12:26:33 - شنبه 18 مه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
منابع طبیعی استان مرکزی نسبت به آتش سوزی در مراتع هشدار داد
اراک – ایرنا – معاون فنی اداره کل مناطع طبیعی استان مرکزی گفت: با توجه به بارش های مناسب بهاره و پوشش کیفی مراتع نیاز ایت که با نزدیک شدن به فصل گرما مراقبت های لازم در پیشگیری از وقوع آتش سوزی رعایت شود.
منابع طبیعی استان مرکزی نسبت به آتش سوزی در مراتع هشدار داد

«حمید رضا مرادی» روز شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: با گرم شدن هوا پوشش گیاهی موجود مراتع رو به خشکی می رود و پرتاب ته سیگار و یا انداختن استکان و لیوان در مراتع می تواند عامل آتش شوزی شده و دامنه گسترده ای را در منابع طبیعی استان دچار خسارت کند.
وی ادامه داد: در هفته های آتی افزایش درجه حرارت هوا رخ می دهد که موجب خشکیدگی علوفه ها در مراتع و جنگل ها می شود و نیاز است بهره برداران، مردم و گردشگران برای پیشگیری از حریق و نابودی عرصه های طبیعی، اقدامات پیشگیرانه را در دستور کار خود قرار دهند.
معاون فنی اداره کل مناطع طبیعی استان مرکزی از مردم خواست: در صورت نیاز به افروختن آتش، موارد ایمنی را به دقت رعایت و قبل از ترک محل از خاموش شدن آن اطمینان حاصل کنند.
مرادی به شهروندان توصیه کرد: هنگام گردش در طبیعت از انداختن ته سیگار یا کبریت روشن روی زمین و یا روشن کردن آتش به منظور تفریح خودداری کنند.
وی ادامه داد: به منظور پیشگیری و مقابله با آتش سوزی های احتمالی از عرصه های طبیعی استان مرکزی برای آمادگی هرچه بیشتر دستگاه های کمیته بحران نامه هایی به فرمانداران، دهیاری ها و دستگاه های عضو این ستاد ارسال شده است.
معاون فنی اداره کل مناطع طبیعی استان مرکزی افزود: همچنین برای برای مقابله با آتش سوزی های احتمالی در مراتع تقسیم بندی و واگذاری خاموش کردن آتش هر بخش به دستگاه های مختلف در حال انجام است.
استان مرکزی با ۲۹ هزار و ۵۳۰ کیلومتر مربع وسعت، حدود یک و ۸۲ صدم درصد از مساحت کشور را به خود اختصاص داده که ۷۰ درصد آن را عرصه های منابع طبیعی تشکیل می دهند.
۱۹۵۵/۶۰۱۳/

خبر جدید  آگاهی جامعه در خصوص جرایم سایبری بهبود یابد


منبع :: منابع طبیعی استان مرکزی نسبت به آتش سوزی در مراتع هشدار داد

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد