به گزارش برنا از اراک ، سید علی آقازادهدر این نشست گفت: معدن یکی از بخش های مهم اقتصادی استان مرکزی است که تمامی تلاش برای رونق بیشتر این بخش و حل مشکلات معدن کاران به کار گرفته شده است.

وی بر روند پیگیری و تعیین تکلیف محدوده های معدنی برای ارایه مهلت ها و بخشش حقوق دولتی، ساماندهی مسایل زیست محیطی معدنکارام و تمدید مهلت برای بهره برداران معادن تاکید کرد.

خبر جدید  خبرهای خوب از باران در راه است

رئیس سازمان صنعت،معدن و تجارت استان مرکزی در این نشست گفت: ۵۰۰ معدن فعال در این استان وجود دارد و این استان به لحاظ سرمایه های معدنی از مناطق برخوردار کشور محسوب می شود.

«محمدرضا حاجی پور» افزود: ۵۲ پروانه اکتشاف،۳۷ گواهی کشف و ۳۲ پروانه بهره برداری جدید در سال جاری صادر شده است.

وی بیان کرد: احیای معادن غیرفعال و راکد در دستور کار قرار دارد و این مهم در توسعه فعالیت معدن کاران و افزایش اشتغال نقش موثری دارد.

خبر جدید  کمبود نیروی انسانی در دستگاه ها مورد توجه جدی قرار گیرد

رئیس سازمان صنعت،معدن و تجارت استان مرکزی ادامه داد: رهبر معظم انقلاب معدن را جایگزین نفت بیان فرموده اند و باید با افزایش فعالیت های معدن این بخش بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد.

حاجی پور اظهار کرد: به استناد ماده ۱۲ قانون معادن، مصوبات شورای معادن لازم الاجرا است و در صورتی که معدن کاران نسبت به مصوبات اعتراض داشته باشند ظرف مدت سه ماه میتوانند از طریق دیوان عدالت اداری شکایت خود را مطرح کنند.

خبر جدید  برگزاری جشنواره«خانواده شاد» در دستور کار مدیران استان مرکزی است

وی عنوان کرد: با توجه به اینکه اقدامات به صورت دقیق و کارشناسی صورت می گیرد بیشتر این مصوبات به تایید شورای عالی معادن کشور میرسد و تاکنون اعتراضی در خصوص نحوه تصمیم گیری در شورای معادن وجود نداشته است.