23:40:41 - پنج‌شنبه 6 ژوئن 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
مصرف برق در استان مرکزی ۱۰ درصد افزایش یافت
مدیرعامل توزیع نیروی برق استان مرکزی گفت: میزان مصرف برق این استان در سه ماهه نخست سال نسبت به مدت مشابه در سال گذشته حدود ۸ تا ۱۰ درصد افزایش داشته که در صورت تداوم این روند مجبور به اعمال طرح‌های کنترل مصرف اعم از خاموشی‌های پاره وقت هستیم.
مصرف برق در استان مرکزی ۱۰ درصد افزایش یافت

محمد اللهداد در گفتوگو با خبرنگار تسنیم دراراک، با اشاره به برنامههای تعیین شده در راستای کنترل مصرف برق در تابستان اظهار داشت: استان مرکزی در سه ماهه نخست سال ۹۸ نسبت به مدت مشابه در سال گذشته حدود ۸ تا ۱۰ درصد رشد مصرف برق داشته در حالی که هنوز فصل تابستان شروع نشده است.

وی افزود: علیرغم اینکه امسال میزان بارشها سبب شد تا آب ذخیره شده در سدها به حد مطلوبی برسداما این رشد مصرف ۱۰ درصدی پیش از فرا رسیدن زمان پیک مصرف و فصل تابستان نگران کننده است که در صورت تداوم یافتن این روند مصرفی امسال هم مجبور به اعمال کنترل مصرف برق و خاموشیهای پاره وقتی میشویم.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان مرکزی تصریح کرد: افزایش ۱۰ درصدی میزان مصرف برق نیازمند راهاندازی نیروگاه جدیدی است که چنین ظرفیت و منابع مالی برای صرف در این حوزه در کشور وجود ندارد، البته انجام چنین اقدامی نیز برای این حجم از رشد مصرف در کمتر از یک ماه از فرا رسیدن فصل گرما معقول نیست که در نتیجه باید کنترل مصرف جدی اعمال شود.

خبر جدید  خسارت ۵۵ میلیارد تومانی بارش‌های اخیر به جاده‌های استان مرکزی

اللهداد ادامه داد: مجموعه توزیع برق استان مرکزی از تمامی مصرفکنندگان تعرفههای خانگی، کشاورزی، صنعتی، تجاری، عمومی و بهویژه ادارات انتظار دارد که مدیریت مصرفرا در محیط اعمال کنند.

وی عنوان کرد: در راستای کنترل مصرف برق در فصل گرما جلسات متعددی برگزار شده که در این جلسات مسئله تغییر ساعات اداری نیز مطرح شده و در دستورکار قرار گرفته است تا پس از تائید به ادارت ابلاغ شود، همچنین ادارات، صنایع و بخش تجاری میتوانند با کنترل مصرف روشنایی و استفاده از وسایل سرماساز در فصل گرما یاریرسان ما در عرصه مدیریت مصرف برق باشند.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان مرکزی خاطرنشان کرد: پیشنهاد تغییر میزان تعرفه استفاده برق به مجلس ارائه داده شده است اما در واقعیت اعمال این گونه سیاستها پاسخگو نیست زیرا در سال گذشته نیز افزایش تعرفه ۱۰ تا ۱۴ درصدی اعمال شد اما با این حال دو کشور ایران و ونزوئلا در صدر کشورهایی قرار دارند که برق را بانرخ ارزان توزیع میکنند.

اللهداد بیان کرد: قیمتهای توزیع برق باید توسط مجلس به نرخ واقعی خود برسد و مردم بدانند که با استفاده بیرویه برق چه ضربه سنگینی به اقتصاد صنعت برق وارد میشود.

خبر جدید  ۴۴ درصد منابع عوارض آلایندگی پالایشگاه، پتروشیمی و نیروگاه شازند سهم اراک است

وی افزود: مجموعه توزیع نیروی برق استان مرکزی مبلغ ۱۶۰ میلیارد تومان از مشترکان خود طلب دارد که بیشترین میزان بدهی مربوط به حوزه صنعتی است، پس از حوزه صنعت مشترکان اداری، دستگاهها، خانگی، تجاری و کشاورزی به ترتیب بیشترین میزان بدهی را به این مجموعه دارند.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان مرکزی ادامه داد: با توجه به اینکه برخی از صنایع سطح استان مرکزی با مشکلات کارگری روبهروشدهاندمجموعه توزیع برق به منظور همکاری با این صنایع و با صلاح دید استانداری مرکزی در حال تعامل با این مجموعههای بدهکار است.

خبر جدید  رئیس مجمع نمایندگان استان مرکزی: موضوع و منشا گرانی قیمت مسکن باید بررسی و مشخص شود

اللهداد عنوان کرد: بدهی سایر اقشار بدهکار به مجموعه توزیع برق در حال پیگیری است تا بتوانیم مبالغ بلوکه شده را وصول کنیم و مجموعههای بدهکار باید بدانند که این مبالغ به منبع و ظرفیتی برای توسعه نیروگاهها مبدل میشود.

وی ادامه داد: از مردم استان مرکزی درخواست داریم که در فصل گرما دمای محیط را به حداکثر ۱۵ درجه نرسانند زیرا دمای مطلوب محیط معادل ۲۳ تا ۲۵ درجه است، همچنین در طول روز از روشنایی طبیعی استفاده و سایر موارد کنترل مصرفی نیز رعایت شود زیرا کنترل میزان مصرف برق تنها با فرهنگسازی و استفاده صحیح محقق میشود.

انتهای پیام/ح


منبع :: مصرف برق در استان مرکزی ۱۰ درصد افزایش یافت

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد