11:59:49 - سه‌شنبه 21 مه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
مشکل بیمه شاغلان صنایع دستی در استان مرکزی برطرف می‌شود
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی گفت: در ۶ ماه گذشته بالغ بر ۳ میلیارد تومان فروش صنایع دستی داشتیم و توجه به صنایع دستی به عنوان یک حرفه زودبازده می‌تواند گام مهمی درراستای اقتصاد مقاومتی باشد.
مشکل بیمه شاغلان صنایع دستی در استان مرکزی برطرف می‌شود

بهگزارش خبرگزاری تسنیم از اراک، علیرضا ایزدی ظهر امروز در جلسه کارگروه بانوان و خانواده استان مرکزی که در استانداری برگزار شد، با اشاره به فعالیت استان در زمینه صنایع دستی اظهار داشت: در ۶ ماه گذشته بالغ بر ۳ میلیارد تومان فروش صنایع دستی داشتیم و توجه به صنایع دستی به عنوان یک حرفه زودبازده میتواند گام مهمی درراستای اقتصاد مقاومتی باشد.

وی افزود: این میزان فروش از صنایع دستی در استان مرکزی که شاید تنوع زیادی را در صنایع دستی ندارد قابل توجه بوده و بیانگر کیفیت تولیدات است.

خبر جدید  استاندار مرکزی دستور تخلیه بخشی از منطقه کرهرود اراک را صادر کرد

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی تصریح کرد: آموزش، مهمترین بخش از رشته صنایع دستی است، اما خوشبختانه یا متاسفانه متولی آموزش صنایع دستی در استان زیاد داریم و ساز و کار و استراتژی درستی در بحث آموزش نداریم که به نظر میرسد فنی و حرفهای میتواند بهترین متولی در بحث آموزش باشد.

ایزدی بیان کرد: بالغ بر ۶۵ درصد فعالان صنایع دستی را زنان تشکیل میدهند که با چالشها و معضلات متعددی در این حوزه مواجه هستند.

وی ادامه داد: بحث بیمه شاغلان صنایع دستی از دیگر موضوعات مهمی است که باید دنبال شود، نبود خدمات بیمهای سبب شده که فعالان این حوزه به لحاظ کمی کاهش یابد که این موضوع، تولید محصولات را هم به لحاظ کمی و کیفی تحت تاثیر قرار داده است.

خبر جدید  کمک‌های مردمی کمیته امداد استان مرکزی به سیل‌زدگان به ۱.۳ میلیارد تومان رسید

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی عنوان کرد: در استان مرکزی بازارچههای صنایع دستی را داریم که ۳ مورد از آنها در دهه فجر افتتاح شد و تا ۲۰ خردادماه روز جهانی صنایع دستی افتتاح ۳ بازارچه دیگر را هم در برنامه داریم که پیشنهاد داریم این بازارچهها در قالب تفاهمنامهای به زنان فعال در این عرصه واگذار شود.

خبر جدید  برنامه مدیریت منابع انسانی ادارات استان مرکزی تهیه و ارائه شود

ایزدی با تاکید بر ضرورت توجه بیشتر به حوزه زنان گفت: در امر صنایع دستی که بیشتر فعالان آن را زنان تشکیل میدهند، تسیهیلگری مطلوبی نداریم.

انتهای پیام/ ت


منبع :: مشکل بیمه شاغلان صنایع دستی در استان مرکزی برطرف می‌شود

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد