8:58:17 - سه‌شنبه 6 فوریه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
مطالبه‌ای برای آموزش قرآنی دانش‌آموزان استثنایی نشده است
گروه فعالیت‌های قرآنی: رئیس اداره قرآن، عترت و نماز اداره‌کل آموزش و پرورش استان مرکزی با اشاره به وضعیت آموزش قرآنی دانش آموزان استثنایی گفت: از سوی اداره استثنایی و حتی خانواده‌ها برای برگزاری دوره‌های آموزش قرآن ویژه دانش‌ آموزان استثنایی درخواستی نشده است. سیدمجتبی طباطبایی، رئیس اداره قرآن، عترت و نماز اداره‌کل آموزش و […]
مطالبه‌ای برای آموزش قرآنی دانش‌آموزان استثنایی نشده است

گروه فعالیت‌های قرآنی: رئیس اداره قرآن، عترت و نماز اداره‌کل آموزش و پرورش استان مرکزی با اشاره به وضعیت آموزش قرآنی دانش آموزان استثنایی گفت: از سوی اداره استثنایی و حتی خانواده‌ها برای برگزاری دوره‌های آموزش قرآن ویژه دانش‌ آموزان استثنایی درخواستی نشده است.

سیدمجتبی طباطبایی، رئیس اداره قرآن، عترت و نماز اداره‌کل آموزش و پرورش استان مرکزی، در گفت‌و‌گو با خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از استان مرکزی، با اشاره به وضعیت آموزش‌های قرآنی دانش آموزان استثنایی گفت: کودکان معلول در آموزش و پرورش اهمیت ویژه‌ای دارند و به همین دلیل از سطح کلان تا ادارات آموزش و پرورش اسثنایی، کارشناس قرآن برای پیگیری فعالیت‌های قرآنی این قشر از دانش آموزان تعیین شده است.
وی تصریح کرد: اما از آنجایی که فعالیت‌های قرآنی ویژه معلولان فراگیری ندارد اجرای این برنامه‌ها در اختیار اداره استثنایی گذاشته شده است، این اداره نیز تاکنون از اداره قرآن و عترت استان برای برگزاری دوره آموزش قرآن یا استفاده و تجهیز دارالقرآن‌ها برای آموزش دانش آموزان استثنایی درخواستی نکرده است.

خبر جدید  حدیث‌نگاشت/ جهاد بانوان

طباطبائی تأکید کرد: برگزاری دوره‌های آموزش قرآن ویژه دانش آموزان با توانمندی‌های خاص، ایده خوبی است که می‌تواند مورد توجه دستگاه‌های متولی حوزه قرآن قرار گیرد این مطالبه گری برای اولین بار از سوی ایکنا مطرح می‌شود و نیاز به تعریف چشم انداز دارد چنانچه مطالبات در حد توان اداره استثنایی باشد قطعاً انجام خواهد داد.

خبر جدید  مردم استان مرکزی 4 میلیارد و 800 میلیون تومان در جشن نیکوکاری کمک کردند

وی با اشاره به شرایط آموزش قرآن به دانش آموزان معلول ادامه داد: آموزش به این قشر تخصص می‌خواهد در سطح کشور نیز کارشناس قرآن خاص داریم و کتاب احکام و قرآن خاص و حتی مسابقات قرآن برای این قشر از دانش‌آموزان تدوین و برگزار می‌شود.

مطالبه‌ای برای آموزش قرآنی دانش‌آموزان استثنایی نشده است

رئیس اداره قرآن، عترت و نماز آموزش‌ و پرورش استان مرکزی افزود: اگر خانواده این دانش آموزان علاقمند به استفاده از دارالقرآن‌های آموزش و پرورش هستند باید اعلام نیاز کنند تا اداره قرآن نیز برنامه ریزی کند اگر هم این درخواست از طریق آموزش و پرورش استثنایی به اداره‌کل اعلام شود پیگیری خواهد ‌شد.
طباطبایی افزود: برخی دارالقرآن‌های آموزش و پرورش از لحاظ فضای فیزیکی آماده برگزاری دوره آموزش قرآن ویژه دانش آموزان معلول هستند اما مربی این دوره‌ها باید از تهران دعوت شود همچنین اگر قرار باشد چنین دوره‌هایی در استان اجرایی شود باید کمبودها را شناسایی کرد و با کمک سایر متولیان و البته خیرین، زمینه آموزش قرآنی این دانش آموزان را فراهم کرد.
رئیس اداره قرآن، عترت و نماز اداره‌کل آموزش و پرورش استان در پایان گفت: برخی از استان ها مجتمع‌های آموزشی شبانه روزی ویژه معلولان دارند که خانواده‌ها به صورت رایگان یا با پرداخت مبلغ ناچیزی از این مراکز خدمات می‌گیرند یکی از مهمترین شرایط رشد فعالیت‌های قرآنی دانش آموزان معلول، مطالبه گری خانواده‌هاست.

خبر جدید  آغاز فاز اول مرمت مدرسه تاریخی امام خمینی(ره) در اراک

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد