19:24:20 - پنج‌شنبه 14 مارس 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
مشکلات جوانان استان مرکزی شناسایی و برطرف شود
در نشست وزیر ورزش با فعالان حوزه ورزش و جوانان استان مرکزی با اشاره به اینکه مشکلات جوانان استان مرکزی شناسایی و برطرف شود تاکید شد: نشست‌های تخصصی گفتمان‌ساز سمن‌های جوانان در استان مرکزی برگزار می‌شود .
مشکلات جوانان استان مرکزی شناسایی و برطرف شود

بهگزارش خبرگزاری تسنیم از خمین، میلاد عرب در نشست وزیر ورزش و جوانان با هیئتها و جامعه ورزشی در بیت امام(ره) با اشاره به رفع مشکلات سمنها اظهار داشت: در ابتدای دولت یازدهم۲۰۰ سمن جوانان داشتیم امروز به ۲ هزار و ۴۰۰ سمن جوانان رسیده که در زمینه کمی پیشرفت کمی داشتیم در زمینه کیفی هم این پیشرفت خیلی چشمگیر نبوده است.

وی افزود: در خانه جوانان در استان مرکزی به جز شهرستان خمین با مسئولان شهرستان نشستهایی داشتیم که به این نتیجه رسیدیم، بستر خانههای جوانان فراهم شده که اکنون نیازمند تجهیز آنها هستیم تا مشکلات جوانان برطرف شود.

رئیس مجمع جوانان استان مرکزی ادامه داد: اگر فرض کنیم برای ۱۲ شهرستان ۶ میلیارد تومان برای خانههای جوانان درنظر گرفته میشد امروز ۵ میلیارد تومان از آن مرتفع میشد که تنها یک ششم مبلغ ناچیز باقی میماند.

عرب تصریح کرد: بیمه و سربازی جوانان سمنها در برابر خدمتی که داوطلبانه انجام میدهند از جمله مشکلات است که باید بیشتر به آن رسیدگی شود.

رئیس مجمع جوانان استان مرکزی بیان کرد: از جمله پبشنهادات ما انتخاب مشاورجوان در دستگاههای دولتی است تا هم آموزش ببینند و هم کادرسازی انجام شود.

خبر جدید  مرکزی| تحقق درآمدهای مالیاتی در بهبود چرخه اقتصاد کشور موثر است

اکنون در خمین ۳۳ هیئت ورزش فعال هستند

رئیس هیئت کاراته شهرستان خمین هم در این نشست با اشاره به هیئتهای ورزشی این شهرستان گفت:اکنون در خمین ۳۳ هیئت ورزش فعال هستند و ۲۰ رشته ورزشی مربوط خانمها است.

حدادی افزود: نزدیک به ۱۰ هزار ورزشکار سامانیافته با سرانه ورزشی ۸۵ درصد در این هیئتهای ورزشی فعالیت میکنند، باتوجه به افتتاح ورزشگاه یکهزار نفری یادگار امام و ظرفیت جوانان آمادگی برگزاری مسابقات ملی و کشوری داریم.

وی بیان کرد: در دو سال گذشته میزبان برگزاری مسابقات بینالمللی شطرنج با حضور نمایندگان ۱۱ کشور بودهایم که امیدواریم در سالهای آینده این اتفاق دوباره تکرار شود.

رئیس هیئت کاراته شهرستان خمین خاطرنشان کرد: یکهزار نفر ورزشکار در سبکهای مختلف کاراته فعالیت میکنند، در ورزش دوچرخهسواری مقامهای بینالمللی کسب کرده و این شهرستان نیازمند سالن ورزشی غیر توپی است، امروز تقریبا تمام ورزشهای استان در مکانهای استیجاری برگزار میشود و اختصاص مکان مناسب زمینه موفقیتهای بسیار در ورزش است.

خبر جدید  بهره‌مندی ۱۰۰ درصدی روستاهای ساوه از طرح هادی؛ رفع تصرف ۷۶ هکتار از اراضی ملی ساوه

از جمله مشکلات ورزشهای زورخانهای استان مرکزی رسیدگی به وضع بازنشستههاست

رئیس ورزشهای زورخانهای هم در این نشست با اشاره به مشکلات این رشته گفت: از جمله مشکلات ما رسیدگی به وضع بازنشستهها است و مشکل دیگر مکان که در این زمینه باید توجه بیشتری شود.

همتی افزود: مشکل دیگر کمبود اعتبارات ورزشی است که در این زمینه باید کمکهای مالی بیشتری شود زیرا استان مرکزی با حضور جوانان با استعداد ظرفیت بسیاری دارد.

۷۱ سمن مردمنهاد در استان مرکزی به ثبت رسید

نماینده سازمانهای مردمنهاد هم در این نشست با اشاره بهسمنهای استان مرکزی گفت: در استان مرکزی اکنون ۷۱ سمن مردمنهاد از ابتدای سال ۹۰ تا ۹۷ موفق به ثبت و صدور مجوز شدهاند، با توجه به اهداف پیشبینی شده تا سال ۱۴۰۰ که باید تعداد ۱۴ سمن به ثبت برسد اکنون موفق به اخذ ۱۸ سمن در استان مرکزی شدیم.

خبر جدید  مرکزی| اهالی ساکن در حوزه رودخانه کرهرود حق مالکیت دارند

راشدی افزود: با توجه به بیانیه گام دوم رهبری که جوانان آیندهسازان کشور هستند و کشور باید به دست جوانان اداره شود باید از جوانان فعال و پویا سازمانهای مردمنهاد در دستگاههای دولتی استفاده شود.

وی ادامه داد: مشکل بعدی قانونی بودن سازمانها است که هویت کاملی نداریم و انتظار میرود تا هویت قانونی ما برگردد.

نماینده سازمانهای مردمنهاد بیان کرد: مشکل بعدی عدم پرداخت تسهیلات اشتغالزایی جوانان از صندوق کارآفرینی امید است که در این زمینه باید همکاری بیشتری با سازمانهای مردمنهاد انجام شود و بیشتر حمایت شوند.

راشدی تصریح کرد: مشکل بعدی بیمهجوانان است که باید جوانان تحت پوشش بیمه قرار گیرند، ایجاد شبکه علمی و فرهنگی سمنهای جوانان در استان مرکزی و استفاده از جوانان سازمانهای مردمنهاد در دستگاههای دولتی از دیگر موضوعات است که باید بیشتر به این موضوع پرداخته شود.

انتهای پیام/ ت


منبع :: https://www.tasnimnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد