۱۱:۲۸:۳۷ - سه شنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۷
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
میزان روزهای آلوده در کلانشهر اراک ۲۳ درصد کاهش یافت
مدیرکل محیط زیست استان مرکزی با بیان اینکه میزان روزهای آلوده در کلانشهر اراک ۲۳ درصد کاهش یافت گفت:  ۲۰ سیستم فاضلاب در واحدهای صنعتی و  شهرک‌های صنعتی استان مرکزی به بهره‌برداری رسید.
میزان روزهای آلوده در کلانشهر اراک ۲۳ درصد کاهش یافت

بهگزارش خبرگزاری تسنیم از اراک، رضا میرزایی شامگاه دوشنبه در آیین نخستین همایش استانی صنعت و خدمات سبز استان مرکزی با اشاره به کاهش ۲۳ درصدی روزهای آلاینده کلانشهر اراک در مقایسه با سال گذشته اظهار داشت: باتوجه به اقدامات شایسته و مناسب انجام شده از ابتدای سال تاکنون تنها ۴۸ روز آلاینده در کلانشهر اراک وجود داشته که نسبت به سال۹۶ که ۶۷ روز بوده کاهش پیدا کرده، این مهم تنها با اقدامات انجام شده توسط تمام دستگاهها مقدور شده است.

وی افزود: هم اکنون شاهد این هستیم که استان مرکزی به عنوان تنها استان کشور در ارائه سوخت پاک در جایگاههای سوخت شهری و روستایی است، براساس مصوبات کارگروه ملی کاهش آلودگی هوا تنها در کلانشهرهای آلوده سوخت پاک توزیع میشود اما به واسطه پالایشگاه شازند که عمدهترین تولید کننده سوخت یورو ۴ در کشور است خوشبختانه در استان مرکزی نیز سوخت پاک توزیع میشود.

مدیرکل محیط زیست استان مرکزی تصریح کرد: پارامترهای آلایندگی در استان نسبت به سنوات گذشته متفاوت شده به گونهای که امروز تنها عامل آلاینده ذرات کمتر از ۲٫۵ میکرون هستند که علت آن خروجی اگزوز خودروها و گرد و غباری است از مناطق کویرهای داخلی وگرد و غبارهای کشورهای خارجی وارد میشود.

میرزایی بیان کرد: بازگرداندن هزار تن باطلههای شرکت معدنی شرکت املاح یکی از اقدامات مهم بوده و در سال گذشته ۶۵۰ تن و امسال یک میلیون تن از این پسماندها بازگشت و با هدف گذاری انجام شده در چهار سال آینده تمام پسماندی که حاصل از فعالیت ۱۶ ساله شرکت املاح بوده به چالهها برمیگردد.

وی ادامه داد: باتوجه به فعالیت صنایع امسال نزدیک به ۲۰ سیستم فاضلاب در واحدهای صنعتی و شرکت شهرکهای صنعتی در استان به بهرهبرداری رسید که سهم عمدهای بر بهبود وضعیت منابع آبی استان داشت، روزانه حدود ۱۲هزار مترمکعب پساب فاصلاب صنعتی وارد منابع آبی استان مرکزی میشد که امسال خوشبختانه شهر صنعتی کاوه خروجی قابل قبولی داشت.

مدیرکل محیط زیست استان مرکزی اضافه کرد: امسال برای نخستین بار شهرداری مهاجران به عنوان واحد خدماتی سبز کشوری برگزیده شد.

انتهای پیام/ن


منبع :: https://www.tasnimnews.com

تبليغات
بانک پاسارگاد