19:35:48 - یکشنبه 17 مارس 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
مشکلات کارگری استان مرکزی برطرف می‌شود
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی گفت: اگر همه با هم همکاری و همراهی کنیم، مشکلات برطرف می‌شود، اطلاعات و توانمندی‌های خود را باید جمع و بعد پیگیری ‌کنیم، باید برند همه بنگاه‌های صنعتی استان حفظ شوند، برندسازی به سادگی اتفاق نمی‌افتد.
مشکلات کارگری استان مرکزی برطرف می‌شود

بهگزارش خبرگزاری تسنیم از اراک، بهروز اکرمی ظهر امروز در دیدار و هماندیشی با تشکلهای کارگری استان مرکزی با اشاره به ضرورت همکاری تمام اقشار در شرایط فعلی کشور اظهار داشت: همه ما در یک کشتی نشستهایم و سرنوشت همه ما به هم گره خورده، نخستین وظیفهای که متوجه تشکلهای کارگری بوده، روشن نگه داشتن چراغ آن کارخانه است.

وی افزود: باید براساس وجدان خود ببینیم چه کاری در این مقطع درست است و آن را انجام دهیم، بنابراین باید مسئولیت خود را با توجه به شرایط فعلی کشور به شایستگی اجرا کنیم، مشکل عمده شرکتهای بزرگ استان مرکزی در شرایط کنونی نبود کار است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی تصریح کرد: مدیران شرکتها چقدر با تکنیکهای بازاریابی آشنا هستند، این وظیفه مدیران است باید تلاش کنند تا کار بگیرند، در شرایطی که رقابت شدید است و فساد وجود دارد.

اکرمی بیان کرد: برای گفتوگو با کارگران به کارخانهها میرویم و از نزدیک در جریان مسائل آنها قرار میگیریم تا با کارگران همفکری و همکاری کنیم، نخستین درخواست از تشکلهای کارگری ین است که اجازه ندهید چراغ کارخانهها کمسو شود، تشکلهای کارگری از سطح دانش بالایی برخوردار هستند و امیدواریم با درک شرایط همکاری لازم را برای برونرفت از این وضعیت داشته باشند.

وی ادامه داد: متوقف کردن کار سبب بهبود شرایط نمیشود، یک روز کارگران آذرآب اگر کار نکنند سبب میشود که اگر کسی هم قصد عقد قرارداد دارد پشیمان شود، بنابراین به مجموعه خودتان که برند است باید فکر کنید.

خبر جدید  سند آموزش مهارتی ویژه فنی و حرفه‌ای استان مرکزی تدوین می‌شود

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی عنوان کرد: مشکلات شما را درک میکنیم اما با نشستن کاری از پیش نمیرود جز اینکه برند مجموعه شما خدشهدار میشود و نخستین ضرر آن متوجه کارگر است.

اکرمی اضافه کرد: در کدام یک از استانهای کشور این همه بنگاه اقتصادی بزرگ و با سابقه وجود دارد، قدر این نعمت را بدانید، بخشی را ما مسئولان استان کمک میکنیم، بخشی را هم باید نمایندهها و تشکلهای کارگری پیگیری کنند، بخشی را هم دولت کمک میکند.

خبر جدید  ۲۰۰ میلیارد ریال تسهیلات قرض‌الحسنه به شهرداری‌های استان مرکزی پرداخت شد

وی افزود: استاندار نماینده عالی دولت است و به طور قطع پیگیری میکند و مطمئن باشید که با همکاری هم بخشی از مشکلات برطرف میشود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی تصریح کرد: برگزاری نشست تشکلهای کارگران با استاندار هر سه ماه یک بار مورد توجه مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی باشد، از فروردینماه بازدید از تمام شرکتهای بزرگ را در دستور کار داریم، همین الان در رابطه با هپکو، آذرآب و واگنپارس مکاتبههایی را انجام دادهایم که هم از طریق وزارتخانههای ذیربط صنعتی و هم از طریق وزارت کشور از بعد امنیتی پیگیریها انجام میشود.

اکرمی بیان کرد: برای بنده بیکار شدن یک کارگر هم باید دغدغه باشد، اینکه حقوق یک نفر چهار ماه عقب بیفتد هم باید دغدغه مسئولان باشد، به قدری پیگیری میکنیم تا روز به روز مشکلاتمان کمتر شود.

خبر جدید  آموزش‌های مهارتی به منظور عبور از فقر مهارتی در استان مرکزی توسعه یابد

وی ادامه داد: اگر همه با هم همکاری و همراهی کنیم، مشکلات برطرف میشود، اطلاعات و توانمندیهای خود را باید جمع کنیم و بعد پیگیری کنیم، باید برند همه بنگاههای صنعتی استان حفظ شوند، برندسازی به سادگی اتفاق نمیافتد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی عنوان کرد: بنده به عنوان رئیس کمیسیون کارگری باید مدافع حقوق کارگران باشم، بهانه دست هیچ کس ندهید، به طور حتم با کمک هم مشکلات را برطرف میکنیم.

اکرمی خاطرنشان کرد: سال ۹۸ شرایط سختی را پیش رو داریم و شرایط سخت و غیرعادی تصمیمات سخت را میطلبد، ممکن است لازم باشد برای روشن نگه داشتن چراغ یک کارخانه حتی به پرداخت حقوق خالص راضی باشیم، شما کارگران مالک اصلی این مراکز صنعتی هستید و بیشتر از هر کسی نسبت به آنها عرق دارید.

وی افزود: تشکلهای کارگری استان باید افزایش یابد، این را هم به فرمانداران و هم اداره کار اعلام میکنیم.

انتهای پیام/ ت


منبع :: https://www.tasnimnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد