3:04:03 - پنج‌شنبه 27 دسامبر 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
مستند سازی ۱۵۰ اثر تاریخی استان مرکزی در دستور کار قرار گرفت
اراک – ایرنا – مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی گفت: مستند سازی ۱۵۰ اثر منقول تاریخی و فرهنگی این استان با هدف برداشت های کارشناسی و اصولی از آثار، در دستور کار این اداره کل قرار گرفت.
مستند سازی ۱۵۰ اثر تاریخی استان مرکزی در دستور کار قرار گرفت

« علیرضا ایزدی » روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران افزود: این آثار شامل ۹۰ اثر از دست کندهای روستاهای تهیق و رباط آغاج در شهرستان خمین، ۴۵ اثر از شهرستان ساوه و زرندیه و ۱۵ اثر از شهر تاریخی آستانه هستند که همگی دارای ارزش های تاریخی بوده و به مستند سازی نیاز دارند.
وی اظهار داشت: این آثار در عملیات های باستان شناسی به دست آمده مستند سازی می شوند تا ضمن برداشت های دقیق ساختاری، هنری و تاریخی، برای نگهداری تمامی جزئیات بازبینی شوند.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی گفت: چهار هزار و ۲۰۰ اثر تاریخی و فرهنگی در سال های گذشته در استان مستند سازی شده اند.
ایزدی افزود: مستند سازی با دقت و تداوم ادامه دارد چرا که به میزان حفظ این آثار، ثبت اطلاعات موشکافانه اهمیت بسیاری دارد و چه بسا به لحاظ رمز گشایی های تاریخی از درجه بالاتری از اهمیت برخوردار شوند.
وی ادامه داد: یکی از وظایف مهم میراث فرهنگی حراست از آثار کهن است که در این راستا مستند سازی آثار تاریخی مورد توجه قرار گرفته است.
بیش از ۲ هزار جاذبه گردشگری در استان مرکزی شناسایی شده که ۸۵۰ اثر تاکنون در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسیده است.
۶۹۹۱/۳۰۷۵

منبع :: http://www.irna.ir

خبر جدید  قاچاقچی سوخت در دلیجان به 2 میلیارد ریال جریمه نقدی محکوم شد
0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد