13:11:56 - پنج‌شنبه 2 مه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
ممنوعیت ورود به مناطق حفاظت شده استان
امروز ۱۲ اردیبهشت ماه مصادف با سالروز شهادت استاد مرتضی مطهری و روز بزرگداشت مقام معلم است.
ممنوعیت ورود به مناطق حفاظت شده استان

ممنوعیت ورود به مناطق حفاظت شده استانبه گزارشخبرگزاری صداوسیمامرکز اراک؛ رضا میرزایی مدیر کل اداره کل حفاظت محیط زیست مرکزی گفت: به منظور پیشگیری از جابجایی وحوش در فصل زایمان و جلوگیری از ایجاد استرس در زمان زادآوری حیات وحش، ممنوعیت ورود به مناطق امن حفاظت شده اعمال و کنترلهای مستمر و شبانهروزی توسط ماموران اجرایی این استان درحال انجام است.
میرزایی افزود: فصل بهار هنگام زایش وحوش در طبیعت است و زایش حیواناتی چون قوچ و میش، کل و بز و سایر حیوانات در منطقه حفاظت شده و حتی سایر مناطق طبیعی اهمیت بالایی برای افزایش ظرفیت حیات وحش دارد.
وی گفت: بهطور قطع با سودجویی و اقدامات خلاف قانون به شدت برخورد میشود و درصورت مشاهده تخلف، متخلفین به مراجع قضایی تحویل خواهند شد.
مدیر کل اداره کل حفاظت محیط زیست مرکزی از دوستداران محیط زیست و طبیعت خواست تا ضمن همکاری با محیط بانان از نزدیکی به مناطق زادآوری حیات وحش جدا خودداری کنند و در صورت مشاهده نوزاد جانوران وحشی, از نزدیک شدن وجابجایی حیوانات خودداری و همچنین با مشاهده رویدادهای غیر طبیعی,مراتب را به ادارات حفاظت محیط زیست در سطح استان با تلفن ۱۵۴۰ اطلاع رسانی کنند.


منبع :: http://markazi.iribnews.ir

خبر جدید  استان مرکزی، اولین صادر کننده کارت اتباع خارجی
0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد