11:21:34 - جمعه 26 آوریل 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
معاون وزیر صنعت در اراک: اصلاحیه قانون مالیات بر ارزش افزوده بزودی در صحن مجلس مطرح می‌شود
معاون امور صنایع وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: اصلاحیه قانون مالیات بر ارزش افزوده تا یکی دو هفته آینده در صحن مجلس مطرح می‌شود.
معاون وزیر صنعت در اراک: اصلاحیه قانون مالیات بر ارزش افزوده بزودی در صحن مجلس مطرح می‌شود

بهگزارش خبرگزاری تسنیم از اراک، فرشاد مقیمی شامگاه پنجشنبه در حاشیه جلسه کارگروه ملی ستاد تسهیل و رفع موانع تولید مشترک با استان مرکزی در جمع خبرنگاران با اشاره به حضور در استان مرکزی اظهار داشت: توفیق پیدا کردیم که در جلسه کارگروه رفع موانع تولید در استان مرکزی خدمت واحدهای تولیدی این استان باشیم که با هماهنگی که مدیریت ارشد استان انجام داده بودند و با دستوری که وزیر صنعت در این زمینه صادر کردند جلسه خوبی را با مجموعه واحدهای تولیدی در استان مرکزی داشتیم.

وی افزود: حدود ۷ واحد اصلی که مراحل تصمیمگیری آنها در ستاد استانی به جمعبندی رسیده بود و بالغ بر ۱۸ تصمیم بود که در حوزههای بانکی، رفع موانع، تامین اجتماعی، مالیات، گمرک و مسائلی از این دست بود که اتخاذ شد و خوشبختانه بار ارتباطاتی که در همین جلسه با مدیران سطح ملی حوزههای مختلف برقرار شد بخش قابل توجهی از مسائل حل و به عنوان مصوبه لحاظ شد.

معاون امور صنایع وزیر صنعت، معدن و تجارت تصریح کرد: بخشی را هم قرار شد که از طریق استان پیگیریها انجام شود و با توافقاتی که در سطح ملی انجام شده و سطح اختیاراتی که به ستاد تسهیل درراستای تحقق شعار سال "رونق تولید" داده شده پیشبینی میکنیم که در این زمینه مسائل و مشکلات استان را بتوانیم رفع کنیم.

خبر جدید  اصلاحات در صندوق بازنشستگی آغاز شد

مقیمی بیان کرد: البته این تفویض اختیارها در سراسر کشور انجام شده که برنامهریزی شده حداقل ۵۲ جلسه ستاد را در همه استانها در سال ۹۸ برگزار کنیم که فکر میکنم ایت جلسات تحقق اهداف رونق تولید را فراهم کند.

وی ادامه داد: اینکه برخی از واحدها چرخه عمرشان به پایان میرسد پدیده بدی نیست و علت هم برای این دارم و آن اینکه انسان اشرف مخلوقات آفریده پروردگار روزی از بین میرود حال چگونه باید از آفریده انسان توقع حیات همیشه را داشت که بدون تغییرات ادامه حیات دهد.

معاون امور صنایع وزیر صنعت، معدن و تجارت عنوان کرد: البته اگر بتوانیم انطباق بین تغییر در شرایط محیط را در بنگاه ایجاد کنیم قطعا نباید شاهد این باشیم اما در پیشرفتهترین و صنعتیترین کشورهای جهان هم مرگ و میر صنعت یک پدیده به اصطلاح نامانوسی نیست اما ما باید درصد آن را کم کنیم و کمک کنیم تا واحدهایمان با تحقیق و توسعه بیشتر و تطبیق در شرایط محیطی با شرایط پیرامونی و نیازهای بازار بتوانند بیشتر عمر کنند.

مقیمی اضافه کرد: با بررسی واحدهای متوقف میتوان به چند عامل دست یافت یکی این که برخی از این واحدها چرخه عمر صنعتشان به پایان رسیده باشد که قطعا باید به دنبال تغییر در خود باشد یا چرخه عمر محصولاتشان به پایان رسیده یعنی محصولی تولید میکنند که بازاری برای آن وجود ندارد و به طور قطع باید به دنبال تغییر محصول رفت.

وی افزود: گاهی هم چرخه عمر تکنولوژی واحدها با پایان رسیده که برای تولید محصولی که نیازمندی آن وجود دارد تکنولوژی موجود جواب نمیدهد بنابراین پدیده توقف واحدهای تولیدی اساسا پدیده ناصحیحی نیست اما ما به عنوان سیاستگذار باید اقداماتی را انجام دهیم که کمتر شاهد این باشیم که واحدها به درجه توقف میرسند.

خبر جدید  ۱۰.۸۹ درصد از جمعیت استان مرکزی سالمند هستند‌

معاون امور صنایع وزیر صنعت، معدن و تجارت تصریح کرد: یکی از راهها وصل کردن دست تولیدکنندگان به بازارهای جهانی است و دستاورد این تقویت واحدها است.

مقیمی با اشاره به احیای واحدهای تولیدی گفت: از سال ۹۲ تاکنون بالای ۷ هزار واحد تولیدی احیا شده است که متوقف بودند و به چرخه برگشتهاند، اما بخشی از اینها از جنس سلستی است برای مثال واردات یکهزار و ۳۳۹ قلم کالایی را ممنوع کردهایم که یکی از آنها پوشاک است یا لوازم خانگی که همین سبب رونق بازار داخلی این حوزهها شده است.

معاون امور صنایع وزیر صنعت، معدن و تجارت تصریح کرد: ممنوعیت یکهزار و ۱۳۳ قلم کالا که شامل پوشاک، صنایع غذایی، صنایع فلزی و سایر حوزهها میشود ۴٫۵ میلیارد دلار بازار در داخل ایجاد کرده است.

خبر جدید  مرکزی| محور روستایی تخریب‌شده در سیل تفرش ترمیم شد

مقیمی بیان کرد: باید کاری کنیم که واحد تولیدی احساس نکند که کمک تنها پول۷ است و ما هم احساس نکنیم که کمک کردن تنها با تزریق پول است، حتما کمک در حوزههای مالی، مشاورهای، مدیریتی و بازاریابی دست به دست هم میدهد تا مشکلات برطرف شود.

وی ادامه داد: بررسیهای انجامشده نشان میدهد که ۲۰ درصد توفیقات ما در بخش صنعت به خود صنعت برمیگردد و ۸۰ درصد آن به حلقههای قبل و بعد مربوط میشود، تسهیلات برآوردشده امسال ۳۶۰ هزار میلیارد تومان در کل کشور است.

مقیمی با اشاره به گرانی کاغذ و اقدامات در این زمینه گفت: گرانی کاغذ موضوعی است که در جامعه وجود دارد اما بخشی مربوط به خودمان است و همه آن به تحریمها و محدودیتهای خارج از کشور برنمیگردد، تدابیری اتخاذ شده که چون هنوز تصویب نشده اجازه دهید که مطرح نکنم اما این یول را میدهم که حداکثر تا روز یکشنبه هفته آینده که تعیین تکلیف میشود این اقدامات را مطرح میکنیم.

معاون امور صنایع وزیر صنعت، معدن و تجارتافزود: اصلاحیه قانون مالیات بر ارزش افزوده تا یکی دو هفته آینده در صحن مجلس مطرح میشود و باید منتظر بمانیم تا مصوب شود.

انتهای پیام/ن


منبع :: https://www.tasnimnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد