11:44:11 - پنج‌شنبه 16 مه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
موکب‌های استان مرکزی ۵۰۰ هزار پرس غذا در مناطق سیل‌زده توزیع کردند
رئیس ستاد اربعین استان مرکزی با بیان اینکه ۴۵ موکب در استان مرکزی ساماندهی و دارای پروانه فعالیت شد گفت: موکب‌های استان مرکزی ۵۰۰ هزار پرس غذا در مناطق سیل‌زده توزیع کردند.
موکب‌های استان مرکزی ۵۰۰ هزار پرس غذا در مناطق سیل‌زده توزیع کردند

بهگزارش خبرگزاری تسنیم از اراک، خلیل نجفی ظهر امروز در جلسه ستاد اربعین استان مرکزی با اشاره به اقدامات ستاد اربعین در سال گذشته اظهار داشت: در حادثه سیل ابتدای سال که تعدادی از استانها درگیر سیل شدند موکبهای استان مرکزی در استان لرستان و خوزستان حضور پیدا کردند که بیش از ۵۰۰ هزار وعده غذا توزیع میکردند.

وی افزود: بیش از ۳ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان برآورد راستیآزمایی شده خدمات موکبها در فروردین امسال برای خدمترسانی به مردم سیلزده استان لرستان و خوزستان ارائه شده است.

رئیس ستاد اربعین استان مرکزی ادامه داد: سال گذشته ۴۵ موکب ساماندهی و پروانه فعالیت دادیم که به مردم خدمترسانی میکردند و ۵۰ درصد موکبها در مسیر استان مرکزی بودند، استان مرکزی خدمات خوبی در راستای رفاه زائران ارائه داد.

نجفی بیان کرد: امسال نیاز به استقرار بیشتر موکبها در عراق داریم که باید موکبداران همکاری بیشتری داشته باشند و به عنوان بنیه دولت باید در کنار دولت باشند.

صدور ویزا اربعین برای ۵۸ هزار و ۲۷۲ نفر در استان مرکزی در سال گذشته

در این جلسه دبیر ستاد اربعین حسینی استان مرکزی با اشاره به همکاری مسئولان و ادارات با ستاد اربعین در سال گذشته گفت: سال گذشته تمام ادارات ومسئولان همکاری بسیاری با ستاد اربعین داشتند و کارهای بزرگی توسط استان مرکزی در مهران انجام شد، پارکینگیدر مهران توسط استان مرکزی ساخته شدکه حدود ۸۰ هزار خودرو گنجایش دارد که ظرفیت آن نزدیک به ۱۰۰ هزار خودرو رسیده است.

در این جلسه مدیریت حج و زیارت استان مرکزی با اشاره به صدور روادید برای زائران در سال گذشته گفت: با استقرار کنسولگری موقت عراق در اراک این مهم انجام شد که سال گذشته کنسولگری برای صدور روادید در دو مرحله اقدام کرد که برای ۵۸هزار و ۲۷۲ نفر توانستیم ویزا صادر کنیم و در روز ۲۸ مهر ماه سال گذشته ۹ هزار و ۵۲۷ نفر بیشترین صدور روادید و ۲۰ مهر ماه ۱۸ نفر کمترین صدور روادید داشتیم.

اهتمام ویژه برای برگزاری همایش زائران اربعین در استان مرکزی

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان مرکزی با اشاره به اقدامات کمیته فرهنگی آموزشی اربعین در سال گذشته گفت: بخش نخست برنامه فعالیت تبلیغی، تبیینی اهداف و آموزشی زیارت اربعین بود که نشست توجیهی مبلغان در ماه محرم انجام شد و برای مبلغان اعزامی در موکبها نشستهای توجیهی و جلسات تبیینی گذاشته شد.

حجتالاسلام صفر قربانپور افزود: یکی از کارویژه مهم این کمیته نشست مطبوعاتی در ایام اربعین بود و در زمینه فعالیتهای تبلیغی و ترویجی اصل اعزام حرکت مبلغان با توجیه اقامه نماز، برگزاری نشستهای تبیین احکام و ضرورتهای امنیتی و سایر موارد بود.

وی ادامه داد: کار مهم این کمیته تهیه بروشور و دستورالعملها بود که امسال باید بیشتر به این نکته توجه شود، باید همایش زائران در استان برگزار شود زیرا بسیاری از نکات در این همایش بیان میشود.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان مرکزی بیان کرد: کارویژه در مبحث انتقال پیام به عنوان طرح نایبالشهید انجام شد که در این طرح در سال گذشته حدود ۶۰ هزار عکس شهیدتوزیع شد.

۲۰ پایگاه امداد و نجات هلال احمر استان مرکزی برای خدمترسانی به زائران اربعین

مدیرعامل هلال احمر استان مرکزی با اشاره به اقدامات کمیته امداد و نجات در اربعین سال گذشته گفت: ۱۲ پایگاه بین شهری به صورت ۲۴ ساعته در ایام اربعین و ۸ پایگاه سیار هم آمادهباش بودند که در محورهایی که بیشترین تردد زائر داشت، به مردم خدمترسانی میکردند.

محمد محمدی افزود: اسکان اضطراری زائران انجام میشد و در سه موکب اصلی شهرستان اراک تیمهای امداد و نجات مستقر کردیم که اقداماتی نظیر گرفتن فشار خون و سایر موارد را انجام میدادند همچنین اعزام تیمهای امداد و نجات به شهرستانهای نجف و کاظمین داشتیم.

ارائه ۴۵۰۰ وعده غذا توسط موکب شهسواران برای زائران اربعین

مدیرکل امنیتی و انتظامی استانداری مرکزی در این جلسه با اشاره به برقراری امنیت در اربعین سال گذشتهگفت: اقداماتی از جمله برنامهریزی برای تامین بستری امن برای تردد زائران انجام شد، تامین حفاظت ساختمان کنسولگری موقت، استقرار موقت کانکس در محلهای ایستگاههای بازرسی دائم و موقت در ایام اعزام زائران داشتیم.

احمدرضا آدینه ادامه داد: اقداماتی از جمله تهیه طرح امنیتی ویژه افراد خارجی، توجیه چاپخانهها برای جلوگیری از چاپ ویزاهای تقلبی، تامین امنیت و حفاظت تمامی موکبهای استان، تردد افراد خارجی و رفع مشکلات انتظامی و قضایی تردد افراد پاکستانی و جلوگیری از عملیات تروریستی در تجمعها انجام شد.

مدیرکل دفتر امور اتباع و مهاجران خارجی استانداری مرکزی با اشاره به پذیرایی از ۹ هزار نفر از زائران در سال گذشته گفت: تعداد افراد موکب شهسواران که مربوط به اتباع خارجی است که با خیران پاکستانی و افغانستانی اداره میشد حدود ۴ هزار و ۵۰۰ وعده غذا ارائه میداد و در مجموع ۹ هزار نفر پذیرایی داشتیم همچنین سال گذشته اتباع ما در کنسولی ۵ هزار نفر ثبت نام کردند.

انتهای پیام/ح


منبع :: موکب‌های استان مرکزی ۵۰۰ هزار پرس غذا در مناطق سیل‌زده توزیع کردند

خبر جدید  اجرای ۹۸۵ طرح محرومیت‌زدایی زودبازده در استان مرکزی آغاز شد
0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد