20:45:02 - سه‌شنبه 19 مارس 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
مسابقات ورزشی جام نوروزی روستایی در استان مرکزی آغاز شد
اراک – ایرنا – مدیرکل ورزش و جوانان استان مرکزی گفت: مسابقات ورزشی جام نوروزی روستایی این استان از روز سه شنبه (۲۸ اسفندماه) در رشته های مختلف ورزشی آغاز شد.
مسابقات ورزشی جام نوروزی روستایی در استان مرکزی آغاز شد

به گزارش ایرنا، «عابد حقدادی» روز سه شنبه در جمع خبرنگاران، افزود: ۲۳۰ روستا در نقاط مختلف استان مرکزی میزبان مسابقات جام نوروزی هستند که شهرستان های اراک، زرندیه و کمیجان هر کدام با ۳۰ روستا و شهرستان تفرش با ۲ روستا به ترتیب بیشترین و کمترین میزبانی این جام را دارند.
وی ادامه داد: مسابقات جام نوروز این استان در ۲ بخش مردان و زنان و در رشته های هفت سنگ، طناب کشی، دال پلان، کشتی با شال، فوتسال، والیبال، فوتبال، دارت و دو و میدانی، وسط بازی، لی لی و پرش با گونی برگزار می شود.
مدیرکل ورزش و جوانان استان مرکزی اظهار داشت: مسابقات جام نوروز روستایی با هدف استعداد یابی ورزشی، غنی سازی اوقات فراغت، استفاده بهینه از تعطیلات و حفظ و احیای بازی های بومی و محلی تدارک شده است.
حقدادی افزود: ۱۰۳ خانه ورزش با اعتبار هر خانه ۷۰ میلیون ریال در سطح آبادی های استان مرکزی راه اندازی شده و تجهیز ۲۰ خانه ورزش روستایی با اعتباری بالغ بر یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال برای سال آتی در نقاط مختلف استان مرکزی هدفگذاری شده که اعتبار آن نیز به طور کامل جذب شده است.
وی افزود: ظرفیت تجهیز خانه های ورزش روستایی در اداره کل ورزش و جوانان استان مرکزی وجود دارد و شوراهای اسلامی، دهیاران و بخشداران باید محلی مناسب از قبیل یک کلاس درس مدرسه، حسینیه و یا بخشی از ساختمان دهیاری را به این اداره کل معرفی تا در اسرع وقت تجهیز شود.
رئیس هیات ورزش های روستایی و عشایری استان مرکزی نیز در این نشست گفت: در سال های گذشته ۳۰ درصد از شرکت کننده های مسابقات ورزشی جام نورزی روستایی استان را بانوان تشکیل می دادند اما، امسال ساز و کاری فراهم شده که زنان به اندازه مردان در این مسابقات حضور داشته باشند.
«علی عشوری» افزود: برگزاری مسابقات ورزشی جام نوروزی روستایی نقش مهمی در تقویت ورزش قهرمانی استان دارد به طوری که تیم طناب کشی استان مرکزی در پنج سال گذشته عنوان نخست مسابقات قهرمانی کشور را به دست آورده است.
وی ادامه داد: ۶ هزار و ۵۰۰ ورزشکار به صورت سازماندهی شده زیر نظر هیات ورزش روستایی و بازی های بومی و محلی استان مرکزی فعالیت می کنند که استان مرکزی از این لحاظ رتبه سوم کشور را دارا است.
مسابقات جام نوروزی روستایی استان مرکزی در تعطیلات نوروزی در رشته های فوتبال، والیبال، طناب کشی، دو همگانی، اسب سواری، کشتی محلی، بسکتبال، بازی های محلی و دو و میدانی برگزار می شود.
بیش از ۷۰ هزار ورزشکار یا صورت سازماندهی شده زیر نظر ۴۷ عنوان هیات ورزشی در استان مرکزی فعالیت می کنند.
از یکهزار و ۲۷۶ روستای استان مرکزی ۷۹۵ روستا دارای دهیاری است و در مجموع ۳۳ درصد جمعیت استان مرکزی در روستاها زندگی می کنند.
۳۰۱۷۶۰۱۳/

خبر جدید  فعالیت برخی مدارس مرکزی نوزدهم اسفندماه با تاخیر همراه است


منبع :: http://www.irna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد