23:27:17 - دوشنبه 5 فوریه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
مشارکت چشمگیر بخش خصوصی در پروژه های افتتاحی دهه فجر استان مرکزی
به گزارش خبرنگار مهر، سید علی آقازاده شامگاه دوشنبه در نشست خبری که در فرمانداری شهرستان آشتیان، با اشاره به جمع بندی سفر یک روزه به شهرستان های آشتیان و تفرش اظهار داشت: خبرنگاران سختکوش شهر اراک در مجموع سفرها و افتتاح پروژه های دهه فجر استان ثابت کردند همواره همراه مسئولان هستند که باتوجه […]
مشارکت چشمگیر بخش خصوصی در پروژه های افتتاحی دهه فجر استان مرکزی

به گزارش خبرنگار مهر، سید علی آقازاده شامگاه دوشنبه در نشست خبری که در فرمانداری شهرستان آشتیان، با اشاره به جمع بندی سفر یک روزه به شهرستان های آشتیان و تفرش اظهار داشت: خبرنگاران سختکوش شهر اراک در مجموع سفرها و افتتاح پروژه های دهه فجر استان ثابت کردند همواره همراه مسئولان هستند که باتوجه به فشردگی حجم برنامه های ایام‌الله دهه فجر انتظار همراهی آنها را به این نحو مطلوب نداشتیم.

وی افزود: خوشبختانه استان مرکزی به لحاظ دارا بودن خبرنگارانی پیگیر استانی پربار محسوب می شود و این همراهی لحظه به لحظه مدیران توسط خبرنگاران سبب ایجاد انگیزه می شود، خوشبختانه توانسته ایم تنها با گذشت پنج روز از دهه فجر از خانواده ۳۰۰ شهید و ایثارگر در استان بازدید به عمل آوریم.

استاندار مرکزی خاطرنشان کرد: در سفر امروز به آشتیان حدود ۴۰ پروژه به ارزش ۱۳۰میلیارد ریال به بهره برداری رسید که بهره برداری از این پروژه ها توانسته تعداد ۳۲ شغل پایدار و مستقیم و تعداد ۳۳۰ شغل غیر مستقیم به وجود آورد و نسبت به حجم و جمعیت شهرستان این میزان بسیار مطلوب است و البته شهرستان آشتیان دارای ظرفیت های بسیار بهتری برای به کارگیری است.

آقازاده تصریح کرد: هدف ما مشارکت مداوم با سرمایه گذاران بخش خصوصی است که اگر این اقدام جامه عمل بپوشد نقش بسیار مثبتی در عرصه تولید اشتغال و اقتصاد پایدار استان ایفا می کند، تاکنون حدود ۷۰ درصد از پروژه ها توسط بخش خصوصی به بهره برداری رسیده اند و بخش دولتی تنها سهم کوچکی در این زمینه داشته است.

وی ادامه داد: گسترش مشارکت بخش خصوصی راهگشای رونق اقتصادی محسوب می شود، زیرا با ورود سرمایه بخش خصوصی اهداف مقرر آسان تر محقق می شوند و جذب سرمایه های بخش خصوصی به میزان مطلوبی منجر به توسعه و آبادانی می شود.

آقازاده گفت: در راستای بهره برداری و احداث پروژه های دهه فجر استان مرکزی مبلغی معادل دو هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال صرف شده که بیش از ۶۰ تا ۷۰ درصد این مبلغ توسط بخش خصوصی تامین شده است.

استاندار مرکزی عنوان کرد: با درنظر داشتن شرایط فعلی می توانیم افق قابل قبولی را برای سال ۹۷ در نظر بگیریم زیرا بخش خصوصی تمایل برای سرمایه گذاری در حوزه اقتصادی دارد و شرط موفق بودن در این مسیر عملکرد مطلوب دستگاه های اجرایی است و هرگونه ایجاد بهانه در این مسیر با جدیت تمام مورد بررسی قرار می گیرد.

تبليغات
بانک پاسارگاد