19:07:45 - شنبه 13 آوریل 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
معرفی ۶ دستاورد جدید کشاورزی در استان مرکزی
دادستان عمومی و انقلاب اراک از تشکیل پرونده تخلف در شهرداری اراک خبر داد .
معرفی ۶ دستاورد جدید کشاورزی در استان مرکزی

معرفی 6 دستاورد جدید کشاورزی در استان مرکزی

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز اراک؛ رئیس مرکز تحقیقات، آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان مرکزی گفت: چهار محصول جدید شامل لوبیا قرمز دادفر و افق، گندم آبی زرینه و جو آبی مهتاب با تلاش محققان مرکز تحقیقات کشاورزی استان مرکزی با هدف افزایش تولید محصول در واحد سطح و افزایش بهره وری از آب کشاورزی در استان رونمایی شد.

گودرزی افزود: همچنین در این مدت نقشه عناصر غذایی پر مصرف و کم مصرف خاک های زراعی استان مرکزی توسط پژوهشگران در مرکز تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی استان معرفی شد.
او گفت: چهار عنوان طرح تحقیقی ترویجی شامل مقایسه کشت ردیفی در لوبیا با روش مرسوم در مزارع استان، بررسی وضعیت برداشت از طبیعت، تولید و صادرات گیاهان دارویی و محصولات فرعی، مقایسه عملکرد دانه لاین های امیدبخش گندم آبی و کشت گل محمدی در اراضی شیب دار استان سال ۹۷ انجام شد.
گودرزی در ادامه از کسب رتبه نخست مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان مرکزی درجشنواره شهید رجایی در سطح کشور خبر داد و افزود: این جشنواره هرساله براساس شاخص های عمومی، اختصاصی و شاخص های خاص برگزار و مراکز تحقیقات در استان ها مورد ارزیابی قرار می گیرند.
رئیس مرکز تحقیقات، آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان مرکزی گفت: مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان سال ۹۶ در شاخص اختصاصی رتبه برتر کشور را به دست آورد.
مرکز تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی استان مرکزی دارای بخش های تخصصی پژوهشی مشتمل بر گیاه پزشکی، منابع طبیعی، آبخیزداری، زراعی و باغی، فنی و مهندسی است.
این مرکز دارای هفت ایستگاه تحقیقاتی است که بستر مناسبی برای اجرای طرح های پژوهشی فراهم کرده است.
۲ ایستگاه از این ایستگاه ها به صورت ملی ( پردیس تحقیقات و آموزش ملی لوبیای خمین و پردیس تحقیقات و آموزش انار ساوه) و پنج ایستگاه دیگر به صورت استانی فعالیت می کنند.


منبع :: http://markazi.iribnews.ir

خبر جدید  مجموع پروژه‌های ورزشی مورد بهره‌برداری در سال97 حدود 800پروژه است
0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد