19:46:41 - پنج‌شنبه 30 مه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
معادن شن و ماسه استان مرکزی به زودی ساماندهی می‌شوند
استاندار مرکزی گفت: کارگاه‌های دارای مجوز شن و ماسه استان مرکزی باید ساماندهی شوند که به صورت محدود و با نظارت سازمان مربوطه برداشت داشته باشند.
معادن شن و ماسه استان مرکزی به زودی ساماندهی می‌شوند

بهگزارش خبرگزاری تسنیم از اراک، سیدعلی آقازاده ظهر امروز در جلسه شورای معادن استان مرکزی که در سالن جلسات استانداری برگزار شد، با اشاره به ممنوعیت استفاده از معادن رودخانهای اظهار داشت: با توجه به سیلابهای اخیر در استان، در روستاها رسوباتی ازشن و ماسه وجود دارد که با ساماندهی و نظارت اصولی به عنوان خوراک واحدهای تولیدی میتوان از آنها استفاده کرد.

وی افزود: براساس قانون، استفاده از معادن رودخانهای ممنوع شده، به عبارتی برداشت شن و ماسه از رودخانه انجام نمیشود.

استاندار مرکزی ادامه داد: هدف ما این است که علاوه بر ساماندهی رسوبات در نقاطی که آبرفت و رسوب آمده پاکسازی انجام دهیم و آن قسمت را برای مصالح رودخانهای و کارخانه بتن استفاده کنیم.

آقازاده با اشاره به معادن رودخانهای در استان بیان کرد: به دنبال فعال کردن دوباره این معادن نیستیم به همین سبب باید تعداد کارگاههای برداشت شن و ماسه که مجوز دارند و نقاطی که مورد تایید شرکت آب منطقهای استان هستند را در مدت ۱۰ روز آینده مشخص کنیم.

وی تصریح کرد: پس از شناسایی کارگاههای دارای مجوز و نقاط مورد تایید شرکت آب منطقهای استان، سازمان صمت و خانه معدن، کارگاههای دارای مجوز باید ساماندهی شوند که به صورت محدود و با نظارت سازمان مربوطه برداشت داشته باشند.

آقازاده خاطرنشان کرد: امسال توان تامین خوراک تعدادی از کارگاههای شن و ماسهرا داریم، به همین سبب اگر برنامهریزی درستی داشته باشیم، پیشبینی میشود از ۵۰۰ تا یک میلیون تن در مناطق مختلف خوراک(شن و ماسه) داشته باشیم.

خبر جدید  شهرداری‌ها و پیمانکاران راهسازی در اولویت برداشت از رودخانه‌های استان مرکزی باشند

انتهای پیام/ ت


منبع :: معادن شن و ماسه استان مرکزی به زودی ساماندهی می‌شوند

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد