11:28:38 - دوشنبه 31 دسامبر 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
مرکزی| دولت به شکل خودخواسته و بدون توجه به قانون، بودجه تنظیم می‌کند
عضوکمیسیون آموزش مجلس گفت: دولت خودخواسته و بدون توجه به قانون بودجه تنظیم می‌کند.
مرکزی| دولت به شکل خودخواسته و بدون توجه به قانون، بودجه تنظیم می‌کند

حجتالاسلام علیرضا سلیمی درگفتوگو با خبرنگار تسنیم در اراک، با اشاره به بودجه ۹۸ اظهار داشت: بودجه سال ۹۸ بودجه تحریمی نیست بلکه برای شرابط عادی کشور تدوین شده و اگرچه رفت و برگشتهایی در بودجه دولت وجود داشت ولی باید در تدوین بودجه سال ۹۸ شرایط تحریم موجود در کشور نیز لحاظ میشد.

وی افزود: هزینه های جاری نسبت به سالهای گذشته افزایش چشمگیری داشته و این نشان میدهد دولت در بودجه موضوع تحریم و مشکلاتش لحاظ نشده است.

عضو کمیسیون آموزش مجلس تصریح کرد:برداشت از صندوقهای کشور مانند صندوق توسعه برای هزینههای جاری موضوع قابل قبول نیست زیرا این اقدام در تناقض کامل با شرایط تحریم قرار دارد.

وی عنوان کرد: در حوزه یارانه، شاهد وجود یک یارانه پنهان هستیم که البته دولت برای ۹۰۰ میلیارد هزینه یارانه که برابر با دو برابر بودجه عمومی کشور است تصمیم درست و قاطعی نگرفته است زیرا با توجه به شرایط موجود، اصلاح و جراحی اقتصاد کشور یک ضرورت مهم و اجتناب ناپذیر به شمار میرود.

خبر جدید  اقامت مسافران نوروزی در استان مرکزی ۸ درصد افزایش یافت

سلیمی بیان کرد: بسیاری از موارد دربرنامه بودجه ۹۸ به درستی لحاظ نشده و متاسفانه مسیر دولت و مجلس از هم جدا شده و دولت خودخواسته و بدون توجه به قانون بودجه تنظیم میکند.

وی ادامه داد: از نقاط مثبت بودجه ۹۸ افزایش بودجه پارک علم و فناوری و بخش پژوهشاست ولی متاسفانه درخصوص بودجه دانشگاهها شاهد رفتار سلیقهای دولت هستیم به طوری که برخی دانشگاههای کشور افزایشهایی تا ۵۰ درصد و برخی حتی کاهش اعتبار و بودجه داشتهاند بااین حال افزایش بخش پژوهش باید براساس نیازسنجی پژوهشها لحاظ میشد و این افزایش بودجه درحوزه آموزش و مراکز علمی نشان میدهد علاوه براینکه کار دولت کارشناسی شده نبود بلکه فاقد اجرای عدالت بودجه در آموزش هم است.

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس خاطرنشان کرد: مبلغ درنظر گرفته شده برای بخش درمانی و طرح تحول سلامت در سال ۹۸ پاسخگوی نیاز بخش درمان کشور نیست زیرا طرح تحول سلامت مانند کودکی است که نباید اجازه باقی ماندن در دوره کودکی محض را به آن داد بلکه باید با تامین اعتبار و رفع مشکلات موجود شاهد رشد و پیشرفت کشور در بخش درمان باشیم.

خبر جدید  حماسه به‌یاد ماندنی ملت در یوم‌الله ۹ دی؛ طنین "مرگ بر فتنه‌گر" از دیار میرزا کوچک‌خان تا بام ایران

وی افزود: براساس قانون باید سالیانه یک میلیون شغل ایجاد کنیم که مطابق سخنان رئیس جمهور آمار اشتغال ایجاد شده در کشور، کمتر از این میزان بود درصورتی که اشتغال کمتر از مصوب قانون تخلف و اهمال در کار است.

سلیمی خاطرنشان کرد: استانی یا ملی کردن بحث یارانه مشکلی از کشور ل نمیکند بلکه باید برای این موضوع ساز و کارهای دقیق و درستی اتخاذ کرد که متاسفانه جدولی برای تعیین درآمدها و توان اقتصادی و حذف متمکنین و ثروتمندان در کشور وجود ندارد.

عضو کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی ادامه داد: دربحث دفاعی به ویژه در بخش رده نظامی ارتش شاهد کملطفی دولت بودهایم به طوری که در بودجه سال ۹۸ بودجه دفاعی کاهش یافته که قطعا باید در این امر تجدیدنظر گند چراکه این اقدام برای ملس سوال و نگرانی به همراه داشته که دولت بر چه اساسی این بودجه را کاهش داده که البته استدلال دولت برای مجلس هم نامشخص است.

در حوزه شیرینسازی آب خلیج فارس شعارهای بسیاری داده شد ولی هیچ اتفاقی دراین حوزه نیفتاد که امیدوار بودیم بودجهای در این بخش تخصیص داده شود که البته میبینیم بخش عمده شعارهای دولت که برای اجرای آنها وعده و قول داده میشد، در بودجه ۹۸ دیده نمیشود.

خبر جدید  وجود بارش‌های شدیدتر در ۶ شهرستان استان مرکزی

وی افزود: باتوجه به پیشبینیهایی که برای سال آینده درباره خلق و شناورسازی پولکرده بودیم دولت اقدامی موثر نداشته و باتوجه به این بودجه تقدیمی خود بودجه ۹۸ هم تورم زا است.

انتهای پیام/ن


منبع :: https://www.tasnimnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد