3:10:13 - سه‌شنبه 1 ژانویه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
مرکزی در زمینه رفع مشکلات صنایع در کشور پیشرو است
ساوه – ایرنا – دبیر کارگروه ملی تسهیل و رفع موانع تولید وزارت صنعت، ‌معدن و تجارت از مرکزی به عنوان پیشروترین استان کشور در زمینه رفع مشکلات واحدهای تولیدی یاد کرد.
مرکزی در زمینه رفع مشکلات صنایع در کشور پیشرو است

به گزارش ایرنا،‌ «مهدی داداشی» عصر دوشنبه در پایان بازدید از چند کارخانه شهرستان ساوه و در مجموعه نورد لوله و پروفیل،‌ اظهار داشت: این مساله نشان دهنده دغدغه مندی مسئولان استان مرکزی برای رفع موانع تولید و اشتغال است و حل مشکل کارخانه های هپکو و آذر آب دلیل بارزی بر این مدعاست.
وی‌ افزود: صنعت در استان مرکزی از بحران فاصله گرفته است و بخش زیادی از مشکلات واحدهای صنعتی این استان برطرف شده است.
داداشی گفت: سفر به استان مرکزی بر اساس دعوت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان و برای پیگیری مشکلات برخی واحدهای صنعتی شهرستان ساوه انجام شد و تنگناهای صنعتگران به کارگروه ملی تسهیل و رفع موانع تولید منعکس شده بود.
وی گفت: بر اساس دستور مقام معظم رهبری مبنی بر توجه به تولید و اشتغال و نیز تاکید مکرر وزیر صنعت، معدن و تجارت،‌ همه توان برای ثبات تولید و اشتغال و نیز افزایش و توسعه ظرفیت ها در کشور به کار گرفته شده است.
وی با یادآوری تحریم های ظالمانه دشمنان علیه کشورمان، گفت: هرچند تحریم ها برای حوزه صنعت و تولید کشور یک تهدید است اما تلاش می شود که از این موانع برای شکوفایی صنعت و رونق تولید و اشتغال با بهره گیری از ظرفیت های داخلی کشور،‌ فرصت سازی شود.
داداشی گفت: در کارگروه ملی تسهیل و رفع موانع تولید برای رفع مشکلات مصوبه های زیادی وجود دارد و بخش زیادی از آن ها مربوط به رفع مشکلات صنایع موجود در استان مرکزی به عنوان پایتخت صنعتی کشور است.
دبیر کارگروه ملی تسهیل و رفع موانع تولید وزارت صنعت،‌ معدن و تجارت گفت: وضعیت تولید و صنعت در استان مرکزی هرچند مناسب است اما رضایت بخش نیست و باید برای رفع موانع بنگاه های تولیدی با تصمیمات راهبردی در ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی،‌ تلاش مضاعفتری شود.
به گفته این مسئول، از ابتدای امسال مواردی مانند حفظ اشتغال موجود و نیز رفع تهدید از اشتغال واحدهای دارای مشکل هدفگذاری شد و در همین راستا متناسب با وضعیت هر منطقه از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت برنامه ریزی هایی انجام شده است.
وی گفت: بازگرداندن اشتغال و تولید واحدهای صنعتی کشور به سطح ظرفیت هایی که در ۱۰ سال گذشته داشته اند از اهداف اصلی فعالیت های ستاد اقتصاد مقاومتی و کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید است زیرا با توجه به نیازهای داخلی و نیز امکان صادرات، دستیابی به این اهداف توجیه پذیر است.
دبیر کارگروه ملی تسهیل و رفع موانع تولید وزارت صنعت،‌ معدن و تجارت ‌ اظهار داشت: مواردی از قبیل تامین سرمایه در گردش، کمبود نقدینگی و تامین مواد اولیه از مشکلات اساسی بخش صنعت کشور است که باعث کاهش تولید و اشتغال شده است.
وی در خصوص رفع مشکلاتی که از سوی برخی دستگاه ها مانند اداره مالیاتی، بانک و بیمه ها ایجاد شده،‌ گفت: در قانون رفع موانع تولید،‌ ظرفیت های مناسبی از جمله ماده ۶۱ و ۶۲ وجود دارد که بر اساس این قوانین تصمیمات راهبردی اتخاذ می شود.
داداشی اظهار داشت: برای رفع مشکلات بخش صنعت علاوه بر قانون رفع موانع تولید از ظرفیت ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی، هیات وزیران و شورای هماهنگی سران سه قوه استفاده می شود.
وی، همچنین از شرکت پروفیل ساوه و نیز کارخانه های نورد و پروفیل صفا به عنوان مجموعه ای عظیم در صنعت لوله سازی کشور یاد کرد و افزود: این صنایع در سطح جهان از برندهای درخشان و به نوعی آبروی صنایع ایران محسوب می شوند.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی نیز، گفت: برای حمایت از تولید و حفظ اشتغال صنایع استان مرکزی و بر اساس تصمیم اتخاذ شده مبنی بر محول شدن اختیار ثبت سفارش کالا به استان ها، به هیچ عنوان اجازه واردات کالاهای مشابه تولید داخل داده نمی شود.
به گفته «محمد رضا حاجی پور» این اقدام با هدف کمک به روند تولید،‌ اشتغال و فروش کارخانه و واحدهای صنعتی فعال در استان مرکزی انجام می شود که می تواند در نهایت به توسعه اقتصادی و ارزآوری برای کشور منجر شود.
وی گفت: برخی از صنایع نامدار استان مرکزی به خصوص در شهرستان ساوه با مشکلاتی در حوزه مالیات مواجه هستند و به همین دلایل با موانعی از قبیل ممنوع الخروجی،‌ منع از معاملات، صادر نشدن کارت بازرگانی مواجه شده اند که انتظار می رود این مشکلات در قالب اراده ای ملی و در ستاد و کارگروه های کشوری برطرف شود.
حاجی پور گفت: تمدید نشدن کارت بازرگانی به دلیل برخی بدهی های معوقه از مهمترین مشکلات شرکت پروفیل ساوه و مجموعه نورد و پروفیل صفا است؛ در حالی که تمدید این کارت باعث افزایش تحرک در تولید و رونق اشتغال می شود و در صورت رفع این مشکل و رونق تولید، این کارخانه ها می توانند با فروش و درآمدزایی محصولات خود، بدهی ها را بپردازند.
رئیس سازمان صنعت،‌ معدن و تجارت استان مرکزی همچنین بر لزوم مساعدت برای اعطای تسهیلات سرمایه در گردش از سوی ارگان هایی مانند تامین اجتماعی و امور مالیاتی شد.
مدیر عامل مجموعه کارخانه های نورد و پروفیل ساوه نیز گفت: این کارخانه با سابقه ۴۴ ساله و ظرفیت تولید ۲۰ هزار تن انواع لوله در سال، بزرگترین کارخانه جهان در این زمینه است.
«محمد رستمی صفا» اظهار داشت: تا سال ۱۳۹۴ در این کارخانه ها چهار هزار نیروی کار فعالیت می کردند اما اکنون به یک هزار و ۵۰۰ نفر کاهش یافته است.
وی ادامه داد: به دلیل برخی مشکلات، حضور در بازارهای جهانی از دست رفت و مشکلات دیگری در حوزه بیمه، مالیات و بانک ها گریبان این مجموعه صنعتی را گرفت.
به گفته صفا، اکنون مجموعه تولیدی لوله و پروفیل با کمترین ظرفیت فعالیت می کند و از سویی نداشتن کارت بازرگانی و گواهی ارزش افزوده موانع زیادی را در زمینه مبادلات تجاری و تامین مواد اولیه ایجاد کرده است.
دبیر کارگروه ملی تسهیل و رفع موانع تولید وزارت صنعت معدن و تجارت علاوه بر بازدید از مجموعه کارخانه های پروفیل صفا و نورد و لوله صفا از ۲ واحد صنعتی دیگر در شهر صنعتی کاوه بازدید کرد و در نشستی به بررسی مشکلات این واحدها پرداخت.
شهرستان ساوه با بهره گیری از چهار شهر یا ناحیه صنعتی و فعالیت ۵۵۰ کارخانه که ظرفیت اشتغال حدود ۴۹ هزار کارگر را دارد، به عنوان یکی از قطب های صنعتی کشور مطرح است.
۶۵۳۹/۳۰۷۵

خبر جدید  پسربچه مفقود شده محلاتی به آغوش خانواده بازگشت


منبع :: http://www.irna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد