی موثرتر باشد گفت: به پیشنهاد بنده اگر یک یا دو شماره قابل دسترس از نمایندگان تامالاختیار اعضای کمیتهها به منظور تجمیع و اطلاعرسانی به سایر اعضای کمیته در سطح استان اعلام شود خیلی خوب است.

شیبانی افزود: پیشنهاد دوم این که تورهای استانگردی و تورهای خاص که در سالهای گذشته یک مقدار کمرنگ بودند اگر بیشتر مورد توجه قرار گیرد میتواند مثمر ثمر باشد.

فعالیت ویژه ۲۱ ایستگاه پلیس در حوزه انتظامی در ایام نوروز

رئیس مرکز اطلاعرسانی فرماندهی انتظامی استان مرکزی هم در این نشست با اشاره به فعالیت نیروی انتظامی گفت: نیروی انتظامی هم در حوزه ترافیک و انتظامی برنامهریزیهای نوروزی خود را انجام داده و از ۲۵ اسفندماه طرح نوروزی پلیس و دستگاههای خدماترسان آغاز میشود.

سرگرد حسین نوروزی افزود: به منظور ارائه هر چه کیفیتر خدمات انتظامی، ترافیکی و پاسخگویی در حوزههای مختلف هر ساله قرارگاه نوروزی پلیس در ستاد فرماندهی انتظامی استان تشکیل میشود که از تمام معاونتهای ما نمایندگانی حضور دارند.

وی عنوان کرد: به منظور پاسخگویی بهتر در حوزه انتظامی ۲۱ ایستگاه پلیس در ایام نوروز فعالیت خود را به صورت ویژه در سطح استان آغاز میکنند.

رئیس مرکز اطلاعرسانی فرماندهی انتظامی استان مرکزی اضافه کرد: بستر استودیوی پلیس هم محیا شده و انشاءالله تا قبل از نوروز فاز نخست آن از بخش صدا فعالیت خود را آغاز میکند تا اطلاعرسانیهای لحظهای بتوانیم داشته باشیم. کانال پلیس استان به نام پلیس مرکز اخبار و اطلاعات را میتوان دراختیار مردم قرار داد.

نوروزی خاطرنشان کرد: تقاضایی داریم که در بحث سوانح و تصادفات علت سانحه با پلیس بوده و نباید نهادهای دیگر ورود کنند که از طریق اورژانس ساوه چندین مورد مشاهده شده که امیدواریم هماهنگیهایی باشد که این مشکلات به وجود نیاید.

۲۰ پایگاه ثابت و سیار امداد و نجات در ایام نوروز

روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان مرکزی هم در این نشست با اشاره به طرحهای هلال احمر به مناسبت نوروز گفت: دو طرح امداد و نجات و طرح ایمنی و سلامت مسافران را در طرح نوروزی به مدت ۲۲ روز از ۲۴ اسفندماه تا ۱۶ فروردینماه داریم.

حسینی افزود: پستهای موقت جوانان هم در مبادی ورودی شهرها به منظور ایمنی و سلامت مسافران مستقر هستند، در طرح امداد و نجات نوروزی ۱۲ پایگاه امداد و نجات ثابت و ۸ پایگاه سیار فعالیت دارند.

وی تصریح کرد: طرحی تحت عنوان سحاب داریم که جوانان در پارکها و فضای سبز حضور پیدا کرده و هم ترویج حفاظت از محیط زیست و هم بحث کمکهای اولیه را دارند.

روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان مرکزی ادامه داد: خیمههای نماز را برپا میکنیم که طلاب در آنها حضور پیدا کرده و پاسخ به سوالات شرعی مسافران را انجام میدهند.

انتهای پیام/ح


منبع :: https://www.tasnimnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد