13:14:17 - دوشنبه 13 مه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
مشارکت مردمی بزرگترین سرمایه مدیریت بحران است
خمین – ایرنا – مدیرکل تبلیغات اسلامی استان مرکزی گفت: مشارکت مردمی در زمان وقوع بحران بزرگترین سرمایه است و باید ظرفیت های مردمی به صورت هدفمند در این راستا ساماندهی و هدایتگری شود.
مشارکت مردمی بزرگترین سرمایه مدیریت بحران است

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام «صفر قربان پور» روز دوشنبه در نشست هماهنگی اعضای ستاد مردمی مدیریت بحران خمین، افزود: حضور مردم در صحنه های مختلف انقلاب اسلامی اهمیت و تاثیر مشارکت مردم برای کسب موفقیت را اثبات کرده است و این همراهی ظرفیت خوبی برای کمک رسانی در زمان بحران است.
وی با بیان اینکه این ستاد تعارضی با مدیریت بحران ندارد، ادامه داد: ستاد مردمی مدیریت بحران بخشی از مجموعه دولتی مدیریت بحران کشور است و در این ستاد مردمی در کنار دولت برای کمک رسانی فعالیت می کند.
مدیر کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی اظهار داشت: در جریان بحران سیلاب امسال در چند استان کشور مساجد همراه با کسبه برای کمک رسانی پیشرو بودند و قبل از اعلام پویش ملی «هر مسجد یک خانه» در راستای خدمت به مردم سیل‌زده گام برداشتند.
حجت الاسلام قربان پور گفت: برخی از روحانیان، هیات امنا، خیران و نمازگزاران مساجد با تشکیل ستاد مردمی در مناطق سیل‌زده نسبت به ارایه خدمت و کمک به مردم این مناطق گام برداشتند.
وی تاکید کرد: مشارکت مساجد در کمک به هموطنان در مناطق سیل‌زده جمع‌آوری کمک‌های مردمی و تامین نیازهای ضروری مردم این منطقه بود.
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان مرکزی افزود: به منظور ساخت منازل آسیب دیده سیل زدهگان دربرخی از مساجد کمک های مردمی جمع‌آوری می شود.
دبیر جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی استان مرکزی نیز در این نشست گفت: جلوگیری از موازی کاری و اقدامات جزیره ای از اهداف مهم تشکیل این جبهه فرهنگی است.
حجت‌الاسلام «رضا تاج‌آبادی» افزود: تکمیل اقداماتی که در روند اداری توسط مسئولان مغفول مانده یکی از وظایف مهم این بخش است.
وی تاکید کرد: این جبهه گروه فرهنگی و اجتماعی است و از ظرفیت مشارکت مردمی برای حل مشکلات استان استفاده می کند.
دبیر جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی استان مرکزی اظهار داشت: ستاد مردمی کمک به سیل‌زدگان در استان مرکزی با مشارکت فعالان حوزه های فرهنگی و رسانه‌ای راه‌اندازی شد.
حجت الاسلام تاج آبادی هدف اصلی این جریان و حرکت مردمی را جمع‌آوری کمک‌های مردمی و اعزام مبلغان و داوطلبان برای کمک به مناطق سیل‌زده بیان کرد.
فرماندار خمین نیز در این نشست گفت: برخلاف خسارات ناشی از وقوع سیل در استان های کشور، ملت هوشیار ایران در حادثه سیل انسجام و وحدت خود را بار دیگر به جهان و به ویژه دشمنان نظام اسلامی نشان دادند.
«احمد طهرانی» افزود: مردم نوع دوست این شهرستان مانند سایر نقاط کشور مشارکت چشمگیری به هموطنان در مناطق سیل زده داشتند و ۲ موکب شهرستان با حضور در این مناطق خدمات قابل تقدیری را ارایه دادند.
وی ادامه داد: این شهرستان با جمع آوری و ارسال کمک های اقشار مختلف مردم در چند مرحله به مناطق سیل زده حضور فعال خود در زمان بحران را نشان داد.
فرماندار خمین اطلاع رسانی به موقع در بحران را مهم دانست و گفت: مساجد، نماز جمعه، تشکل های مردمی و سازمان های مردم نهاد یکی از ظرفی تهای اطلاع رسانی و بسیج نیروهای مردمی است.
طهرانی تاکید کرد: مساجد در گذشته کارکردهای فرهنگی و اجتماعی داشتند و از این کارکردها می توان برای مدیریت بحران استفاده کرد.
رئیس تبلیغات اسلامی خمین نیز گفت: ستاد مردمی مدیریت بحران از مساجد، کانون مداحان، هیات های مذهبی، سازمان های مردم نهاد، خواهران، جوانان ، جامعه قرآنی و روحانیان شهرستان تشکیل شده است.
حجت الاسلام «عباس کاظمی» افزود: اعضای ستاد مردمی مدیریت بحران در این شهرستان ۱۲ نفر است و امید می رود که این تعداد با اطلاع رسانی عمومی افزایش پیدا کند.
وی ادامه داد: این ستاد تکمیل کننده اقدامات مدیریت بحران شهرستان است و در زمان های مورد نیاز از مشارکت مردم استفاده می کند.
خمین در جنوب استان مرکزی با ۱۰۵ هزار نفر جمعیت دارای ۲۶هیات قرآنی، ۱۶۰ مداح و ۲۱۰ باب مسجد است.
۹۹۳۰/۶۰۱۳/

خبر جدید  حمایت از تئاتر دینی سرمایه گذاری مطمئن فرهنگی است


منبع :: http://www.irna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد